Gå til innhold
Hundesonen.no

Vi som liker blekk!


Recommended Posts

  • 5 weeks later...
  • Svar 1.4k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da er jeg ferdig og fysj det var vondt på slutten. Tårene bare rant og heldigvis kom min snille stedatter til unnsetting og fant frem bedøvels spray til meg. Det tok ca 4 timer og nå er jeg sliten git

Herreeeeeeee! Har glemt å poste den her! Sorry! JEG ELSKER DEN! Verdt turen, pengene, ventinga, alt! Verdens flotteste folk på studioet, og verdens fineste tatovering!

Da er jeg offisielt ferdig med sleeven! Her er bilde tatt rett etter hun var ferdig, og som dere ser så tatoverte hun ved underarmen min  Er grisefornøyd!   Edit: allons-y er skrevet i @ingv

Posted Images

Guest Ulla-Britt
Skrevet

Jeg har hatt lyst på sleeves på begge arma ganske så lenge. Men så er jeg redd det blir litt sånn løkkalesbehipstersk. Samtidig er jeg så lite løkkalesbehipstersk (men voksen) nok til å gjøre som jeg vil og ønsker at jeg burde selvfølgelig ikke bry meg om det er verken det ene eller det andre.

Samtidig syntes jeg både kinategn og piggtråd rundt armen var dritfint da det var på moten i hine hårde dager, men nå er jeg glad jeg ikke kastet meg på den bølgen. Tenk om jeg sitter der og angrer om ti år med armene fulle av farger? For sleeves har jo unektelig blitt en greie, og greier går over, og hvorfor skulle jeg ikke se på dette på samme måte om ti år?

Men uansett så har jeg fregner. Mest på armene, faktisk, men også på skuldre og i ansiktet. Blir det ikke litt rotete med prikker her og tattoveringer der? Litt smør på flesk, på en måte?

Alt en skal gruble på og bekymre seg over. :icon_redface:

Skrevet

Men uansett så har jeg fregner. Mest på armene, faktisk, men også på skuldre og i ansiktet. Blir det ikke litt rotete med prikker her og tattoveringer der? Litt smør på flesk, på en måte?

Alt en skal gruble på og bekymre seg over. :icon_redface:

Det går fint å tatovere over fregner, er føflekker de hopper over :) Jeg har tatovering over fregnene på skuldra bl.a.

Skrevet

Foreløpig har jeg én tatovering. Det er etternavnet mitt, på innsiden av venstre arm, litt nedenfor selve håndleddet. Syntes ikke det var særlig vondt å ta den, og jeg har veldig lyst på fler :) Denne betyr utrolig mye for meg, og jeg elsker den. Vennligst ignorer det faktum at armen min ser ut som en tømmerstokk på bildet, det er tatt i en litt teit vinkel :D Det er visst også litt spesielt at teksten er vendt denne veien, har fått høre at det ikke er så vanlig – men for meg er det mest logisk siden det er jeg som skal se på den og jeg har den for min egen del, ikke andres :)

418020_10200092433344237_1865970889_n.jp

Jeg lurer på om jeg skal "bygge på" denne med to små fugler med sort fyll. En for mamma og en for pappa, enten under, ved siden av eller over skriften. Når jeg får barn skal enten datoer eller første registrerte hjerteslag tatoveres under skriften, tenker jeg. Eventuelt en til fugl for hvert barn :)

Jeg skal også ha en ugle et eller annet sted. Har dog ikke blitt enig med meg selv hvordan denne uglen skal se ut (kun outline, sort fyll eller med detaljer), og funderer fremdeles på plassering. Tenker innsiden av høyre underarm, rett under "albueknekken". Men er skeptisk til hvordan det vil harmonere med slik venstrearmen blir seende ut.

Skrevet

Jeg har også min tekst tatovering samme veien ingvildoline, syntes også det er mest logisk. Tatovering tar man jo for seg selv, ikke for noen andre. Den var kjempefin forresten!

Skrevet

Jeg har også min tekst tatovering samme veien ingvildoline, syntes også det er mest logisk. Tatovering tar man jo for seg selv, ikke for noen andre. Den var kjempefin forresten!

Samme her, har vinger på håndleddet, de peker mot meg. Har fått mange spørsmål om det er et bål. :D

  • Like 1
Skrevet

Så mange fine tattoveringer dere har! Jeg har egentlig litt lyst på en, men den måtte isåfall vært superbetyningsfull så det ikke var sjans for å angre i etterkant. Og jeg har ikke funnet på noe superbetyningsfult enda :P Jeg har lyst på en sånn drømmefanger med fjær som henger under, men ja, bare fordi den er fin, ikke fordi den betyr noe..

Så det blir nok ingen her med det første ;) Men gøy å se hva andre har da, krysser fingrene for at samboer tar snart :D

Skrevet

Uff, blir helt dårlig av denne tråden! :P Har selv lyst på tatovering, og håper jeg får tatt det snart, er bare penger som hindrer meg litt nå, siden jeg er student og har dyr. Også må jeg kanskje finne ut av hvilken jeg skal starte med, da jeg har noen planer :rolleyes: Dessuten er jeg fryktelig opptatt av at det skal bety noe spesielt, også er jeg en perfeksjonist i tillegg. Uff, vil ha nååå :P

Skrevet

Mye stilige tattiser her inne!
Har selv 8 stk, men den jeg er mest fornøyd med må nok bli denne, tatovert av Electric Linda:
bc28bd57-5d40-481e-94b1-40e657b21f72_zps

Neste uke skal jeg ta denne på hånda/armen:
KNOT_zps5effe46d.jpg

Staffordshire knot :D

  • Like 7
Skrevet

Mye stilige tattiser her inne!

Har selv 8 stk, men den jeg er mest fornøyd med må nok bli denne, tatovert av Electric Linda:

bc28bd57-5d40-481e-94b1-40e657b21f72_zps

Denne var lekker!

Skrevet

Tips til sider med inspirasjon til tatovering?

Om ei uke får jeg en bra lønning og nå skal jeg ha meg en tatovering! Og vil gjerne se litt mer, så jeg er sikker på at jeg vil ha det jeg tar! :P

Guest Michellus
Skrevet

Er en del facebooksider :) Om det hjelper. Spørs jo også litt på hva slags stil du er ute etter.

Skrevet

cooltattoos på Instagram har en del kule tattoveringer fra forskjellige tattovører. http://instagram.com/cooltattoos

Eller Tattoo Fans på Facebook. Må ikke glemme Best tattoo artists around the world som også er på facebook.

https://www.facebook.com/pages/Tattoo-Fans/234677586580275

https://www.facebook.com/pages/Best-tattoo-artists-around-the-world/108732302544871

Har ørten sider til tattovører jeg mer enn gjerne skulle hatt en tattis fra, men du ville jo ha tips til tattovering, ikke tattovør. :P

Skrevet

Tips til sider med inspirasjon til tatovering?

Om ei uke får jeg en bra lønning og nå skal jeg ha meg en tatovering! Og vil gjerne se litt mer, så jeg er sikker på at jeg vil ha det jeg tar! :P

Pinterest! De har en egen kategori for tatoveringer eller du kan søke på forskjellige ting :) og det er MYE bra der! :D

-----------------------------------------------------------

Selv har jeg bare en liten tatovering, "Gratitude", på venstre underarm, rett ved der man tar blodprøve ;) den har en veldig stor betydning for meg og jeg er veldig fornøyd med den :) men nå har jeg lenge pønsket på ny tatovering, og det er så mye jeg vil ha og jeg vet ikke hvor jeg skal plassere alt sammen :P har veldig lyst på en stor en på øverste del av låret, eller kanskje half-sleeve.. Men er usikker på hva jeg vil.. Vil gjerne ha en tatovering som jeg kan velge å vise fram når jeg vil :)

Men går det å tattovere over føflekker? Ikke sånne svære som stikker ut, men sånne i huden som nesten er som fregner? :) Noen som vet? :)

Skrevet

Ene på leiren har tattovert seg en del i det siste. Lagt ut bilder på FB, men er jo ikke nærheten av hvordan det er å se i RL. Og fy søren så "sulten" jeg ble på noen nye tattiser altså! :D Han hadde en del farger (bl.a. rødt og gult), og det var søren meg stilig!

  • Like 1
  • 3 weeks later...
Skrevet

Noen som har klagd på tatovering her? Tok en for 2 mnd siden og er så misfornøyd :cry:

Ikke klagd men dratt innom for å touche opp og der rettet tatovør litt på det hun følte kunne bli bedre.
Skrevet
:icon_redface:

hva er galt med den? :hmm:

Jeg har skrift rundt foten som ett kjede, og på ett par av ordene er fonten blitt helt feil :no: Sommerfuglen jeg har på fotbladet er ikke symmetrisk litt engang. Sommerfuglen er jo i og for seg ikke no problem å rette opp, men jeg håpet å aldri trenge å bli tatovert der igjen :icon_redface:

Skrevet

Jeg har skrift rundt foten som ett kjede, og på ett par av ordene er fonten blitt helt feil :no: Sommerfuglen jeg har på fotbladet er ikke symmetrisk litt engang. Sommerfuglen er jo i og for seg ikke no problem å rette opp, men jeg håpet å aldri trenge å bli tatovert der igjen :icon_redface:

man har jo ikke serlig mye igjen for og klage.. kanskje pengene da, men det hjelper vell lite om man må sitte med en dårlig tattovering resten av livet.. det er så viktig og gjøre grundig research før man velger tattovør. Og ikke bare gå etter om de er flinke eller ikke, men aller helst velg den som er best på den stilen man vil ha.

Hadde jeg vært deg hadde jeg forsøkt og få pengene tilbake også oppsøkt en bedre tattovør for en oppussing eller cover up.

  • Like 1
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...