Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

  • 2 months later...
Skrevet

Torsdag er fiskedag. Har lyst til å lage en fiskegryte fra bunnen av, vi får se hva det blir til.

Edit: Fant denne oppskriften, den ser jo bare helt overyummi ut!:

Ingredienser

1 stk rød paprika

1 stk liten purre

2 ss smør

1 båt hvitløk , finhakket

3 dl fløte

125 g snøfrisk naturell (et beger)

1 ts salt

¼ ts nykvernet pepper

2 ts sitronsaft

600 g torskefilet eller annen god fisk du liker

100 g rensede reker

frisk basilikum

Slik gjør du:

Rens og kutt paprikaen i terninger og skjær purren i strimler. Fres dette i smør i en gryte tilsatt finhakket hvitløk.

Hell i fløte og snøfrisk (du kan også bruke snøfrisk med dillsmak om du ønsker det), og rør slik at snøfrisken løser seg opp. Tilsett salt, nykvernet pepper og sitronsaft. Legg porsjonsstykker av fisken oppi sausen og la fisken trekke i ca 8 - 10 minutter. Tilsett reker og strimler av frisk basilikum før servering.

Skrevet

I dag blir det en slags pastasalat av kjøttboller, pennepasta, agurk, perletomater og rødløk.

Enkel, hjemmelaget dressing av creme fraishe og diverse krydder som salt, pepper, chili, hvitløk og paprika.

Skrevet
I dag skal jeg ha sodd :D men så vill og gal som er, skal det være en god del grønnsaker oppi og ikke bare litt gulrot :)

Å, der kom jeg på at jeg jo har ei bøtte sodd i fryseren *hoppe litt rundt*.

I går ble det stekt laks med hvitløk og sitron, servert med litt creme fraiche, pinjekjerner, peanøtter og rå gulrot og blomkål :D.

I kveld har jeg hatt litt blanda saker.. litt ost og kjeks, litt spekeskinke, creme fraiche, gulrøtter, blomkål (jepp - jeg er veldig glad i rå gulrøtter og rå blomkål :D), avocado og tomater.

Drikke: vann :)

Skrevet

Beste måte å lage noe godt av kyllingfilet, fetaost og bacon uten at det blir tørt? Jeg er ekspert på å lage tørt kjøtt nemlig!

Jeg ville snittet opp kyllingen litt, lagt fetaen inni, surret bacon rundt, stekt noen få sekunder på hver side (bare for å få litt stekeskorpe) og så bakt kyllingen i ovn. 180 grader, 15-20 minutter - til kyllingen er gjennomstekt. Da blir den mør og saftig. :)

I dag har jeg chili con carne med tortilla chips og ØL. :heart: Svetter nesten her jeg sitter og spiser.

  • Like 1
Skrevet

Pølsewok! Skjærer opp grillpølser, og woker sammen med masse grønnsaker og litt soyasaus. Og så risnudler ved siden av. Knallgodt!

Skrevet

Oh, fortell?

Veldig enkelt rett å lage :D Steker kjøttdeig, tilsetter løk, sånn Thai curry fra Uncle Bens, litt fløte og lar det surre sammen en 5 min tid :) Tilsetter til slutt sukkererter, så de holder seg sprø :D

Serveres med ris :D

Enkelt og godt :w00t:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...