Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Her blir det rømmegrøt x 2

Den "vanlige" fra pose til guttene, og lavkarbo versjon til meg :)

Hvordan lager du det i lavkarboversjonen?

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Skrevet

Nå skal jeg lage noe helt annet enn taco! (selv om litt tacosaus klarte å lure seg med.)

Hakket litt tomat, løk, hvitløk og blandet i litt olivenolje, salt, rømme og tacosaus (hadde ikke trengt oljen, det var en liten glipp.) Så har jeg stekt soyakjøttdeig (siden fryseren min ikke er en fryser må jeg spise det opp), kokt makaron også skal jeg bare smække det sammen. Aner ikke hvordan det blir, men siden jeg skal være flink og ikke handle mer på noen dager får jeg bruke det jeg har.

Skrevet

Har vært veldig lat for andre gang denne uken og shoppet middag på McDonalds.

Sent from my HTC One S using Tapatalk 2

  • Like 1
Skrevet

Nesten middag x 2 i dag. Varm lunch: Risotto med kjøttdeig, champignong, løk, sellerirot og litt innblandet eple.

Middagen i kveld blir spaghetti og kjøttsaus med litt div. grønt innblandet i.

Skrevet

Rømme, fløte, vann, JBK og litt salt :)

Oh. Da er den vel glutenfri også?

Og har du noen oppskrift på det! Jeg vil lage rømmegrøt! :D

Skrevet

Dagens middag: Søtpotetsuppe med karri. Anbefales!

Regnet litt sånn grovt over hva middagen koster, og den havnet på ca 60 kroner så lenge man har krydder og oljer i hus (blir jo dyrere om man må kjøpe det i tillegg, men da har man de også en god stund da...). Og for meg er dette i hvert fall 3 middager. Dvs en middagspris på ca 20 kr. :P

Skrevet

Oh. Da er den vel glutenfri også?

Og har du noen oppskrift på det! Jeg vil lage rømmegrøt! :D

Om JBK er uten gluten så er den fri ja :)

Rømmegrøt

1 beger seterrømme

1 1/2 dl fløte

1 dl vann

2 ts johannesbrødkjernemel (JBK)

1/2 – 1 ts salt

Fremgangsmåte:

Kok opp rømmen på svak/middels varme og la den koke i 2-3 min.

Bland. JBK med vannet og fløten. Jeg blandet først JBK med litt av vannet i en shaker og tilsatte så resten av vannet og fløten.

Bland dette i den kokende rømmen og la grøten koke i ca 5 min. Rør jevnlig.

Blir den for tynn tilsett mere JBK (blandet i litt vann), blir den for tykk tilsett litt fløte.

Smak til med salt.

Skrevet

Nå ble dette veldig vanskelig for meg. Jeg er jo ferdig med taco-kjøret. Så hva skal jeg spise da? Jeg aner faktisk ikke! Siden jeg har flyttet hit har jeg spist en wok-middag, et par pasta med pesto/soyakjøttdeig-retter, masse masse risengrynsgrøt, og masse masse masse masse taco. That's it liksom :lol: her snakker vi variert kost.

Skrevet

Fiskegrateng i dag, taco (tortilla) i morgen. På mandag tenker jeg det blir en form for hjemmelaget kyllingsuppe.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...