Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja! Det ble fritt, HD: B! 

HD A  Da venter jeg bare på AD resultatet.

A på begge sider Tesh er dermed fri foran og bak :D :D

Posted Images

Skrevet
På 18.4.2016 at 8:45 AM, Sunlily skrev:

Jeg vet resultatet på hoftene, men venter ennå på albuene. Hva tenker dere? (Veterinæren og jeg tror ikke det ser så lyst ut for særlig den ene albuen.) 
12986375_10153923346530399_755271885_o_z

12962487_10153923346595399_1923536931_o_

12991958_10153923346615399_991264770_o_z

Status: 

HD: A

ED: 0 :D

Jeg er overlykkelig!

  • Like 11
Skrevet

etter en mnd med venting, og bildene er sendt tilbake, men enda ikke fått noe svar så legger jeg ut bilde her.Har noen noe formening om disse hoftene? Både oppdretter og veterinær er fornøyd, men jeg tror det er en b og en c. Vet ikke hvorfor men jeg tror det :P Det er bare fordi det er min flaks

13015049_1308061002554346_692430825_n.jpg

Skrevet
etter en mnd med venting, og bildene er sendt tilbake, men enda ikke fått noe svar så legger jeg ut bilde her.Har noen noe formening om disse hoftene? Både oppdretter og veterinær er fornøyd, men jeg tror det er en b og en c. Vet ikke hvorfor men jeg tror det [emoji14] Det er bare fordi det er min flaks

13015049_1308061002554346_692430825_n.jpg

Vanskelig å se på bilde, men tror kanskje ikke venstre på bilde er fri. Kanskje en C? Andre siden klarer jeg ikke helt å bestemme meg for[emoji14]

Sent fra min Nexus 5X via Tapatalk

Skrevet
50 minutter siden, Polfarer skrev:

Vanskelig å se på bilde, men tror kanskje ikke venstre på bilde er fri. Kanskje en C? Andre siden klarer jeg ikke helt å bestemme meg foremoji14.png

Sent fra min Nexus 5X via Tapatalk

det er det jeg tror og, ja bilde er dårlig kvalitet da det er et mobil bilde men ja hehe,må vel smøre seg med tålmodighet og vente

  • 2 weeks later...
Skrevet
Akkurat nå, Kelli skrev:

Noen erfaring på hvor lang tid det tar å få prøvesvaret? Vi var på røntgen 10. Mai, og har ikke mottatt faktura enda. 

Faktura sendes ut med en gang bildene er mottatt, før avlesning - men nå har det jo vært en ekstra lang langhelg, så da har nok også posten hopet seg litt opp. Erfaringsmessig så hender det at veterinær ikke sender bildene med en gang heller.

Skrevet
8 minutter siden, Kelli skrev:

Noen erfaring på hvor lang tid det tar å få prøvesvaret? Vi var på røntgen 10. Mai, og har ikke mottatt faktura enda. 

Jeg røntget 26 april, mottok faktura for ei drøy uke siden, betalte samme dagen og venter enda på resultatet. De har satt det gamle resultatet som inaktiv (dette var en omrøntging) og lagt inn ny linje for det nye resultatet på siden hennes på dogweb, så jeg satser på at det kommer til uka. 

Skrevet
13 minutter siden, Monab88 skrev:

Jeg røntget 26 april, mottok faktura for ei drøy uke siden, betalte samme dagen og venter enda på resultatet. De har satt det gamle resultatet som inaktiv (dette var en omrøntging) og lagt inn ny linje for det nye resultatet på siden hennes på dogweb, så jeg satser på at det kommer til uka. 

Jøss, DET kaller jeg lang ventetid.... ?

Skrevet
34 minutter siden, SFX skrev:

Faktura sendes ut med en gang bildene er mottatt, før avlesning - men nå har det jo vært en ekstra lang langhelg, så da har nok også posten hopet seg litt opp. Erfaringsmessig så hender det at veterinær ikke sender bildene med en gang heller.

Godt poeng -kanskje bildene har blitt liggende litt før dem ble sendt. Spent! ?

Skrevet
På 18.5.2016 at 3:38 PM, Shlush skrev:

Tatt røntgen i dag :)

Det er lov til å gjette... Tror jeg... :P

hege ertvåg phoenix_CR_20160518_113629_1.jpg

hege ertvåg phoenix_CR_20160518_120411_1.jpg

hege ertvåg phoenix_CR_20160518_121517_1.jpg

Fått svar på HD allerede :-) Resultat HD A. Jippi!!!

Da er det bare å vente på AD

  • Like 9
Skrevet
På 20.5.2016 at 9:00 PM, Kelli skrev:

Noen erfaring på hvor lang tid det tar å få prøvesvaret? Vi var på røntgen 10. Mai, og har ikke mottatt faktura enda. 

Jeg var på røntgen med yngste her den 22.10.15(en torsdag eller noe tror jeg), hadde forhåndsbetalt, vetrinær gjettet at svaret ville være hos oss uken etter. Hd resultatet kom på mail den 12. mnd etter og ad resultatet kom den 20. mnd etter. 

Skrevet

Jeg røntget fredag 15. april, bildene var mottatt tirsdag 19. april, og jeg fikk svar på første avlesning onsdag 20. april. Albuene fikk jeg svar på tirsdagen etter.

Nå i mai har det jo vært mange røde dager og langhelger, som både hoper opp posten hos postvesenet, forsinker postutsending, og gir lengre ventetid hos NKK. De har jo også stoppet med postutlevering på lørdager, jeg vet ikke om det betyr at ingenting skjer på lørdager.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...