Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har et lite spørsmål: Følger pila med når man drar pennen over brettet, uten å direkte røre det? :P

Skal bestille brettet mitt i kveld, tenker jeg :ahappy:

  • Svar 1.6k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Denne tråden har jeg ikke sett før! Jeg liker også å tegne!!  Nå er det riktignok en liten stund siden sist, nærmer seg vel snart året for siste tegningen.. Tidsklemma. Men skal snart sette igang igje

Tegnegleden er for meg utrolig givende. Ekstra mye når andre gleder seg over tegnearbeidet mitt. Jeg er så heldig å få tegne mange forskjellige motiv på bestilling, men det jeg liker absolutt best å t

Denne tråden er jo dau! Her er en tegning jeg tegna til broshan, som drømmer om vorsteh Referansebilde fra vom og hundemat:

Posted Images

Skrevet

Har et lite spørsmål: Følger pila med når man drar pennen over brettet, uten å direkte røre det? :P

Skal bestille brettet mitt i kveld, tenker jeg :ahappy:

Hehe.. Ja det gjør den.. :P hadde vært upraktisk å trykke på alt på skrivebordet osv når man flyttet pila xD Tegnebrettet kan brukes som en mus. Noen centimeter over brettet så får den med seg at pennen er i nærheten, og da beveger musa seg. :)

Skrevet

Så flott :D

Hehe, ja.. Tenkte det ville gjøre ting veldig mye vanskeligere om det ikke hadde fungert sånn :P Men så bra da! Da gleder jeg meg til å få det i posten! :D

Skrevet

Weho! Jeg elsker tegnebrettet mitt :wub:

Så her kommer en liten "work in progress" fra meg...

puswip1.png

Har ikke begynt på pels eller noen skikkelige detaljer ennå, men følte jeg trengte en liten pause, sånn at jeg ikke skulle bli for lei :innocent:

Er egentlig ganske fornøyd (sålangt, hvertfall), sånn siden det er første gang jeg noen gang har rørt et tegnebrett - men nå bor det en svær perfeksjonist i meg, så jeg blir vel egentlig aldri fornøyd uansett.. :P

Tips eller kritikk blir gledelig tatt i mot.. :D

Skrevet

Den katten kommer til å bli fin :D

Hadde tegnebrett før, men det funket ikke lenger, fikk igjen pengene og kjøpte noe annet. Jeg angrer når jeg ser alt det her. Jeg fikk aldri til noe så fint da... Hvordan gjør dere det? Vet dere om noen bra toturials ? :)

  • 3 weeks later...
Skrevet

Har tegnet Zara fra et da hun var 5uker,og min samboer holder henne. Jeg er ikke kjempefornøyd,men jeg gidder ikke tegne mer nå :whistle: (Øynene er helt sorte fordi hun ser nedover,og man ser øyenvippene over øyet på en måte,men jeg fikk ikke det til,så da ble det bare sånn)

Kom gjerne med tips til hvordan jeg kan bli bedre! :)

April2011006.jpg

  • 2 weeks later...
Skrevet

Holder på med en elg for moro skyld, har egentlig kommet lenger men har ikke tatt printscreen av det enda. Tenker at den blir ferdig i morgen, er ikke noen stor tegning:

moose1.jpg

EdiT: her er siste versjon:

moose2.jpg

  • 3 weeks later...
Skrevet

Kjempekult IW :D Får sett nesehornet ja ;)

Jeg har ikke tegnet på leeeeenge jeg.. Hatt så mye annet å drive med.. eller ikke..? Kanskje jeg bare er lat.. :whistle:

Men vet ikke om jeg la ut denne sist? Ihvertfall den siste tegninga jeg laga.. Nesten ferdig tror jeg.. Er no småpirk igjen, men tror aldri jeg kommer til å gjøre den helt ferdig.. :P

197847_10150101757256854_622196853_6918018_5307822_n.jpg

Skrevet

Har tegnet Zara fra et da hun var 5uker,og min samboer holder henne. Jeg er ikke kjempefornøyd,men jeg gidder ikke tegne mer nå :whistle: (Øynene er helt sorte fordi hun ser nedover,og man ser øyenvippene over øyet på en måte,men jeg fikk ikke det til,så da ble det bare sånn)

Kom gjerne med tips til hvordan jeg kan bli bedre! :)

April2011006.jpg

Du er skikkelig dyktig da!

Tegnebrett virker det som alle behersker, men på frihånd ser man talentet altså.

Skrevet

Du er skikkelig dyktig da!

Tegnebrett virker det som alle behersker, men på frihånd ser man talentet altså.

Har du prøvd tegnebrett selv? Syns det var litt slemt å si sånt i en tråd stappfull av tegninger som har tatt mange timer :P

Skrevet

Dritkult! Fra musikkvidoen til I Was Born This Way jo! :D

Ja ;) Ble helt hekta på den sangen og hørte BARE på den mens jeg tegna omtrent.. Så da ble jeg inspirert og jeg digger akkurat de scenene der :D

Skrevet

Ja, alle kan jo bare plukke opp et tegnebrett og lage en bra tegning............... :aww:

Her er en av de aller forste tegningene jeg laget, kjempefin liksom :D

guy1d.jpg

Skrevet

Tegnebrett er egentlig på mange måter vanskeligere, syns jeg. Uansett hva slags medium man bruker under tegning - ser det bra ut, så er det pga hardt arbeid.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er helst jeg som tar ansvar for fôr, tur og trening. Siden jeg jobber langvakter har jeg jo også mye fritid, så det blir veldig naturlig at jeg har hovedansvaret. Men skal prøve å få de andre i huset til å ta i mer.  Begynne med å få en av de andre i huset til å ta han ut når jeg kommer hjem, slik som du foreslår 👍
    • Har god erfaring med Baggen softbelt. Ser de har det hos Troll. Det kan oppleves som litt klumpete for jogging, men til gåtur er det supert. Vet ikke hva du tenker om frontfestet der men jeg har ikke opplevd problemer med det.  Jeg liker spesielt at dempingen er i selve beltet så jeg kan bruke det båndet jeg vil. Ikke alltid så praktisk med strikkbånd. 
    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
    • Bare det at noen har tenkt tanken er for meg helt på trynet. Og det er en herlig ironi i at de ikke tester produktene sine på dyr, men selger til dem... Hjelpes, hvem er disse folka😄
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...