Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Lillestrøm Dogs4All


MegaMarie

Recommended Posts

  • Svar 359
  • Created
  • Siste svar

På søndagen skal hun nok få bli med, håper bare jeg ikke ender opp med å måtte skrive. Ved en feiltakelse har det blitt satt opp at jeg kan hele helgen, og jeg meldte ifra at jeg ikke hadde mulighet på Dogs4All, men har nå sagt at hvis det er krise på søndagen så skal jeg se hva jeg får til..

Hvis du må skrive og ingen kan ta Tinka så kan jeg godt passe på henne :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mannen sier at det kan du. Men et startnummer kan kun brukes en gang, men altså uavhengig av dag. Han prøver forresten å få tak i deg, han trenger skrivere :ahappy:

fri hele den helga jeg :hmm: og eter sist gangs fiasko med beordring på jobb ( som forøvrig ikke er noe stas i det HELE tatt) er jeg nederst på den lista nå - og om han ikke har fått fyllt opp - så er jeg fri begge dagene :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

I fjor scannet de startnumrene, så gjør de det samme i år kan man ikke brukes dem om igjen.

Ah. Men da får vi vell betale på lørdag da :D Om ikke du donerer bort start numre :ahappy:

Ser ut til at vi får kattepasser så da kommer vi begge to. Blir mest sannsynlig til at vi tar lørdagen i oslo, og kun drar inn på utstillingen på søndagen. Er ikke alle som syns det er like gøy å reise over fjellet for å kun sitte i en sal hele helgen :)

Jeg reiser over fjellet for å sitte i en hall hele helgen :) Jeg skal også ta nattoget til Oslo forresten, så kanskje vi sees der også!

Jeg skal stå dørvakt en dag og har fått vite at start nr scannes.

Noen som har fått PM?

Jeg har fått PM, ja :hmm: Du kan ikke snike oss inn da? :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg reiser over fjellet for å sitte i en hall hele helgen :hmm: Jeg skal også ta nattoget til Oslo forresten, så kanskje vi sees der også!

hehe..jeg hadde ikke hatt noe i mot det, men min så kalte andre halvdel er ikke helt enig. Siden det er hans første utstilling så får jeg være snill :ahappy::)

Det er nok fult mulig ja :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

fri hele den helga jeg :) og eter sist gangs fiasko med beordring på jobb ( som forøvrig ikke er noe stas i det HELE tatt) er jeg nederst på den lista nå - og om han ikke har fått fyllt opp - så er jeg fri begge dagene :D

Mannen ringer deg nuh :hmm:

*klippe random*

Nå må du komme til basenjiringen altså (kl 0900 lørdag) er på tide jeg får hilst på deg syes jeg :)

Jeg er den med sort barnevogn med basenji på :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hehe..jeg hadde ikke hatt noe i mot det, men min så kalte andre halvdel er ikke helt enig. Siden det er hans første utstilling så får jeg være snill :ahappy::hmm:

Det er nok fult mulig ja :)

Da min andre halvdel var på utstilling for første gang ble han skuffet over at vi ikke var med på utstillingen begge dagene :) Han hadde kjempe lyst til å være med denne helgen, men det ble vist ingenting av.

Da har jeg fått alt klart til utstillingen, sånn ca. Pm på mail, nytt utstillingskjørt, ny utstillingsline på vei i posten, nytt kamera til bursdagen :D Gleder meg!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Om de sliter veldig med å få tak i nok skrivere så kan jeg trå til på lørdagen om det er behov for det?

De har fyllt opp listene nå, men trenger reserver (folk som kan ringes til på fredag når de får bekjsed om at den og den er syk og ikke kan allikevel o.s.v.)

særlig til Lørdag. Så om du kan stille opp som reserve på kort varsel er det veldig ønskelig!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia

De har fyllt opp listene nå, men trenger reserver (folk som kan ringes til på fredag når de får bekjsed om at den og den er syk og ikke kan allikevel o.s.v.)

særlig til Lørdag. Så om du kan stille opp som reserve på kort varsel er det veldig ønskelig!

Det går greit - tlf: 90 95 99 09 - skriver engelsk også :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mannen ringer deg nuh :lol:

Nå må du komme til basenjiringen altså (kl 0900 lørdag) er på tide jeg får hilst på deg syes jeg :lol:

Jeg er den med sort barnevogn med basenji på :innocent:

Og der ringte man han opp igjen - nesten nettopp våkna :lol:

Sjarmen med og gå nattevakter :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skal jobbe fredag og søndag, lørdag skal jeg bare stille Lundii(det er hele 10 etnahunder påmeldt, jeg får litt noia! :lol: ) og dilte rundt sammen med kompisen. Skulle gjerne sett på basenji, men kan bli vanskelig da etnahund også har oppmøte klokka ni på lørdag. :lol: Men salukiringen blir jeg nok å sees ved. :innocent: Kee får dessverre ikke være med denne helgen, da jeg skal overnatte hos en kompis som har katt. (det er ikke suksess med fremmede katter..) :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er vel som vanlig at gruppene begynner klokka tre, så sant alle rasene er ferdig til da? Da pleier BIS'en å være sånn rundt 4-5, tenker jeg. Alt ettersom hvor lang tid dommerne bruker på å bestemme seg i gruppene.

Jeg fant i farten ikke noe program med tidsskjema for finaleringen, men jeg vil vel anta at det drøyer nokså mye lenger enn til fire-fem på søndag, i alle fall. Husker jeg ikke helt feil, var de ferdige rundt sju-halv åtte i fjor? :innocent:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg fant i farten ikke noe program med tidsskjema for finaleringen, men jeg vil vel anta at det drøyer nokså mye lenger enn til fire-fem på søndag, i alle fall. Husker jeg ikke helt feil, var de ferdige rundt sju-halv åtte i fjor? :innocent:

Ja, det har du rett i, de var skikkelig seine i fjor! :lol: Jeg drev og rigga ned, jeg, nemlig, så jeg fikk ikke med meg helt hva klokka var. Det er jo så mye om og men der, så mye show. :lol: Vi var jo ikke ferdig med å rigge ned før seeeint på kveld, sånn at vi nesten ble kastet ut fordi de skulle stenge hallene. :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå må du komme til basenjiringen altså (kl 0900 lørdag) er på tide jeg får hilst på deg syes jeg :lol:

Jeg er den med sort barnevogn med basenji på :lol:

Det skal jeg gjøre :lol: Jeg så deg på Nesbyen i sommer, men jeg turte ikke å hilse på :innocent: Jeg stod faktisk rett ved siden av deg om jeg tenker meg om.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ane eller noen andre bergensere!

Har noen av dere plass Sting frem og tilbake fra Bergen? Han er visst påmeldt og har en tittel å forsvare!

Jeg tar toget, og man må vell bestille plass til hunden på toget på forhånd. Stor hund må man jo også betale noe for.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg fant i farten ikke noe program med tidsskjema for finaleringen, men jeg vil vel anta at det drøyer nokså mye lenger enn til fire-fem på søndag, i alle fall. Husker jeg ikke helt feil, var de ferdige rundt sju-halv åtte i fjor? :innocent:

Her står det at de har planlagt å holde det gående fra 15.00 til 19.00 i det minste.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
    • Hva får hun for stress? Min Odin var også en lettstresset type og fungerte bedre med Eldepryl på sine eldre dager. Jeg tenker det er ganske naturlig at hun foretrekker det vante og trenger kontroll på omgivelsene med alderen. Det trenger ikke å være slutt enda, så lenge hun ikke har mye smerter og virker glad og fornøyd.  Blir det bjeffing om du har dem sammen, men begrenser området, altså ikke hele huset? Yngste begynner jo også å nærme seg voksen, og herjingen vil nok gi seg. Hvor lenge holder de på når de er alene sammen? Jeg tenker kanskje det er like greit for begge, og så får de legge seg og slappe av etterhvert?
    • Junior ligger og sover når hun er alene. Uten lyd. Den eldste har generelt mer og mer lyd med alderen. Gamlemor vil ha tilgang på hele huset slik hun er vant til. Hun finner seg ikke i å bli stengt inne på et rom,som for eksempel soverom/kjellerstue,der hun uansett pleier å legge seg. Døra må være åpen,så hun kan gå opp og ned trappa. De få gangene det har fungert på et slags vis, har junior lagt seg i gangen oppe, og gamlemor har lagt seg frivillig nede. Men,døra kan ikke være igjen mellom dem, for da blir det altså et voldsomt bråk som høres helt inn i huset til naboen.  Merker jo at hun begynner å bli litt gammel, men klarer ikke helt å tolke om hun glemmer litt noen ganger,kanskje. Syn og hørsel er det ingenting galt med,og alle undersøkelser hos veterinær er helt topp.  Har ingen forklaring på hvorfor hun bjeffer hele tiden når de er alene,  for hun er så glad i den lille frøkna. Det kan bli for voldsom leking når lillemor får overtenning, og derfor tenkte vi det var lurt å ha dem adskilt,men det vil gamlemor heller ikke. Spesielt dette prosjektet hun hadde med å meget bestemt jobbe intenst med å skyve bort kompostgrinda mellom dem for å komme seg inn til junior var litt spesielt å se på video.  Hun passer alltid på at junior har det bra, og helt siden valpen var bitteliten,har hun passet på henne som om det var hennes egen. Skal legge til at det er MYE bjeffing fra henne ellers også, ikke når vi er alene i familien, men på det meste annet. Det har blitt betraktelig verre med alder, og vi prøver å skjerme henne så godt vi kan. Vi har på radio så hun ikke skal høre så mye lyder, vi drar for gardinene så hun ikke skal få med seg alt som skjer utenfor osv. Jeg tror kanskje vi har litt skylapper på fordi vi ikke ønsker å se hvor ille lydnivået har blitt med alderen, men vi føler at hvis vi tilrettelegger nok for henne,så er hun fornøyd og har det bra. Og vi ønsker å strekke oss langt for at hun skal ha det bra. Det er mulig at alt handler om at hun er stressa,  kanskje er litt forvirret til tider,og at det er en grunn til at hun ikke klarer å roe seg.  Hun løper opp og ned trappa, bort til vinduene og bjeffer hele tiden. Så kan det bli stille litt,så er det på igjen. Når hun er hos hundepasser,så fungerer det bra, de bryr seg ikke om lyden, og hos veterinæren er hun helt rolig,og sitter med et stort smil på bordet.  På tur er hun helt rolig, ikke en lyd hvis det ikke kommer noen,da. Og inne og ute er hun stille hvis ingen kjører forbi,eller dukker opp på døra. I sommer har hun elsket å ligge hele dagen i skyggen, og sove.  Hun får metacam hver dag fordi vi mistenker artrose i et bein. Og hun får antidepressiva for stress. Beklager,dette ble nok litt rotete,  men vi har altså litt utfordringer med å forstå hva dette handler om. Er det kanskje vi som ikke skjønner at dette egentlig handler om en gammel hund som kanskje bør få slippe snart. Usikker. Faren min og svigerfar mener det.  Jeg har dratt det for langt med en syk hund før, så vi prøver å være veldig åpne for innspill. Hun virker altså som om hun har det bra når alt er kjent og slik det pleide å være. Når hun er alene hjemme slik hun var før når hun var eneste hund i heimen. Det er sjelden hun må være alene hjemme, det er ingen som er på jobb hele dagen lenger. Men,når vi tar med oss mini og drar,ser hun veldig blid ut,og går ned og legger seg med en gang.        
    • Hvordan er unghunden alene hjemme uten gamlemor? Jeg tenker at det kanskje er den yngste som rett og slett trenger mer alenetrening for å finne roen alene først. Jeg regner med dere har gjort de vanlige tingene med begge, som å gå tur eller aktivisering før dere går fra dem, har på radio, ikke for mye eller for lite plass, osv.  Hvis de er alene sammen med tilgang på kun ett rom og senger lett tilgjengelig, hvordan går det da? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...