Gå til innhold
Hundesonen.no

Brukshunden's Keen Kiter "Kite"


Recommended Posts

  • Svar 215
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Takk! Har kjøpt en ny (billig)linse jeg prøver å bli venn med. Ikke helt i mål ennå, men det er i minste bedre enn det søplet jeg har igjen etter å ha knust favorittobjektivene mine! Takk!

Ny film! Filmet en snutt nå ikveld som jeg legger ut. Vi trener litt bevegelsesmønster på avstandskommandering (evighetsprosjektet) og noen triks på slutten. Jeg er veldig fornøyd med intensite

Takk for komplimenter. Han minner veldig om en show-border om dagen. Han er i det minste vakker og veldig behagelig å ha med å gjøre! Slow-motion tendensene hans har også en stor fordel for endeli

Posted Images

  • 3 months later...
Skrevet

Det er vel på tide å skryte litt?

Nå er sesongen for snørekjring godt i gang og jeg er så fornøyd med Kiter i skisporet! Han trekker jevnt og fint, holder lenge (1,5 mil idag med bra trykk hele veien), stopper aldri for å snuse eller tisse. Og hver gang vi stopper står han bare stille i front (vel... noen få ganger bare MÅ han rulle seg da... hehe). Han har lært seg å gå på høyre side av sporet og tar høyre-kommandoen godt. Vi må jobbe litt mer med venstre-kommandoen. Han tar den, men er litt treig, og ved passeringer er det bare så vidt han sneier forbi til venstre før han går til høyre igjen og det er kanskje litt ubehagelig for andre i sporet... Men uansett er det så godt å se at treningen faktisk hjelper. Jeg startet i høst på barmark, og det har tydeligvis gitt resultater!

Her er en filmsnutt fra turen idag. Her trekker han sammen med Amira. Amira er veldig rutinert og flink i sporet, så han lærer nok endel av å gå med henne, men de første turene hadde jeg Kiter alene og hadde forberedt meg med en god pakke tålmodighet ;)

  • Like 5
Skrevet

Herregud, så nydelig! Skikkelig fine løyper også. Blir litt misunnelig merker jeg, med tanke på at "min" lysløype bare er gugge akkurat nå. :P

Skrevet

Jeg eier ikke en gang et par med ski, men til og med jeg fikk lyst på ski nå! :D Hehe!

Flotte hunder du har!

Skrevet

Sukk! skulle ønske vi hadde sånne løyper her i Bergen og, kanskje tilåmed jeg hadde giddet å stå da. Tenk så kult å snørekjøre med mopser da! :D:lol:

Det så helt herlig ut!

Guest Michellus
Skrevet

Ååå det så bare helt herlig ut :D Det blir nok ski og trekksele på Angus meget snart kjenner jeg :D

Skrevet (endret)

Ny film!

Filmet en snutt nå ikveld som jeg legger ut. Vi trener litt bevegelsesmønster på avstandskommandering (evighetsprosjektet) og noen triks på slutten.

Jeg er veldig fornøyd med intensiteten og mønsteret, men sliter med å få ham mer nøyaktig uten at han skal synes det er kjedelig. Vi må liksom bare tulle-trene for at han skal synes det er gøy :P Også er det det oppsittet... Jeg vil han skal sette seg HELT opp på første forsøk, ikke andre! Er ellers fornøyd med at jeg stort sette belønner de riktige tingene. Det er jo et lite med viktig steg ;)

Endret av borderen
  • Like 10
Skrevet

Så flink han har blitt! Og han er jo bare så utrolig sjarmerende også :)

Elsker hopp-ståen!

Pleier du å være streng på å kunne belønne når det er låste bakbein, eller belønner du også for at han har bakdrift? Til nå har jeg nemlig vært veldig streng på at jeg skal ha låste bakbein, men jeg ser jo at Ikke fort får fremdrift igjen når jeg øker avstanden, så jeg må terpe, terpe og terpe på de ulike avstandene for at hun ikke skal flytte seg fremover. Og det tar jo en hel evighet!

Skrevet

Så flink han har blitt! Og han er jo bare så utrolig sjarmerende også :)

Elsker hopp-ståen!

Pleier du å være streng på å kunne belønne når det er låste bakbein, eller belønner du også for at han har bakdrift? Til nå har jeg nemlig vært veldig streng på at jeg skal ha låste bakbein, men jeg ser jo at Ikke fort får fremdrift igjen når jeg øker avstanden, så jeg må terpe, terpe og terpe på de ulike avstandene for at hun ikke skal flytte seg fremover. Og det tar jo en hel evighet!

Takk! Den hopp-ståen er noe han har som kritere selv, jeg ville gjerne hatt normal stå jeg :P Men ser jo litt artig ut, så han skal få lov ;)

Jeg krever ikke låste bakbein, kun riktig bevegelsesmønster/at han legger tyngden riktig. Jeg tror jeg måtte brukt uendelig langt tid på å få dem 100% låst, siden han har fokus på meg og dermed ikke er så bevisst på bakbeina. Om de skulle vært helt låst, så ville jeg hatt låste frambein, siden det er litt lettere å få de til å forstå (men vanskelig å lære dem!). Men jeg vil jo etterhvert ha enda strengere krav ift at han ikke skal flytte beina bakover. Men om han legger tyngden bak og dermed får litt bevegelse bakover, så synes jeg det er helt flott.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...