Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 885
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Niks, dessverre Japansk spisshund og dachs var de siste to rasene (så ikke helt at vi nærmet oss noe )

Gjett blandingen

Ser mer springer spaniel ut enn engelsk setter, både i form og farge/tegninger

Posted Images

Skrevet

BC, schäfer og leonberger er riktig! :)

De to andre rasene er nok ikke veldig lett å se.

Går vel mest på størelsen og kanskje litt bygning, mens den andre sees mest på tettheten på pelsen.

Terv?

Skrevet

Er nok ikke terv i den :P

Alle rasene er avslørt, så svaret er Leonberger, Schäfer, BC, Alaskan malamute og berner sennen :)

Herlighet for en miks :P

Skrevet

Noen som har lyst å gjette hvilken blanding Vinnie, min forrige hund, var? :)

Hun var blanding av tre raser, hvorav en av dem vet jeg bare type hund (dvs, "terrier", "mynde" eller tilsvarende, dog ingen av de to eksemplene).

196297_18081521720_6622_n.jpg?oh=a8060b5

188959_18081536720_8461_n.jpg?oh=6b948dd

199553_18081626720_9729_n.jpg?oh=b3cdcc8

Skrevet (endret)

Noen som har lyst å gjette hvilken blanding Vinnie, min forrige hund, var? :)

Hun var blanding av tre raser, hvorav en av dem vet jeg bare type hund (dvs, "terrier", "mynde" eller tilsvarende, dog ingen av de to eksemplene).

196297_18081521720_6622_n.jpg?oh=a8060b5

Korthårscollie og to ting til? :huh:

Edit: Kan det være noe fuglehundting?

Endret av Nathalie98
Skrevet

Edit: Kan det være noe fuglehundting?

Fuglehundting er riktig. Hun er blanding av støver, men jeg vet ikke hvilken (en jeger sa det kunne være Haldenstøver, men vi vet ikke).

Korthårscollie, støver - og så en til. :)

Den tredje rasen er den vanskeligste for jeg kan ikke se rasen i utseendet hennes i det hele tatt. Den siste rasen hører til spisshund-gruppen.

Skrevet

Finsk lapphund?

Nope.

Det er et godt hint at selv om hun har spisshund i seg, så har hun ikke antydning til krøllhale eller lang pels.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...