Gå til innhold
Hundesonen.no

"Typisk sonen"


Benedicte
 Share

Recommended Posts

;) Ja, vi har klokesonisen, sutresonisen, tantesonisen, strengesonisen, minisonisen, microsonisen, snillesonisen, slemmesonisen, guttesonisen, navsonisen og studentsonisen ;)

Ps. Nirm er guttesonisen :lol:

Er jeg da snilletantesonisen :aww: Haha :aww:

Enig med mye som er blitt sagt.. Multiquote ville ikke funke :D

Soniser er gode :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 152
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det er typisk sonen å glede seg over alle de fantastiske menneskene som finnes her inne

Typisk sonen og ikke klare å scrolle forbi ting, og alle må si sin mening. :-P

Det er typisk sonen å ikke helt skjønne hva man diskuterer etter hvert

Men er det noe galt i det? Jeg har ikke noe interesse for å kommentere helt ukjente sine innlegg alltid, det er jo naturlig at jeg kommenterer flere innlegg fra folk jeg kjenner.

Nei ikke noe galt i det, men skrev bare hva som var typisk for sonen slik jeg oppfatter det ;) Men uansett slik jeg har oppfattet det (fra mine "erfaringer" og andres) at det er vanskelig å bli "akseptert". That`s all :)men må si jeg liker sonen veldig godt jeg :aww: Må alltid innom for å se hva som har skjedd :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei ikke noe galt i det, men skrev bare hva som var typisk for sonen slik jeg oppfatter det :aww: Men uansett slik jeg har oppfattet det (fra mine "erfaringer" og andres) at det er vanskelig å bli "akseptert". That`s all :)men må si jeg liker sonen veldig godt jeg :aww: Må alltid innom for å se hva som har skjedd :lol:

Heilt enig ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har vært her siden begynnelsen av forumet, men føler meg ikke akkurat inne i noen klan fordet. Føler ikke at jeg har den samme gode kontakten som mange andre har her. Det er nok mange som møtes i virkeligheten eller har mye kontakt utenom, og da blir det lett internt. Jeg føler meg til tider nesten like ukjent nå som da jeg begynte ;) Så da skjønner jeg godt at ferske medlemmer kan føle det vanskelig å "komme inn". :lol: Så ja jeg skjønner hva du mener Sham!

Men nå er jeg jo mest aktivt innad i forumet, og ikke på alt-mulig/akkurat nå delen. Jeg har aldri vært så glad i slike pratetråder på forums generellt, netopp fordi det blir mye internt

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Høres ut dere snakker om smurfer...

Og kanskje ikke sammenligningen ville være helt feil? :aww:

:aww:

På en prikk :lol:;)

Og enig med det meste andre her. I tillegg til at det virker litt typisk sonen at "alle" skal ha samme rase samtidig. (Basenji, kelpie.. Jeg føler meg ikke truffet av det i det hele tatt *host*)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Viste det kom :lol: hehe

Klan, de "gamle, kjente" sonenfolk. (altså ikke gamle, men de som har vært her en stund) feks. på akkurat nå tråden. Hvis noen (altså de som ikke er i klanen)sier de har feks har fått seg jobb eller har hatt en fin trening med hunden sin osv så er det ikke ofte noen kommenterer det, men hvis en av de kjente sier de har sovet i 2 timer så er det masse svar på det. Hvis du skjønner? Sikkert dårlig forklaring men :aww:

Har akkurat samme oppfatning som deg her ja ;) Derfor f.eks jeg ikke gidder å titte innom AN tråden engang XD Man må liksom bli en del av "gjengen".. Neida det finnes ikke noen gjeng, but still..! ;P

Ellers er det typisk sonen og være imøtekommende og erfarne! Skeptisk til nye fremmede som stiller "rare" spm, eller ønsker råd om å ha valpen i bur om natta osv osv, være ivrige og derfor høres veldig strenge ut, selv om man kanskje ikke mener det (eller?)! :aww:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har akkurat samme oppfatning som deg her ja :lol: Derfor f.eks jeg ikke gidder å titte innom AN tråden engang XD Man må liksom bli en del av "gjengen".. Neida det finnes ikke noen gjeng, but still..! ;P

Begynner man å skrive der, så blir man fort med i "gjengen".

Det er typisk soniser å enten alltid anbefale sin egen rase, eller å aldri gjøre det. Midt i mellom finner man sjeldent ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er typisk sonen at rammene for allmenne normer for førstemøter (mellom mennesker altså, ikke hunder i bånd! :lol: ) hviskes ut, fordi vi jo "kjenner" hverandre så godt. Jeg har truffet utrolig mange av dere uten noengang å hilse, men vi begynner liksom bare å prate sammen uansett, og tar opp tråden fra noe noen har skrevet her inne, eller veit godt hvilken hund den tilfeldige sonisen står og holder. ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

:aww: Ja, vi har klokesonisen, sutresonisen, tantesonisen, strengesonisen, minisonisen, microsonisen, snillesonisen, slemmesonisen, guttesonisen, navsonisen og studentsonisen ;)

Ps. Nirm er guttesonisen :lol:

Ooooo, jeg vet hvem Mini og Mikri-sonis er! :D

det er typisk sonen å sutre og syte *flirer*

What, nå får du pokker meg gi deg! Jeg er så lei av at du bare gnåler og sutrer om alle som gnåler og sutrer altså!

:aww:

Det er typisk sonen å alltid foreslå sin egen rase til andre, uansett hva den skal brukes til. :P

"Minehund? Hva med en Basenji?" :P

WHAT??? :lol: Hva mener du med det?? HUH???? Kan du komme med dokumentasjon på at en basenji IKKE ville fungere utmerket som minehund? *Føle seg dypt krenket over basenji-dissing*

Edit: Hilsen Yodelsmurfen ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er typisk sonen at rammene for allmenne normer for førstemøter (mellom mennesker altså, ikke hunder i bånd! ;) ) hviskes ut, fordi vi jo "kjenner" hverandre så godt. Jeg har truffet utrolig mange av dere uten noengang å hilse, men vi begynner liksom bare å prate sammen uansett, og tar opp tråden fra noe noen har skrevet her inne, eller veit godt hvilken hund den tilfeldige sonisen står og holder. :lol:

Haha, som da vi møttes på trening i oslo og du bare heei Cosmo!

Tok bare noen sekunder før jeg kom på hvem du var men forsto fint lite med engang :aww:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Typisk hundesonen at alt kan forsvares med at det er til hundens beste ;)

Typisk hundesonen at du skal ikke gi opp hunden før du har mista jobben, er deprimert og samboeren har gått fra deg :lol:

Nemlig. Og må du bo på gata fordi du ikke får ha hund i leiligheten, så bor du på gata! :aww:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

WHAT??? :D Hva mener du med det?? HUH???? Kan du komme med dokumentasjon på at en basenji IKKE ville fungere utmerket som minehund? *Føle seg dypt krenket over basenji-dissing*

Edit: Hilsen Yodelsmurfen :lol:

Ha ha. Ja si det. :aww:

Typisk hundesonen at alt kan forsvares med at det er til hundens beste :lol:

Typisk hundesonen at du skal ikke gi opp hunden før du har mista jobben, er deprimert og samboeren har gått fra deg :aww:

Jobber kommer det flere av, det finnes medisiner mot depresjon og dersom samboeren går fra deg av den grunnen, så var han/hun ikke noe å samle på uansett! ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...