Gå til innhold
Hundesonen.no

Dalmatineren Casper (Curia's Bebop)


Recommended Posts

  • Svar 748
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

11.mars måtte jeg farvel med min beste venn. Vi fikk 11 fine år sammen.  ❤     

Favoritthunden min blir 7 år i dag! http://lolapagola.com/7-ar-dag-d/

Ja synes det er synd jeg og, jo mer jeg tenker på det egentlig. Godt gemytt og pen og se på. Men blir det ikke noe trøster jeg meg med at selv om han får noe etter seg blir det ikke Casper-kloner uans

Posted Images

  • 2 weeks later...
Skrevet

Peneste Caspersen :-D Fin tur??

Ja nydelig! Kunne blitt der for alltid tror jeg, er jo som å gå i et maleri. Forbanner noen ganger at jeg bor i kjipe Norge, men så kommer jeg til steder som dette, og blir ganske taknemmelig egentlig! :D

Nydelige bilder!

Tusen takk!

Skrevet

Nydelige bilder :wub: Fikk plutselig lyst på dalmatiner av det ene bildet med dalen og vannet i bakgrunnen! :o Jeg har ikke ofte lyst på dalmatiner altså!

Klart du har lyst på dalmatiner :-D hele tiden!!

  • 3 weeks later...
Skrevet

Dessverre ble ikke Casper pappa denne gangen :( Tispa absorberte/gikk tom, så det var leit for alle parter. Jeg hadde jo gledet meg veldig, så skuffelsen var stor. Men slikt skjer. Trøster meg med at sædkvaliteten hans er prima, så da er ikke fremtidige kull utelukket iallefall. Noen dager etter at jeg fikk vite at det ikke ble valper, ble jeg kontaktet av en erfaren svensk oppdretter, som er veldig interessert. Så tiden vil vise, jeg tar det som det kommer, dette er jo andre gangen det har skjært seg (flystreik i Frankrike, så tispen kom ingen steder), så best å ikke glede seg for tidlig :P

Uansett, her er litt bilder av gullet :) har allerede lagt dem ut i bloggen (link i signatur) og i en tråd her på sonen, så legger ikke ut alle. De er fra jotunheimen, helgen etter de forrige jeg la ut i denne tråden. Denne gangen dro jeg med en venninne og venninnen til Casper, Tira :)

Jotunheimen-med-Catalina-2013-2013-08-31

Jotunheimen-med-Catalina-2013-2013-08-31

Jotunheimen-med-Catalina-2013-2013-08-31

Jotunheimen-med-Catalina-2013-2013-08-31

Jotunheimen-med-Catalina-2013-2013-08-31

Jotunheimen-med-Catalina-2013-2013-08-31

Jotunheimen-med-Catalina-2013-2013-08-31

Jotunheimen-med-Catalina-2013-2013-08-31

Jotunheimen-med-Catalina-2013-2013-08-31

  • Like 2
  • 2 weeks later...
Skrevet

Tusen tusen tusen takk alle sammen! :D

Fantastiske bilder igjen.. Veldig synd med tom tispe, har du andre parrings forespørsler på han? Han er virkelig en pen hanne :)

Takk :D ja det var veldig synd...

Ja, har noen forespørsler, så får se hva det blir. Et par dager etter jeg fikk vite at tispa var tom kom det inn en forespørsel fra sverige faktisk. Oppdretter var veldig positiv til det jeg fortalte om Casper, så det blir spennende, hvis hun bestemmer seg for ham, hun går MH med sine hunder, og konkurrerer i LP (og andre ting tror jeg), så det var viktig for henne å finne en hannhund som passet mentalt til henne, og det virker det som Casper gjør. Fikk også en fra Norge for et par uker siden. Også blir det kanskje valper i Frankrike neste år. Men der har det vært litt frem og tilbake, så er litt usikker på om det blir noe, det ble bare kaos med fly og alt sist gang vi prøvde :P Er også endel som har forhørt seg og har ham på "vent" (noen land krever at han har hatt kull i hjemlandet sitt først). Nå høres det ut som jeg låner ut i hytt og gevær, det gjør jeg altså ikke. Er jo som jeg har erfart et fåtall av planer som faktisk blir satt ut i livet, og jeg kommer nok ikke til å la ham ha masse kull før jeg vet at han gir friske valper.

-----------------

Har ikke tatt noe særlig bilder siden sist, men må jo legge inn det nye kule halsbåndet hans :D

Nytt-halsb%C3%A5nd-2-2013-09-23-046.jpg

Også kan jeg legge inn et par youtubesnutter :)

Kickbiketur

og Casper som lukker skuffer

  • Like 2
Skrevet

Casper er en av årsakene til at jeg har fått øynene opp for dalmatiner, nydelig hund du har

Så utrolig koselig å høre! Tusen takk :-) Dalmatiner er en herlig rase, jeg har ikke angret et sekund. Ikke bare fant jeg den perfekte rasen, jeg fikk det perfekte individet av den og (er så objektiv atte) :wub:

Skrevet

Casper er så nydelig :wub: Hadde jeg ikke hatt allergisk familie skulle jeg gjerne hatt en dalmatiner - iallefall hvis det var garantert at den ble akkurat slik som Casper er :wub::wub::wub::wub:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...