Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ey! Øvelse gjør mester?

Koste meg med denne. Ser jeg har feilet noen steder, men nå gidder jeg ikke mer :P

tinka5.jpg

Denne var jo helt fantastidk Ia!

  • Svar 1.6k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Denne tråden har jeg ikke sett før! Jeg liker også å tegne!!  Nå er det riktignok en liten stund siden sist, nærmer seg vel snart året for siste tegningen.. Tidsklemma. Men skal snart sette igang igje

Tegnegleden er for meg utrolig givende. Ekstra mye når andre gleder seg over tegnearbeidet mitt. Jeg er så heldig å få tegne mange forskjellige motiv på bestilling, men det jeg liker absolutt best å t

Denne tråden er jo dau! Her er en tegning jeg tegna til broshan, som drømmer om vorsteh Referansebilde fra vom og hundemat:

Posted Images

Skrevet

Ser du, var ikke så skummelt å gå fra Paint allikevel! :D

Tenk det - du hadde rett! Takk skal du ha :D

Portrett nummer to - Amira:

amigaportrett1.jpg

Allerede eksisterende paint-tegning, som jeg la til litt flere farger og tegna litt mer på. Gjør under, gitt! :ahappy:

(Høres litt enklere ut enn det var, men :lol: )

  • Like 7
Skrevet

Tenk det - du hadde rett! Takk skal du ha :D

Portrett nummer to - Amira:

amigaportrett1.jpg

Allerede eksisterende paint-tegning, som jeg la til litt flere farger og tegna litt mer på. Gjør under, gitt! :ahappy:

(Høres litt enklere ut enn det var, men :lol: )

er jo kjempeflott! :o du har et hav av bilder av amiga på facebook om du vil prøve på funky pels :lol:

Skrevet

er jo kjempeflott! :o du har et hav av bilder av amiga på facebook om du vil prøve på funky pels :lol:

Takk du! :D

Haha, den pelsen har jeg prøvd meg på før, du! Tror jeg venter litt med den, jeg :P

Skrevet

Ååå Ia så duktig du har blivit :D blev ju sååå fint då!

Tuusen takk! :D

angusportrett3.jpg

JEG HATER GRESS!

Natta :ahappy:

EDIT:

Kanskje dette fungerte bedre?

angusportrett4.jpg

EDIT 2:

SISTE SPAM for i dag. Jeg lover. Fikk litt dilla...

ozzy1.jpg

*ta over tråden* :P

  • Like 3
Skrevet

Fy søren så flink du har blitt IA! Amira-bildet var helt fantastisk :D Og se på den flotte hunden a gitt! Det var etter et år i Pasvik det bildet ble tatt - hun fikk en god del pels det året!

Skrevet

Ååå, såå fin den siste hunden var! Skikkelig kjekkas! :wub: :wub:

Du er kjempeflin Ia. :D

Hihi, kjekk kar det der, ja! Takk :)

Fy søren så flink du har blitt IA! Amira-bildet var helt fantastisk :D Og se på den flotte hunden a gitt! Det var etter et år i Pasvik det bildet ble tatt - hun fikk en god del pels det året!

Takk du! Skal ikke klage på "modellen", nei :)

IA, herregud du er alt for flink :P har du tegnebrett eller fortsatt med mus? :o

Iiip, takk! :D Fortsatt mus - er stolt over å ha våget meg videre fra Paint, jo, hva forventer du? :)

Fine! Men hvordan gjør du det, legger du bare oppå og så smudger fargene direkte fra bildet?

Takk!

Neida. Jeg tegner "strekene" i paint (prøver å tegne det meste på frihånd for øvelse, men jeg jukser på vanskelige områder), også henter jeg farger og tegner og smudger litt der det trengs. Sånn cirka, improviserer en del enda. Regner med å få litt system etter hvert.

EDIT:

Også gjør jeg en del detaljer i paint. Klarer ikke å gi helt slipp :lol:

Se på den kjekke belgergutten der a :wub: Tusen takk ia, det ble nydelig :D

Fin gutt, ja! Bare hyggelig og tusen takk :D

Skrevet

Altså, det skal jeg gjerne gjøre, så snart jeg begynner å gjøre det samme på hvert bilde! :lol:

Tusen takk for gode ord, IW! :)

Her er mitt siste. Amiga:

206042_10150884852063267_1510162397_n.jpg

EDIT:

Menneske! Også kjent som en av mine nærmeste venninner.

601150_10150885184208267_2139473921_n.jpg

  • Like 9
Skrevet

Fyttirakkern Ia.

TAKK :jump:

Jeg har tegnet så sykt mye de siste dagene! Er ikke alt jeg fullfører, da, for ikke å snakke om blir fornøyd med. Men noen ting har jeg da fått til. Jeg som var livredd photoshop!

Skrevet

Wow herregud, dere er bare så ufattelig flinke! :hyper:

Skal prøve å ikke bli helt demotivert her :sweat:

Uansett, hva kan jeg ta for denne? Var ei som spurte om jeg kunne tegne hunden hennes, som skreiv til meg via nettet. Så jeg sa ja. Husker ikke hvor lang tid jeg har brukt, for har tegnet litt her og litt der når jeg har hatt tid.

De jeg tegnet med penn fikk jeg jo 250 for, og de var jo veldig kjapt tegnet, eller, ble ferdig på en kveld, brukte vel 1-2 timer på de. Så jeg sa at blyanttegning ville koste litt mer da jeg bruker mye mer tid på det. Denne blekner jo i forhold til det dere har her, men likevel. Jeg vet ikke hva mer jeg kan gjøre med den.

Dumme var at jeg lagde den litt liten. Fra pannen like over øyet til der halsen ender er det vel ca 12 cm...

21o1vdy.jpg

Ellers har jeg begynt på en ny nå. Prøver meg på svart hund for første gang, ikke helt lett med sånn glans i pelsen. Noen tips? Hvilke type blyanter(hard/mykhet), og eventuelle andre redskaper?

  • Like 3
Skrevet

VELDIG bra IA! Helt utrolig bra! Liker veeeldig at det ser mykt ut som IW sier. Veldig maleriaktig. Pent! :D Du må bare prøve deg på Mana også altså! :D

  • Like 1
Skrevet

Jeg har et spørsmål til dere som gjør tegneoppdrag med penger: Har dere opprettet et firma for å kunne gjøre betalingene?

Har styra lenge med dette tegneoppdraget fra et annet firma, dvs tegningen er ferdig for godt 2 måneder siden, men utsettelsen med betalingen sliter vi litt med. De mener jeg må opprette et firma for å kunne ta betalingen (er på noen tusenlapper), mens jeg ikke helt ser på meg så seriøs at jeg faktisk gidder å lage et "firma" ut av det...?? :P

Skrevet

Er vel bare å sjekke opp grensa som er for hvor mye man kan ta imot for en enkelt jobb, men det er kanskje bare fra privatperson til privatperson?

Skrevet

VELDIG bra IA! Helt utrolig bra! Liker veeeldig at det ser mykt ut som IW sier. Veldig maleriaktig. Pent! :D Du må bare prøve deg på Mana også altså! :D

Tusen, tusen takk! :D

Nå har jeg endelig tegnebrett jeg kan bruke, så nå er jeg jo supergira. Skal ikke se bort ifra at vakre Mana blir brukt som modell, nei :ahappy:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...