Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Å nå er jeg glad. Jeg trodde ikke jeg kom med, men så så jeg på quoten fra Soppen at jeg gjorde det likevel :D

Så derfor har jeg ikke overført enda, men gjør det nå :)

Går så fint så! ;)

  • Svar 1.6k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Denne tråden har jeg ikke sett før! Jeg liker også å tegne!!  Nå er det riktignok en liten stund siden sist, nærmer seg vel snart året for siste tegningen.. Tidsklemma. Men skal snart sette igang igje

Tegnegleden er for meg utrolig givende. Ekstra mye når andre gleder seg over tegnearbeidet mitt. Jeg er så heldig å få tegne mange forskjellige motiv på bestilling, men det jeg liker absolutt best å t

Denne tråden er jo dau! Her er en tegning jeg tegna til broshan, som drømmer om vorsteh Referansebilde fra vom og hundemat:

Posted Images

Guest Michellus
Skrevet

Alien er riktig! Endamer riktig er Alien fra Alienfilmene. Blir litt cartoony variant da siden jeg hermer etter et bilde og heller øver på å tegne det selv

Skrevet

Æsj, denne så ikke jeg før nå :( Er det for sent å sette inn penger? Trenger ikke stå på kortet altså, men vil gjerne bidra. Cane var litt sånn Lokeaktig for meg selv om jeg aldri møtte han :(

Apropos : om noen vil tegne Loke så hyl ut, jeg er ikke rik man kan gjerne betale en slant.

Skrevet

Det er vel sikkert bare å få kontonummeret, selv om bildene er nesten ferdige så vil jeg tippe at det blir godt mottatt fra Veronica alt som kan hjelpe til å dekke kostnadene (så får hun heller si ifra når hun begynner å gå i PLUSS :lol: )

:)

Carina: har du fått dem enda? Er så spent på hva du syns! Også vil jeg legge ut tegningen her snart!

  • Like 1
Skrevet

Carina: har du fått dem enda? Er så spent på hva du syns! Også vil jeg legge ut tegningen her snart!

Har ikke fått de enda, men jeg er helt sikker på at de er kjempefine. :)

Skrevet

Ehm... dere?

Jeg kom over disse i dag, og syntes de var så søte at jeg ville prøve meg på noe sånt. Jeg har aldri prøvd meg noe særlig på sånn skikkelig tegning. Da jeg fikk meg photoshop prøvde jeg en gang, før jeg begynte å surre med Layers og slikt og ga opp.

Så jeg tenkte at sånne helt enkle tegneseriesaker måtte jo være midt i blinken. Jeg er veldig glad i å pusle med tegninger en gang i blant, så når jeg manglet evnene får jeg bare gjøre det beste ut av det.

Så jeg begynte slik:

trinn1.jpg

Helt pinlig enkelt, egentlig. Tinka var ikke der for å sitte modell, så jeg laget bare noe på et forsøk.

Fortsatte med å fargelegge litt. Helt feil farge, riktignok, men fortsatt veldig enkelt.

trinn2.jpg

Da jeg så hvor gal fargen var, og innså at hun ikke har noen flekk der, begynte jeg bare å pusle litt. Også ble jeg kanskje litt revet med :icon_redface:

trinn3.jpg

Og nå sitter jeg her med dette, og aner ikke hva jeg har gjort eller hva jeg skal gjøre videre!

trinn4.jpg

DET VAR JO IKKE SÅNN DET SKULLE BLI :frantics:

Hva skal jeg gjøre nå, da? Det her er jo bare helt på jordet...

  • Like 2
Skrevet

Det der var jo bra! Fra strektegning til å plutselig begynne å ligne ordentlig pels! Bra vil nå jeg si :D

Nå kan du jo finpusse litt her og der, kanskje litt mer fargevariasjon (farger som ikke står FOR mye ut fra den mørke fargen) i ansiktet slik at øret kommer frem litt tydligere. Og så kanskje si deg fornøyd med din første tegning! :) Det er litt viktig å ikke pirke FOR mye når man er i begynnerfasen, for da går man fort lei. Så kan du kanskje prøve en annen rase, med samme teknikk og så utvikle deg videre, med å prøve litt nye ting hver gang. Det der er velig bra altså! :D

Skrevet

Tusen takk for tilbakemelding :)

Hm, var vanskelig å blande inn andre farger. Følge liksom at jeg ødela noe. Hvordan ser dette ut?:

trinn5.jpg

Ikke store forskjellen, men føler øret kommer litt bedre frem nå? :)

Skrevet

Tusen takk for tilbakemelding :)

Hm, var vanskelig å blande inn andre farger. Følge liksom at jeg ødela noe. Hvordan ser dette ut?:

trinn5.jpg

Ikke store forskjellen, men føler øret kommer litt bedre frem nå? :)

Åååå digger det! Man ser jo skikkelig at det er henne, og du har fått frem fargen skikkelig :):wub:

Skrevet

Tusen takk for tilbakemelding :)

Hm, var vanskelig å blande inn andre farger. Følge liksom at jeg ødela noe. Hvordan ser dette ut?:

trinn5.jpg

Ikke store forskjellen, men føler øret kommer litt bedre frem nå? :)

Så fint :D Helt du du du du, jo :lol:

  • Like 1
Skrevet

Åååå digger det! Man ser jo skikkelig at det er henne, og du har fått frem fargen skikkelig :):wub:

Å, tusen takk! :D

Så fint :D Helt du du du du, jo :lol:

:lol:

Skrevet

Flinke IA :D Det ble bedre ja når øret kom litt mer frem! :)

Nå er bildene ferdige, med rammer og full pakke! :D :D Venter lønn en av dagene, så da går turen til Oslo snart! :D

Jeeei! :D Har du sett de? Er de fiine? :) Husk å ta bilde etterhvert!

Skrevet

Jeeei! :D Har du sett de? Er de fiine? :) Husk å ta bilde etterhvert!

Nei ikke sett de enda, har ikke fått hentet de, men klør i hele kroppen etter å se de! :D Tar selvfølgelig bilde og sender dere på mail omgående! ;)

  • Like 1
Skrevet

Sitter her og bruker den siden jeg linket til tidligere, for å lære meg å skisse raskt. Bruker gammeldags blyant og papir ;) Har også bestilt meg skisseblokk, viskelær, et sett med blyanter, samt to tegnebøker! Så det ligger nok og venter på meg når jeg kommer tilbake til England. Vil gjerne forbedre meg generelt med tegning, ikke kun digitalt med hund. Det er MASSE å lære! Gleder meg.

  • Like 1
Skrevet

Sitter her og bruker den siden jeg linket til tidligere, for å lære meg å skisse raskt. Bruker gammeldags blyant og papir ;) Har også bestilt meg skisseblokk, viskelær, et sett med blyanter, samt to tegnebøker! Så det ligger nok og venter på meg når jeg kommer tilbake til England. Vil gjerne forbedre meg generelt med tegning, ikke kun digitalt med hund. Det er MASSE å lære! Gleder meg.

Men jeg skjønte ikke helt den linken jeg. Jeg fikk bare opp masse bilder av hunder (når jeg var inne i hundekategorien såklart) ? Skal det være noe mer enn det?

Ellers har jeg lyst på mange anatomibøker, og burde egentlig øve mer på kropper, hender, føtter, hoder osv... Alt for dårlig på det.. Det er jo så MYE å sette seg inn i :P

Skrevet

Nei, du har f. eks en skisseblokk på bordet, eller Photoshop åpent over, så skisser du det bildet som kommer opp på den gitte tiden. F. eks om du velger 60 sec så har du 60 sec på å raskt skisse bildet. Det er for å trene på å tegne poseringer, anatomi osv raskt. eller du kan velge mer tid om du vil ha mer tid på hvert bilde :) God trening, jeg prøvde det istad!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...