Gå til innhold
Hundesonen.no

Greyhounden Nitro - nye bilder høst 2012 side 15


Recommended Posts

Skrevet

Da tenkte jeg at jeg skulle lage en egen tråd til Nitro. Han har snart vært her 1 uke, og han føler seg hjemme nå. Han og Hera omgås bra sammen, men Hera er ikke så interessert i han. Han aksepterer det, og gir henne avstand.

Han er idag 9 uker, og en veldig aktiv og rampete krabat. Han skal putte alt han finner i munnen, og spesielt på kvelden blir han aktiv. Da må jeg bare ta han ut og la han få herje ifra seg i hagen. Han liker ikke å være ute. Fryser og skjelver som et aspeløv. Han løper rett bort til inngangsdøra og står klistret inntil døra og piper. ;)

Foreløpig syns vi at han er veldig åpen og nysgjerrig. Sosial både til folk og hunder, og frempå. Det lover godt. Selv om han er en håndfull, sta liten rakker, tror jeg at han kan bli bra tilslutt.

Her er noen bilder:

nitrohome5.gif

nitrohome8.gif

Hera sjekker han ut.

nitrohome6.gif

iiik.. jeg er ikke bygd for nordnorge! kaaaldt

nitrohome4.gif

Glemmer kulden litt når jeg ser noe spennende

nitrohome3.gif

Cutie!

nitrohome7.gif

Stas å ligge sammen med gamlemor :lol:

nitrohome.jpg

Nysgjerrig!

nitrohome2.gif

Flere kommer etterhvert! ;)

  • Svar 304
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da har jeg mimret litt i tråden her, og tenkt på tiden som har vært. Nitro ble 10 år i desember og har blitt en skikkelig pensjonist.  Jeg trodde jeg kom til å miste han i sommer i fjor da han plutsel

Hei igjen! Nå er det på tide med noen nye bilder! De fleste er fra i høst, og nå blir det lite bilder fremover pga mørketiden. På tur til Flekkosvatnet i høst Leke litt. Nitro elsker pinner.

Noen nye bilder fra oss. Vi koser oss masse og går masse turer i skog og mark. Nitro er med overalt, om det så er fjelltur eller båttur. En fantastik hund er han (må vel være lov å skryte litt ekstra

Posted Images

Skrevet

takk! Ja han er kjempesøt! :lol:

Søt gutt, gleder meg til å følge han videre! ;) Har du forresten noen spesielle planer med han?

Vi skal stille han ut, se om vi får noe championat på han. Ellers se om han er duganes nok, slik at vi kan ha han disponibel for avl. Det gjenstår å se hvordan utstillingene går, og hvordan mentaliteten blir.

Skrevet

Naaaw :lol: Hera kommer nok til å tillate mer og mer, Mona var akkurat lik med Siri. "ææsj, hun kom borti meg" og så gikk hun og la seg et annet sted. Nå ligger de ofte sammen ;)

Hihi, myndevalper er så rare! De vokser liksom i alle retninger og ser ikke ut som de skal vokse opp til å bli velproposjonerte og elegante ;)

Skrevet

Tusen takk allesammen for hyggelige kommentarer!

Nå har han vært her i 1 uke, og vi har blitt litt mer kjent med han. Han er aktiv og spretten og har virkelige egne meninger. Han skal ikke gjøre det enkelt for oss :D Han liker fortsatt ikke å være ute, men vi går turer hver dag, kjører litt bil, har vært hos dyrlegen og vært på valpeshow og tittet. Så litt har vi gjort. Han skulle gjerne hatt noen å leke med, for Hera er ikke interessert. Men vi skal snart på valpeskole og treffe andre valpiser. Det blir nok gøy.

Her er noen flere bilder :D

Greenies er NAM!

nitrohome12.gif

Blir fort litt surr i båndene på tur

nitrohome10.gif

Fine gutten

nitrohome9.gif

Se så fin genser jeg har fått:)

nitrohome11.gif

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...