Gå til innhold
Hundesonen.no

Er det en tispe-greie å rulle seg i ting som lukter ******?


Er det en tispe-greie å rulle seg i ekle ting?  

67 stemmer

  1. 1. Ruller hunden din seg i ting som lukter?



Recommended Posts

Skrevet

Frøkna rullet seg i skikkelig ekkel dritt i dag. Har tidligere opplevd at hun har rullet seg i fuglebæsj, råtten mat, hestemøkk osv. Noen mente dette var en tispe-greie. La oss ta en avstemning, for å finne ut om det er noe i det?

Skrevet

Her er det bare hannen som forsøker å rulle seg i illeluktende ting. Det skjer ikke ofte. Bare ett sted borti veien her hvor de dumper minkdritt fra minkfarmen. Tispa har ikke vist noen interesse for det.

Skrevet

Enig med Lill. Her i huset kan det godt hende at hu finner på å rulle seg i diverse råtne ting e.l. Men tar vi turen til tanta mi som har 3 franske bulldogger (1 hanne, 2 tisper), er begge tispene veldig fisefine - og skal helst ikke komme i nærheten av noe - what so ever, som kan minne om noe som ikke er 100% hygienisk! Om de ikke har muligheten til å enten gå tilbake eller rundt (Med en god radius!), tar de god sats og hopper over! :P

Så kommer nok mer an på individet, ja :)

Skrevet

Det er nok veldig individsavhengig.

Her er det hannhunden som ruller seg. Norma ruller seg i snø, gress, sand og sånne ting, men aldri i noe som lukter eller er ekkelt.

Skrevet

Vanligvis når han har rullet seg så merker jeg ikke noe lukt, så jeg brukte å la han holde på.. det var helt til jeg oppdaget at vi slettes ikke alltid er enige om hva som er god lukt å dra med seg hjem.. hestemøkk er f.eks parfyme i rødtoppen sine øyne.. i mine? Not much so :sint_01:

Men ser at hvis det er en god flekk i parken så står hundene der nærmest i kø for å få rulle seg, tisper som hannhunder.

Skrevet

Marvin gjør det der titt og ofte, så jeg avverger så sant jeg oppdager det. Og det er lett å se forskjell på lekerulling i gresset, enn den stupinga ned for å gni mest mulig av den bedritne lukten fra nesa og nedover heeeele kroppen. Og helst på begge sider. Det lukter altså så begredelig at jeg er pokka nødt til å shamponere hele bikkja veldig godt etterpå hvis jeg skal orke å ha han i hus.

Husker spesielt en gang jeg var på tyttebærtur og Marvin løp fri og frank rundt oss så jeg visste ikke hva han hadde gjort før jeg merket en forferdelig stank. Ikke lenge etterpå oppdaget jeg at det var hunden min som glad og lykkelig sprang rundt oss og stinket død og bedervelse. Så ille har det ikke vært før, og det tok hele 4 runder med shamponering til før han var luktfri. Pittelitt satt igjen ved øret, men det var såppas lite at jeg kunne leve med det, og jeg trøstet meg med at han måtte være ganske så rein etter så mange runder med vasking.

Så nei, det er nok ikke en tispegreie ;)

Fikk for meg artige blider av Kiyomi som ruller seg nå hehe Smask til frøkna!

Skrevet

Gamle Diesel (tispe) på snart 13 år ruller seg fortsatt i det hun kommer over av vond lukt. Det værste hun har gjort er å rulle seg i menneskemøkk, det er helt forferdelig. Ellers kan det være hva som helst. I forrige uke fant hun hestemøkk rett utenfor her før jeg oppdaget det, og det gikk helt fint syntes hun. Jeg syns hun er for gammel til å greie å rulle seg i møkk, men damen er smidig og rask nok.

Skrevet

Her er det Ebba som ruller seg i ekle ting som gamle kebab rester helst med saus(i fjor sommer hadde hun rosa manke en morgen vi gikk tur :icon_redface: hun har hvit til vanlig) eller favoritten andre hunders avføring :x

Skrevet

Eldste tispa mi ruller seg i alt mulig rart. Favoritten er heste-/ku-/sauemøkk..

Den yngste frøkna har ikke vist noe tegn til å ville gjøre det enda. Håper det forblir sånn!

Skrevet

vi gikk på tur med en aussietispe som rulla seg i dødt pinnsvin, men begge terriertispene som var med bare lukta på det.... så nei, jeg tror ikke det er noe kjønnsbestemt :D

Skrevet

Jeg har hatt to tisper som holder på med det der, og begynte faktisk å lure på om det var en "tispegreie", men etter å ha lest her så er det jo tydeligvis ikke det.

Amy syntes i hvertfall det er stas å rulle seg i dritt :thumbsdown: Tar sats og "stuper" ned i dritten eller hva det nå er hun lukter. Heldigvis har det ikke vært noe grusomme greier ennå!

Skrevet

Hannhunden min gjør det! Gjørme spesielt, men gjerne fugle-/ heste- og ku-dritt i tillegg. Han har også en flekk på plena han liker å gni seg i (som for meg lukter bare gress og jord :lol: ), og et stykke unna hvor det lå en ihjelkjørt grevling. Yummy!

Skrevet

Jeg skulle visst ikke svart i denne tråden... Det var lenge siden sist Orry rullet seg i noe ekkelt, i dag gjorde han selvfølgelig det igjen :rolleyes2: Jeg vet ikke hva det var, men han var brungrønn og luktet DRITT.

Skrevet

Begge her ruller seg i ekle ting (hannhund og tispe), slikt som døde marker å sånn. Ikke bæsj da, det er begge for fjonge til. Men det er absolutt Shensi som er verst!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da jeg skulle ha meg ny hund ble jeg fortalt at en australsk kelpie ville passe bra. Trener lydighet og går blodspor. Har trent litt rallylydighet tidligere. Det ble flat coated retriever. Den rasen fyller mine behov for treningsglede og har aldri gått mer enn 20-25 meter fra meg på tur.
    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...