Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Oi, den så veeeldig blå ut, men jeg vil tippe det er kanskje litt ekstra blått pga. når man laster opp på nettet blir det gjerne litt kluss med fargene :) Men bra du er fornøyd!

Tror jeg fikk ordnet avataren din nå...?

  • Svar 1.6k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Denne tråden har jeg ikke sett før! Jeg liker også å tegne!!  Nå er det riktignok en liten stund siden sist, nærmer seg vel snart året for siste tegningen.. Tidsklemma. Men skal snart sette igang igje

Tegnegleden er for meg utrolig givende. Ekstra mye når andre gleder seg over tegnearbeidet mitt. Jeg er så heldig å få tegne mange forskjellige motiv på bestilling, men det jeg liker absolutt best å t

Denne tråden er jo dau! Her er en tegning jeg tegna til broshan, som drømmer om vorsteh Referansebilde fra vom og hundemat:

Posted Images

Skrevet

Oi, den så veeeldig blå ut, men jeg vil tippe det er kanskje litt ekstra blått pga. når man laster opp på nettet blir det gjerne litt kluss med fargene :) Men bra du er fornøyd!

Tror jeg fikk ordnet avataren din nå...?

Jaa den blev lite extra färgad och ändrad i det jag lastade upp den via nätet hehe.

Jaaa tack för hjälpen IW :D

  • Like 1
Skrevet

Fikk så lyst til å tegne litt folk, så da ble det frøken Sophie Ann fra True Blood. :) Koser meg mest med håret, må ha blitt "miljøskadet" av all pels-arbeidet tidligere :P Huden er også litt gøy, og øyne, men klær... *sphy*post-2045-0-59306900-1329075632_thumb.jp

  • Like 4
Guest Michellus
Skrevet

Kan jeg komme med et forslag? Det hadde vært kult om vi kunne gjennomført det.

Vi er vel mange som synes det er gøy å tegne digitalt her på sonen og vi vil utvikle våre skills videre. For å gjøre dette, og samtidig "presse oss" til å bli mer kreative, hadde det ikke vært morsomt om vi, en fast dag i uken, hadde kommet opp med et ord eller en følelse, også hadde vi hatt en uke på oss til å komme på et bilde med tilknytning til det ordet? Var det forståelig hva jeg mente?

Noen som kunne tenke seg å være med på det?

Skrevet

Jeg er med, for jeg trenger det. Min kreativitet er innskrumpet som en liten rosin. Jeg klarer ikke å ta ting fra hodet og få det ned på papiret rett og slett. Vet jeg mangler kunnskap om perspektiv, "foreshortening", farger, anatomi skygger, lys, ja, alt! :P hehe.

Evt. kan vi jo også ta f. eks ett bilde som vi må tegne etter for frihånd, eller også lage andre regler?

Guest Michellus
Skrevet

Yay så bra! Vel, jeg har så og si ingen skills, men det er nå morsomt å få prøvd og øvd på å bli bedre på sånt :D Jeg trenger alt av trening fra tegning i seg selv til skygger og lys og alt det du nevner over :P

Jeg liker også den ideen din! For det er også veldig god trening. Vi kan jo kanskje gjøre begge deler? Eller?

Skrevet

Jeg er med på alt, men jeg vet fra erfaring at det er vanskelig for meg å f. eks ta et ord, og så tegne det ut fra hodet :) Må ha referanser og hjelp til alt det jeg nevnte over, fordi jeg ikke har nok erfaring eller skills til å kunne bare tegne noe selv om jeg får en slags ullen idè ^^

Guest Michellus
Skrevet

Ok, ja jeg ser den :) Hmm.. Men hva om vi f.eks legger ut et bilde som vi må tegne frihånd, men at vi også kan tolke det på en annen måte og tegne det annerledes, men samtidig holde oss innenfor tema?

Skrevet

Ta utgangspunkt i et bilde, men å holde seg til temaet i bildet/hva som er på bildet var et godt forslag! Sånn at de som har litt mer skills kan ta seg kunstnerisk frihet :D

Skrevet

Jeg driver ikke med sånn tegnebrettgreier, det blir for komplisert for meg, holder meg til blyanttegning:

amstaff-a3-01.jpg?w=370&h=

Her er amstaffen, Nemi, til L8 L, her inne :)

  • Like 10
Skrevet

Jeg driver ikke med sånn tegnebrettgreier, det blir for komplisert for meg, holder meg til blyanttegning:

amstaff-a3-01.jpg?w=370&h=

Her er amstaffen, Nemi, til L8 L, her inne :)

Oi, det var dritfint! :D

  • Like 2
Skrevet

Ta utgangspunkt i et bilde, men å holde seg til temaet i bildet/hva som er på bildet var et godt forslag! Sånn at de som har litt mer skills kan ta seg kunstnerisk frihet :D

Ohhh! Det vil jeg være med på! :D

Skrevet

Jeg liker å tegne etter et bilde, og så sammenligne proporsjonene etterpå. I dette tilfelle ble det veldig nært, men jeg bomma med plasseringen av hodet, det skulle vært høyere opp :)

74367602.jpg

  • Like 1
Skrevet

Synes dere er skikkelig flinke altså :) Noen som har prøvd seg på papegøyer? kan jeg se isåfall? Hadde vært moro :)

Skrevet

Hehe ja det skjønner jeg. Men må få se om du eller noen andre her prøver. Drømmer litt om en slik flott tegning av araene mine.

Skrevet

...Noen timer til uti tegningen:

6878102967_908e046398_o.jpg

Ang. fugler, så speedpaintet jeg en dompapp for et års tid siden. Fikk lyst til å prøve å tegne en fugl på nytt, skal se om jeg kommer over noen kule papegøyebilder som jeg får lyst til å prøve meg på.

Julie: Jeg har sett mange geniale fjær-brushes som sikkert er gøy å leke med på deviantart ;)

Skrevet

Måtte jo prøve litt fugl etter at det ble nevnt, som pauseinnslag mellom den andre jeg holder på med.

Jukset litt og tok bare hodet, haha, så lite fjær som mulig. Ara med pels, kanskje? :P

Ble ikke helt fornøyd med øyet, men kan ikke ta mer tid til å pirke med det nå.

ara2z.jpg

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...