Gå til innhold
Hundesonen.no

Er det en tispe-greie å rulle seg i ting som lukter ******?


Er det en tispe-greie å rulle seg i ekle ting?  

67 stemmer

  1. 1. Ruller hunden din seg i ting som lukter?



Recommended Posts

Skrevet

Frøkna rullet seg i skikkelig ekkel dritt i dag. Har tidligere opplevd at hun har rullet seg i fuglebæsj, råtten mat, hestemøkk osv. Noen mente dette var en tispe-greie. La oss ta en avstemning, for å finne ut om det er noe i det?

Skrevet

Her er det bare hannen som forsøker å rulle seg i illeluktende ting. Det skjer ikke ofte. Bare ett sted borti veien her hvor de dumper minkdritt fra minkfarmen. Tispa har ikke vist noen interesse for det.

Skrevet

Enig med Lill. Her i huset kan det godt hende at hu finner på å rulle seg i diverse råtne ting e.l. Men tar vi turen til tanta mi som har 3 franske bulldogger (1 hanne, 2 tisper), er begge tispene veldig fisefine - og skal helst ikke komme i nærheten av noe - what so ever, som kan minne om noe som ikke er 100% hygienisk! Om de ikke har muligheten til å enten gå tilbake eller rundt (Med en god radius!), tar de god sats og hopper over! :P

Så kommer nok mer an på individet, ja :)

Skrevet

Det er nok veldig individsavhengig.

Her er det hannhunden som ruller seg. Norma ruller seg i snø, gress, sand og sånne ting, men aldri i noe som lukter eller er ekkelt.

Skrevet

Vanligvis når han har rullet seg så merker jeg ikke noe lukt, så jeg brukte å la han holde på.. det var helt til jeg oppdaget at vi slettes ikke alltid er enige om hva som er god lukt å dra med seg hjem.. hestemøkk er f.eks parfyme i rødtoppen sine øyne.. i mine? Not much so :sint_01:

Men ser at hvis det er en god flekk i parken så står hundene der nærmest i kø for å få rulle seg, tisper som hannhunder.

Skrevet

Marvin gjør det der titt og ofte, så jeg avverger så sant jeg oppdager det. Og det er lett å se forskjell på lekerulling i gresset, enn den stupinga ned for å gni mest mulig av den bedritne lukten fra nesa og nedover heeeele kroppen. Og helst på begge sider. Det lukter altså så begredelig at jeg er pokka nødt til å shamponere hele bikkja veldig godt etterpå hvis jeg skal orke å ha han i hus.

Husker spesielt en gang jeg var på tyttebærtur og Marvin løp fri og frank rundt oss så jeg visste ikke hva han hadde gjort før jeg merket en forferdelig stank. Ikke lenge etterpå oppdaget jeg at det var hunden min som glad og lykkelig sprang rundt oss og stinket død og bedervelse. Så ille har det ikke vært før, og det tok hele 4 runder med shamponering til før han var luktfri. Pittelitt satt igjen ved øret, men det var såppas lite at jeg kunne leve med det, og jeg trøstet meg med at han måtte være ganske så rein etter så mange runder med vasking.

Så nei, det er nok ikke en tispegreie ;)

Fikk for meg artige blider av Kiyomi som ruller seg nå hehe Smask til frøkna!

Skrevet

Gamle Diesel (tispe) på snart 13 år ruller seg fortsatt i det hun kommer over av vond lukt. Det værste hun har gjort er å rulle seg i menneskemøkk, det er helt forferdelig. Ellers kan det være hva som helst. I forrige uke fant hun hestemøkk rett utenfor her før jeg oppdaget det, og det gikk helt fint syntes hun. Jeg syns hun er for gammel til å greie å rulle seg i møkk, men damen er smidig og rask nok.

Skrevet

Her er det Ebba som ruller seg i ekle ting som gamle kebab rester helst med saus(i fjor sommer hadde hun rosa manke en morgen vi gikk tur :icon_redface: hun har hvit til vanlig) eller favoritten andre hunders avføring :x

Skrevet

Eldste tispa mi ruller seg i alt mulig rart. Favoritten er heste-/ku-/sauemøkk..

Den yngste frøkna har ikke vist noe tegn til å ville gjøre det enda. Håper det forblir sånn!

Skrevet

vi gikk på tur med en aussietispe som rulla seg i dødt pinnsvin, men begge terriertispene som var med bare lukta på det.... så nei, jeg tror ikke det er noe kjønnsbestemt :D

Skrevet

Jeg har hatt to tisper som holder på med det der, og begynte faktisk å lure på om det var en "tispegreie", men etter å ha lest her så er det jo tydeligvis ikke det.

Amy syntes i hvertfall det er stas å rulle seg i dritt :thumbsdown: Tar sats og "stuper" ned i dritten eller hva det nå er hun lukter. Heldigvis har det ikke vært noe grusomme greier ennå!

Skrevet

Hannhunden min gjør det! Gjørme spesielt, men gjerne fugle-/ heste- og ku-dritt i tillegg. Han har også en flekk på plena han liker å gni seg i (som for meg lukter bare gress og jord :lol: ), og et stykke unna hvor det lå en ihjelkjørt grevling. Yummy!

Skrevet

Jeg skulle visst ikke svart i denne tråden... Det var lenge siden sist Orry rullet seg i noe ekkelt, i dag gjorde han selvfølgelig det igjen :rolleyes2: Jeg vet ikke hva det var, men han var brungrønn og luktet DRITT.

Skrevet

Begge her ruller seg i ekle ting (hannhund og tispe), slikt som døde marker å sånn. Ikke bæsj da, det er begge for fjonge til. Men det er absolutt Shensi som er verst!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...