Gå til innhold
Hundesonen.no

HD og AD bilder


PsychoLynx
 Share

Recommended Posts

  • Svar 1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja! Det ble fritt, HD: B! 

HD A  Da venter jeg bare på AD resultatet.

A på begge sider Tesh er dermed fri foran og bak :D :D

Posted Images

Guest Gråtass

Bildet til Laffen er tatt skeivt og han er muligens litt skeiv i bekkenet. Det kan se sånn ut med tanke på proneringen og venstre benet. Men hoftene er det ikke noe i veien med, selv om bildet kan "lyve" litt. Albuene er helt rene. Jeg vil si at han har A rund baut og noe annet vil overraske meg stort.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, som folk tippar, Laffen har A heile vegen :D . Ei positiv overrasking, det, då vi på ingen måte har pakka han inn i bobleplast eller noko, han nekta å bruke rampa vi lagde til trappa, og v i slutta fort å bære, samt at av dei to søskna som var røntga før han, hadde ein D framme, og den andre D bak.

Bildet til Laffen er tatt skeivt og han er muligens litt skeiv i bekkenet. Det kan se sånn ut med tanke på proneringen og venstre benet.

Interessant at du seier det. Det første veterinæren spurde meg om då eg skulle hente Laffen etter røntging, var om han hadde hatt noko brot i bekkenet i løpet av oppveksten. Det har han ikkje, såvidt vi veit, og ifølgje veterinæren er det noko vi ville merka. Kva har det å seie at han er skeiv i bekkenet, og kva kjem det av?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Gråtass

Ja, som folk tippar, Laffen har A heile vegen :D . Ei positiv overrasking, det, då vi på ingen måte har pakka han inn i bobleplast eller noko, han nekta å bruke rampa vi lagde til trappa, og v i slutta fort å bære, samt at av dei to søskna som var røntga før han, hadde ein D framme, og den andre D bak.

Interessant at du seier det. Det første veterinæren spurde meg om då eg skulle hente Laffen etter røntging, var om han hadde hatt noko brot i bekkenet i løpet av oppveksten. Det har han ikkje, såvidt vi veit, og ifølgje veterinæren er det noko vi ville merka. Kva har det å seie at han er skeiv i bekkenet, og kva kjem det av?

Jeg har en som er skeiv i bekkenet, dette er pga at det ene beinet er 0.5cm kortere enn det andre. Det har aldri vært et problem for hunden, men det var et problem for meg når jeg skulle ta hd-bildene, for de ble aldri rette uansett hva jeg gjorde.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
    • Fortviler, fordi det er tomt for nomnoms 😨 Det perfekte snæck. Smakelighet på høyde med favoritt råfor, men i en konsistens som kan skjæres med ostehøvel, til tynne, store skiver som dekker store deler av tunga og ganen og gir maks bæng for the bucks - verdi per kalori - som belønning. Rene råvarer av dyr, ikke noe vegetabilsk tull som fillere, i verdens mest tasty snæck av en konsistens som ikke klæsser til lomma eller hendene. ..og det er TOMT. Lå to pølser igjen i hylla på K9 Hundesenter i dag. Jeg kjøpte den ene. Tomt.  You don't know what you've got till it's gone. Det der er en uerstattelig belønning. Alt annet er enten for tørt og for lav verdi, og feil form, eller for klæssete og ekkelt og uhygienisk å fare rundt hjemmefra med.   K9 Nomnoms er (var? 💔) den P E R F E K T E treningsgodbit.    Gid noen med litt kundegrunnlag kan pushe på K9 for å få de til å produsere mer av det der. Finnes faktisk ikke andre belønninger av samme kvalitet. Enten må vi nå ned på belønningsverdi, eller jeg må begynne klæsse med å ha Vom og kjøleelementer i lommene K9 Nom Noms  produsert av K9 Hundesenter - Midt-Norsk Kompetansesenter for hund.  Please, please! Noen med litt kundegrunnlag og salgsvolum, push dem for å få produsert mer av det der 🥺    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...