Gå til innhold
Hundesonen.no

Vi som liker blekk!


Recommended Posts

  • Svar 1.4k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da er jeg ferdig og fysj det var vondt på slutten. Tårene bare rant og heldigvis kom min snille stedatter til unnsetting og fant frem bedøvels spray til meg. Det tok ca 4 timer og nå er jeg sliten git

Herreeeeeeee! Har glemt å poste den her! Sorry! JEG ELSKER DEN! Verdt turen, pengene, ventinga, alt! Verdens flotteste folk på studioet, og verdens fineste tatovering!

Da er jeg offisielt ferdig med sleeven! Her er bilde tatt rett etter hun var ferdig, og som dere ser så tatoverte hun ved underarmen min  Er grisefornøyd!   Edit: allons-y er skrevet i @ingv

Posted Images

Skrevet

Min var ihvertfall vond. Altså hele huden var øm og sliten. Men jeg regner med at slikt skjer når huden har blitt tatovert i 3.5t og er skikkelig mørbanka.

Nå var min på et sensitivt sted, nemlig nedover siden (fra bh-kant til bukse-kant).

Skrevet

Seriøst, vondt i tattoveringen? Jeg har aldrig hatt vondt i tattoveringen, vertfall ikke på den måten du beskriver Margrete. På korsryggen var det litt vondt et par dager helt på slutten av groperioden for da ble det litt rur og når det ble bevegelse i huden (sideflesket :P) når jeg gikk/løp så "lugget" det litt, ellers aldeles ingenting.

Ja, helt seriøst! Jeg har hatt dritvondt! Vært smerter frem til i går, første natten jeg har sovet hele natten. Nå klør den, men det er jo helt ok, den gror jo.

Skrevet

Hmm, jeg hadde vært skeptisk... Klør er normalt, men ikke vont, vertfall ikke slik at du ikke får sove.. Jeg har 3 tattoveringer, 3 forskjellige plasser og gjort av 3 forskjellige tattovører, har ikke hatt vondt altså.

Skrevet

Hmm, jeg hadde vært skeptisk... Klør er normalt, men ikke vont, vertfall ikke slik at du ikke får sove.. Jeg har 3 tattoveringer, 3 forskjellige plasser og gjort av 3 forskjellige tattovører, har ikke hatt vondt altså.

Ikke vær sånn a!! Tattovøren kommer på middag i morgen (svigersønnish), så han kan få se på den da. Den kjennes fin ut nå altså.

Skrevet

Men da er det sikkert ikke noe. Viss den blir betent så ser du det også vil jeg tro, at du blir rød/irritert rundt. Men vertfall fortsett og vask og smør vær dag :)

Skrevet

Smerten kommer faktisk også an på hvor hardhendt tatovøren er. Den store jeg har på leggen gjorde ikke vondt i grotiden i det hele tatt, men Christine på Onkel Henrys er ekstremt flink. Den lille rosen jeg har (som i tillegg er på en plass som er i litt mer bevegelse enn leggen) gjorde ganske vondt fordi tatovøren er ekstremt hardhendt, så den var generelt mye mer sår.

Guest Jonna
Skrevet

Jo mer detaljer jo vondrere, også kommer det også ann på huden.

Den jeg har på ribbena/puppen med masse små detaljer hadde jeg en sår-stikkene/sviende smerte i flere dager. I dag er det omtrent ikke arrvev på den overhode tiltross for detaljene og mange timer.

Guest Michellus
Skrevet

Tror det har noe med detaljer å gjøre ja. Den lille jeg har på skulderen merka jeg ingenting av i det hele tatt. Klødde det i det hele tatt egentlig?

Skrevet

Vil også tro at skyggelegging har litt å si, det er jo virkelig tortur for huden. Særlig når man tok omrisset to timer tidligere og så skal ta å "skrape" inn farge etterpå.

Uff, tror ikke vi er særlig oppmuntrende for de som ønsker sin første tattis her :P Men min tatovering har vel så godt som grodd nå, og den er kjempefin. Dog er det vel noe måneder før jeg kan si at den er helt ferdig grodd, mumle noe om at jeg mener å ha hørt ca 6mnd.

  • Like 1
Skrevet

Min var vond etterpå, i mange dager, hele underarmen hovnet opp også. Så det er nok veldig vanlig når tatoveringen er stor og detaljert.
Min tok 6 1/2 time, og mye av den tiden ble brukt på detaljer og når da huden allerede er mishandlet og man da begynner å tatovere lag på lag oppå allerede vond hud, så må man nesten regne med litt smerter i noen dager. :P

Skrevet

Dog er det vel noe måneder før jeg kan si at den er helt ferdig grodd, mumle noe om at jeg mener å ha hørt ca 6mnd.

:| Hæh? Nå gror jeg riktignok både piercinger og tatoveringer godt, men mine har vært helt grodd innen en mnd, uavhengig av str, da er de helt flate og fine.

Skrevet

Det tar en stund før det har healet skikkelig ja. Man blir tross alt stukket flere tusen ganger med nåler som drar med seg blekk i i sårene. Healer seg fort utenpå,men tar lengre tid for det å bli helt bra inni.

Man burde også bruke en høy solfaktor på tattisen første sommeren :)

  • Like 1
Skrevet

Min halvsleeve var utrolig vond når den heelet, og jeg var drit hoven ganske lenge (til vanlig kan jeg ta rundt håndleddet mitt og ha 1,5 cm til overs, da var det i alle fall 1 cm mellom fingrene når jeg prøvde å ta rundt håndleddet).

Den på ryggen var "strekkvond" ganske lenge, men den heelet raskere. Ikke så rart når området i seg selv var mindre + at tatoveringen tok kortere tid. Dog var den myyyye vondere, hadde heller sittet 7-8 timer med halvsleeven på nytt. :|:P

Er nok normalt at det gjør ganske vondt ja :)

Skrevet

Det tar en stund før det har healet skikkelig ja. Man blir tross alt stukket flere tusen ganger med nåler som drar med seg blekk i i sårene. Healer seg fort utenpå,men tar lengre tid for det å bli helt bra inni.

Man burde også bruke en høy solfaktor på tattisen første sommeren :)

Bruker høy solfaktor over hele meg uansett, så det er i grunn ingen bekymring :) Bruker jeg ikke det får jeg soleksem, og huden min går fra hvit-rød-hvit :P

Skrevet

Jo mer detaljer jo vondrere, også kommer det også ann på huden.

Den jeg har på ribbena/puppen med masse små detaljer hadde jeg en sår-stikkene/sviende smerte i flere dager. I dag er det omtrent ikke arrvev på den overhode tiltross for detaljene og mange timer.

Tror det har noe med detaljer å gjøre ja. Den lille jeg har på skulderen merka jeg ingenting av i det hele tatt. Klødde det i det hele tatt egentlig?

Ja det må være noe slikt hos meg, er jo ikke en rett strekk overhodet. Han har jo kun lagd småhår, så tipper vi snakker om at det er derfor den er vond ennå.

Skrevet

:| Hæh? Nå gror jeg riktignok både piercinger og tatoveringer godt, men mine har vært helt grodd innen en mnd, uavhengig av str, da er de helt flate og fine.

Sjekket det opp og det var 3-5mnd, pluss at dem anbefaler høy faktor på tatovering. Selv bruker jeg alltid 50 på tatoveringer, da slipper man mye fargefylling senere.

Skrevet

Bruker høy solfaktor over hele meg uansett, så det er i grunn ingen bekymring :) Bruker jeg ikke det får jeg soleksem, og huden min går fra hvit-rød-hvit :P

Samme her :P

Skrevet

Ble sittende i stolen 2 timer, ikke så ille som forventet, men fargelegging på sår hud var ikke mye godt :P
Har bare ett kjapt mobilbilde tatt hos tattovøren, hun som tok bildet fikk ikke med hele, å den ser rar ut her pga måten hun har tatt på (oppefra og ned) - kommer bedre bilde senere.

971885_4980279948900_1057132947_n.jpg

  • Like 2
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...