Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja! Det ble fritt, HD: B! 

HD A  Da venter jeg bare på AD resultatet.

A på begge sider Tesh er dermed fri foran og bak :D :D

Posted Images

Skrevet
Her er ett sammenligningsbilde.

Emma HD:E uten forkalkninger og Khal HD:E med markerte forkalkninger.

Emma_Khal_HD.jpg

Kan legge ut større bilder hvis det er av interesse, da med HD bildene av Khal som ble sendt til NKK.

Hva er det man ser etter når man leter etter forkalkninger?

Skrevet (endret)
Hva er det man ser etter når man leter etter forkalkninger?

Hvis man ser på bildene av Khal så kan man tydelig se at hoftekulen er avflatet, men det hadde kanskje vært lettere å se hvis jeg la ut ett større bilde?

Tror kanskje det var medvirkende til at han fikk graden med markerte forkalkninger.

Endret av Taz
  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg fikk med AD og HD bilder av Dany i dag, men jeg får ikke åpnet de. Så da blir det ingen gjetting :(

  • 1 month later...
Skrevet

Det så litt ymse ut, hofekula ligger ikke særlig i noen av "socket'ene" og særlig den på venstresiden ser litt kjipen ut. B/C?

Skrevet

Denne har hatt beinbrudd som valp, så det forundrer meg ikke om det er "noe", men allikevel er det ikke så ille. Den høyre er fin, synes jeg, sammenlignet med søstra sine ihvertfall.

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
Skrevet

Shy sine bildet, syns hoftene ser bra ut. Men en skjevhet i ryggvirvelen som sitter mellom de øvrehofteskålene (L7 eller S1, veterinæren sa ikke hvilken virvel så det er ren "anatomi" lære tipping for min del uten å kunne telle meg fram)

img_8951.jpg

Skrevet

Shy sine bildet, syns hoftene ser bra ut. Men en skjevhet i ryggvirvelen som sitter mellom de øvrehofteskålene (L7 eller S1, veterinæren sa ikke hvilken virvel så det er ren "anatomi" lære tipping for min del uten å kunne telle meg fram)

img_8951.jpg

Resultatet ble A :D

  • 2 months later...
Skrevet

I dag har jeg vært å røngtet albuene og hoftene til akitaen.

Ikke akkurat beste bildekvaliteten, men noen som vil prøve seg på å gjette graden?

post-10329-0-94025100-1388152254_thumb.j

Selv synes jeg vinkelen fra midten av hodet til kanten ser bra ut (over 105 grader), sitter godt i skåla og ingen forkalkninger.. Håper jo selvsagt på A eller B.

  • Like 1
  • 3 weeks later...
Skrevet

Det er lov til å prøve seg selv om det bare blir gjetting, utelukkende basert på sammenligninger av bilder i traden her? Tipper C på den til venstre på bildet. D på den til høyre på bildet, den som ligger mindre socketen.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...