Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 248
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Vi har fått "Liker"-knapp

Jeg må forresten dele min glede her inne også, over at jeg HADDE RETT! Jeg har kommet helt ut av tellingen på hvor mange jeg har kranglet med om at drikken Solrik uttales på samme måte som guttenavnen

Akkurat nå skriver jeg i den nye akkurat nå-tråden bare for å ha skrevet her. Tusen takk igjen, for all støtte jeg får og har fått. Dere er best!

Skrevet

Så masse negativt og trist som har skjedd her i det siste. :(:hug:

Jeg har ikke egentlig noe positivt å komme med selv, akkurat i dag. :(

Baghera har det bra nå, han er glad, og løper rundt og leker med alle de andre i hundehimmelen.

Jeg er glad i dere jeg, soniser. :heart:

:hug::heart:

Skrevet

Jeg har fått noe så fancy som (ifølge legen) heter kollaps av fotrotsknoklene - er egentlig satt opp til time hos ortopedisk spesialist...og burde derfor ant uråd når naprapaten uttalte med kjekk stemme; "Neida, det der fikser jeg lett som bare det!" :w00t:

Nå er de (ifølge naprapaten) midlertidig på rett plass...og ja, det var SMERTEFULLT :D (han har tomler på størrelse med underarmen min :D)

Skrevet

Akkurat nå tikket det inn en mail fra min favoritt jaktinstruktør med tips om et kull i Sverige, som en hel bråte med andre folk har tipset meg om. Sendte mail til oppdretterne i går, flink som jeg er. Lover godt at så mange som jeg stoler på ifh til tollere tipser om det, men jeg tør ikke håpe på noen ting.

Skrevet

13 er lykketallet mitt Argyros, så det går helst bra :)

Ormekur, hotellrom, veibeskrivelse x2, forskuddsbet omreg og egenerklæringssjema x3 er ok, da tror jeg ikke det er mere å tenke på før vi kjører til Sverige på fredag :thumbsup:

Skrevet

Dere skriver så fort og mye at jeg ramler ut av AN tråden hele tiden. :cry:

Jeg vil ha ett kult navn til Russell. Noe som passer han. Men det er vaaaanskelig. *sukk*

Ellers så er øyebetennelsen til Kiwi tilbake igjen, for hundreogørtende gangen. *oppgitt*

Det var liksom så morro forrige gang når jeg måtte dryppe henne 6! ! ganger til dagen i 10 dager.

Skrevet

Ja nå er jeg spent om jeg har fått meg en ny hobby i morgen. :D Siste meningsmåling sier i hvertfall det. Men valg er valg.

Kan si at da en gammel ortoped og kirurg testet enklene mine for slark så kalte jeg han for sadist. Mannen som sikkert ble snakket til med etternavn svarte: Ja hvorfor tror du jeg ble kirurg, glememr det ikke.

Skrevet

Dere skriver så fort og mye at jeg ramler ut av AN tråden hele tiden. :cry:

Jeg vil ha ett kult navn til Russell. Noe som passer han. Men det er vaaaanskelig. *sukk*

Ellers så er øyebetennelsen til Kiwi tilbake igjen, for hundreogørtende gangen. *oppgitt*

Det var liksom så morro forrige gang når jeg måtte dryppe henne 6! ! ganger til dagen i 10 dager.

Har du laget en egen tråd til Russel da? Jeg vil se bilder :aww:

Ellers så må jeg nesten være enig me deg at øyebetennelse er noe fantastisk greier. Fikk det på mine her i sommer. Dryppet øynene 5 ganger om dagen i ei uke før vi gikk ned 2 ganger om dagen enda ei uke. Sjokkerende som bare det, så var jo ikke lillenurk direkte enig, og resignerte ikke at dette måtte vi bare gjøre før nest siste dagen.. Å det var mye frustrasjon på kjøkkengulvet den tida ja :rolleyes2:

Skrevet

Sitter faktisk å ser på valg på netttv. :) Har til og med stemt ved kirkevalget, kun for å få lov til å være litt ond og stryke ut personer.. :D

:twisted::devilbanana:

Ble litt sånn overasket her jeg, borte et lite sekund så er det ny AN igjen..Jaja..

Skrevet

Har du laget en egen tråd til Russel da? Jeg vil se bilder :aww:

Ellers så må jeg nesten være enig me deg at øyebetennelse er noe fantastisk greier. Fikk det på mine her i sommer. Dryppet øynene 5 ganger om dagen i ei uke før vi gikk ned 2 ganger om dagen enda ei uke. Sjokkerende som bare det, så var jo ikke lillenurk direkte enig, og resignerte ikke at dette måtte vi bare gjøre før nest siste dagen.. Å det var mye frustrasjon på kjøkkengulvet den tida ja :rolleyes2:

Han har enda ikke egen tråd nei. :P Jeg er litt treig.

Øyebetennelse er noe herk, det er 5-6 gangen det har kommet tilbake.

Først gikk hun på 8 dagers 2 ganger til dagen drypping, det kom tilbake så jeg dryppet ett par dager til, kom tilbake dryppet på ny igjen, kom tilbake så måtte bytte medisin, og har når kommet tilbake igjen. :mellow:

Heldigvis er ikke Kiwi så veldig vanskelig når det kommer til dryppingen.

Skrevet

Han har enda ikke egen tråd nei. :P Jeg er litt treig.

Øyebetennelse er noe herk, det er 5-6 gangen det har kommet tilbake.

Først gikk hun på 8 dagers 2 ganger til dagen drypping, det kom tilbake så jeg dryppet ett par dager til, kom tilbake dryppet på ny igjen, kom tilbake så måtte bytte medisin, og har når kommet tilbake igjen. :mellow:

Heldigvis er ikke Kiwi så veldig vanskelig når det kommer til dryppingen.

Tråd må komme! Jeg var SÅÅ nærme å bestille meg ACD selv, men så fant jeg ut at jeg burde satse på en annen rase som passer bedre mitt bruk.. Så skal innrømme at jeg er litt sjuk når det gjelder rasen, fortsatt.. Hvor kommer guten din ifra?

Er det ingenting annet du kan få da siden det kommer igjen så ofte? Enda bra ho er snill med dryppinga da ;)

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...