Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 1.6k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Denne tråden har jeg ikke sett før! Jeg liker også å tegne!!  Nå er det riktignok en liten stund siden sist, nærmer seg vel snart året for siste tegningen.. Tidsklemma. Men skal snart sette igang igje

Tegnegleden er for meg utrolig givende. Ekstra mye når andre gleder seg over tegnearbeidet mitt. Jeg er så heldig å få tegne mange forskjellige motiv på bestilling, men det jeg liker absolutt best å t

Denne tråden er jo dau! Her er en tegning jeg tegna til broshan, som drømmer om vorsteh Referansebilde fra vom og hundemat:

Posted Images

Skrevet

Jeg har lært ekstremt mye av å tegne etter et referansebilde. Man får det ofte i fingrene når man gjør det. Former osv. Man lærer seg hva som ser og føles rett ut når øver seg på den måten.

  • Like 1
Skrevet

Så fint å høre :) Husker bare på skolen (hadde tegning valgfag) så ble det snakket negativt om det å ha referansebilde, eller å tegne etter, som de sa. Det skulle man ikke, det var nesten i gata med å legge arket over og tegne rett av... Å tegne etter et bilde var bare å kopiere...

Det kommer jo også helt an på hva man gjør, vil jeg si. Om du jobber som illustratør/concept artist/tegneserie-skaper osv så er det generelt ikke så smart å bruke referanse-bilder, med mindre du har tatt dem selv. (Copyright er en ting, en anna er at du lett får dårlig rykte på deg, og da går det i enkelte tilfeller fort nedover på antall jobbtilbud)

Men altså - alle begynner ett sted, og om du bruker en anatomi-bok eller ett bilde på nettet så er jo begge deler referansebilder. Det ene er bare ofte litt mer "ok" (i følge mange. Ikke meg :P )å bruke ;)

Uansett, knall bilder Pippin, gleder meg til å se videre! Har ikke brukt blekk selv på noen år, og savner det litt. Jeg brukte mye pensel og blekk selv, siden jeg hata blekkspisser mer enn noe anna i hele verden.

(og blekkpenner. Jeg liker de, jeg. Litt mindre søl. :D )

  • Like 2
Skrevet

Endelig ferdig med julegave for et forummedlem (skriver ikke navnet tilfelle mamma'n snoker!), så da kan jeg fortsette på Amiga for AnetteH :) .

401729_440279572702811_755465221_n.jpg

  • Like 11
Skrevet

Carina er en bruker som har vært her lenge og veldig plutselig måtte avlive hunden sin, Cane. Så vi gikk sammen og tegnet, og flere soniser bidro til å sette inn penger på en konto for å printe og ramme inn.bilder. tror dessverre ikke hun har fått dem enda selv om det er maaange mnd siden. Men, jeg vet hun har kontakt med personen som har bildene så de får finne ut av det selv :).

Guest Michellus
Skrevet

Carina er en bruker som har vært her lenge og veldig plutselig måtte avlive hunden sin, Cane. Så vi gikk sammen og tegnet, og flere soniser bidro til å sette inn penger på en konto for å printe og ramme inn.bilder. tror dessverre ikke hun har fått dem enda selv om det er maaange mnd siden. Men, jeg vet hun har kontakt med personen som har bildene så de får finne ut av det selv :).

Han ble påkjørt og døde av skadene kort tid etter.

Synes det er veldig dumt at hun ikke har fått bildene enda (hvis hun ikke har fått de enda). Håper hun får de snart. Hvem var det som skulle levere de til henne egentlig?

Utrolig fine bilder dere tegnet til henne! Dere er skikkelig flinke alle sammen :D

Skrevet

Er ikke så farlig hvem som har dem, jeg vet de to kjenner hverandre og de kan ta kontakt (Carina vet at personen har bildene også) og ordne det selv. Jeg har mast nok syns jeg :P .

Skrevet
Fine Canebilder!

Disse malte jeg til en som mistet rottisen sin nylig.

181829_10151325350657527_1128565492_n.jp

Wow ,skamfint! Hadde blitt utrolig rørt og glad hvis noen hadde gitt meg en sånn gave.

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...