Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 1.6k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Denne tråden har jeg ikke sett før! Jeg liker også å tegne!!  Nå er det riktignok en liten stund siden sist, nærmer seg vel snart året for siste tegningen.. Tidsklemma. Men skal snart sette igang igje

Tegnegleden er for meg utrolig givende. Ekstra mye når andre gleder seg over tegnearbeidet mitt. Jeg er så heldig å få tegne mange forskjellige motiv på bestilling, men det jeg liker absolutt best å t

Denne tråden er jo dau! Her er en tegning jeg tegna til broshan, som drømmer om vorsteh Referansebilde fra vom og hundemat:

Posted Images

  • 2 weeks later...
Skrevet

Lenge siden jeg har tegnet så gikk inn her for inspirasjon ;) fikk skribbla ned disse 2.

Ønsker meg tegnebrett . Noen som bruker og kan anbefale et godt tegnebrett til nybegynner =) . 

 

IMG_1695.JPG

IMG_1696.JPG

IMG_1694.JPG

  • Like 5
  • 4 weeks later...
Skrevet

Denne tråden har jeg ikke sett før! Jeg liker også å tegne!! :jump: Nå er det riktignok en liten stund siden sist, nærmer seg vel snart året for siste tegningen.. Tidsklemma. Men skal snart sette igang igjen! Noen av mine: 

56d24c85a534f_PerChristian2.thumb.jpg.5156d24c850e56e_PerChristian1.thumb.jpg.1a56d24c862fa07_PerChristian3.thumb.jpg.2356d24c86bd614_PerChristian4.thumb.jpg.57

  • Like 26
Skrevet

Shit..! Jeg har ikke tegnet nå på over et halvt år! Før satt jeg konstant og tegnet. Nå blir det bare på natten om jeg er stresset...

Det jeg har savnet mest med å tegne er at man har en gyldig grunn til å studere ansiktet til vakre mennesker! Så i går tok jeg frem tegnebrettet igjen for å prøve meg på mennesker. Hvem er ikke bedre å starte med enn vakre Misha? :heart: 

Så her er et WIP av God!Cas fra Supernatural :D

godcas2.thumb.jpg.835e3620d1224f34ae08cd

  • Like 9
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...
Skrevet

Jeg har begynt å tegne litt igjen i det siste, samt begynt å lære meg gouache! Tegnet mest på PC de siste 10 år, men har bestemt meg for å gå litt vekk fra digitalkunst og heller forsøke med mer tradisjonelle medium fra nå av. 

13962759_10157235311440394_6444184920305461882_n.jpg

14191906_10157345630285394_983286068626369725_n.jpg

14341404_10157391477535394_988248833_n.jpg

  • Like 10
  • 3 months later...
  • 3 months later...
Skrevet

Litt fra i det siste, har fått tegnet masse i år så langt og er så glad for at jeg endelig får til. Tror det hjalp å bare godta at jeg er veldig skjelven på hånda, når jeg godtok det så går ting mye lettere, da spesielt digitalt :D

 

58da958c70e8c_DarkSazzy.thumb.png.e0c13b5a373a1394658009054db216fc.png

58da958d3c7ac_MintvonWinterspiegel.png.33addc2d2e5b4de7b7b8c9700cbe12ff.png

Munch.thumb.png.446b7a44f67a96100dda5a57d2ce8d12.png

58da9591c6b65_NerianCorrupted.thumb.png.7aacdae8a2af7f2080b786dbe13c9e22.png

58da9593ca7e9_NightOwl.thumb.png.bc6f59eaa162a2b915f7d5ee8464519f.png

  • Like 4
Skrevet

Tegnegleden er for meg utrolig givende. Ekstra mye når andre gleder seg over tegnearbeidet mitt. Jeg er så heldig å få tegne mange forskjellige motiv på bestilling, men det jeg liker absolutt best å tegne er nettopp HUNDER :) 

king_ziggie_vannmerket_kopi.jpg

solo_vannmerketkopi.jpg

fanta_vannmerketkopi.jpg

islendertrio_vannmerketkopi.jpg

mingus_majka_vannmerket_kopi.jpg

kiwi_ciara_betsy_vannmerketkopi.jpg

  • Like 23
Skrevet
6 timer siden, Irén_taf skrev:

Tegnegleden er for meg utrolig givende. Ekstra mye når andre gleder seg over tegnearbeidet mitt. Jeg er så heldig å få tegne mange forskjellige motiv på bestilling, men det jeg liker absolutt best å tegne er nettopp HUNDER :) 

king_ziggie_vannmerket_kopi.jpg

solo_vannmerketkopi.jpg

fanta_vannmerketkopi.jpg

islendertrio_vannmerketkopi.jpg

mingus_majka_vannmerket_kopi.jpg

kiwi_ciara_betsy_vannmerketkopi.jpg

Så fantastiske bilder :) 

  • Like 3
Skrevet
På 31.3.2017 at 1:14 AM, Irén_taf skrev:

Tegnegleden er for meg utrolig givende. Ekstra mye når andre gleder seg over tegnearbeidet mitt. Jeg er så heldig å få tegne mange forskjellige motiv på bestilling, men det jeg liker absolutt best å tegne er nettopp HUNDER :) 

king_ziggie_vannmerket_kopi.jpg

solo_vannmerketkopi.jpg

fanta_vannmerketkopi.jpg

islendertrio_vannmerketkopi.jpg

mingus_majka_vannmerket_kopi.jpg

kiwi_ciara_betsy_vannmerketkopi.jpg

Disse var utrolig fine! Tar du på deg tegneoppdrag? :) 

  • Like 2
Skrevet

feral_princeling_by_duskregn-db4fwxd.png

feral_prince_cropped_by_duskregn-db4gno3

Fått meg nytt tegnebrett gitt, skeiet ut og kjøpte clip studio paint pro på salg også. Skikkelig bra program, liker det faktisk enda bedre en SAI, det er som en billigversjon av PS. ?

mulldeer_anatomical_reference_by_duskreg

eg er... ein stor world building-nørd...

toasted_sesame_by_duskregn-dapodt8.png

perpetual_motion_by_duskregn-daqklzk.png

tiny_murder_salad_by_duskregn-dapx2qw.pn

guild wars 2-mainen min, en sylvari reaper ?

whip_nae_nae_crop_by_duskregn-danrlmr.pn

  • Like 9
  • 9 months later...
  • 4 weeks later...
Skrevet

Litt 2017/18 tegninger, jeg kaller kolleksjonen "Dyr Som Ser Mot Venstre"....

he_protecc__he_attac_by_duskregn-dbsne1z

a_cold_boy_by_duskregn-dbsra68.png

tosa_red_sable_mask_by_duskregn-dc1bbxk.

sad_boy_by_duskregn-db8vm5z.png

mulldeer_colour_abnormalities_by_duskreg

snowblind_by_duskregn-dap6ql1.png⬆️ Tegnet den der i nov 2016... snowblind_redo_resized_by_duskregn-dc186Tegnet den om igjen nå, og er ganske fornøyd med fremgangen :ahappy:

  • Like 5
Skrevet
På 31. mars 2017 at 1:14 AM, Irén_taf skrev:

Tegnegleden er for meg utrolig givende. Ekstra mye når andre gleder seg over tegnearbeidet mitt. Jeg er så heldig å få tegne mange forskjellige motiv på bestilling, men det jeg liker absolutt best å tegne er nettopp HUNDER :) 

king_ziggie_vannmerket_kopi.jpg

solo_vannmerketkopi.jpg

fanta_vannmerketkopi.jpg

islendertrio_vannmerketkopi.jpg

mingus_majka_vannmerket_kopi.jpg

kiwi_ciara_betsy_vannmerketkopi.jpg

Woha..! Dette var råbra tegninger! :) 

  • Like 1
Skrevet

Uff, det er lenge siden jeg har tegnet ordentlig. Hadde et prosjekt i fjor, og før det kan jeg ikke en gang huske. Nå holder jeg på med en tegning til en venninne som kommer på besøk i vinterferien, og det er deilig å kjenne litt inspirasjon og lyst igjen :) Det er foreløpig en veldig WIP, men det er en grei start synes jeg.

IMG_7530.thumb.JPG.a106f6b098a624ea516df30ac8f2dbf1.JPG

 

Har dere andre noen prosjekter gående? :)

 

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...