Gå til innhold
Hundesonen.no

Bilder på minstall.no


Mirai

Recommended Posts

Skrevet

Jeg bladde meg gjennom 270 "springere", men jaggu var det mange cavalier, labradorer, golden, sheltie osv der gitt...

  • Svar 314
  • Created
  • Siste svar
Skrevet
Aner ikke, kanskje hun mener at man ikke skal våge å kopiere å krysse seg ut som er en X ? Sett det en del steder..

Mener hun ikke at man rett og slett skal gå ut av siden?

Skrevet
Eh...ja...men jeg lurer på siden du er medlem der inne, vet du hva dette med x betyr?? (det som er uthevet)

Dette var syyyk gitt.... :)

http://www.minstall.no/studfarm/presentati...itle=stovdotten

Dette har hun laget av mine bilder...

X betyr vel bare å lukke siden? Det røde krysset som fører til at vinduet lukkes? Kanskje hun ikke vil folk skal finne ut mer av dyrene, og at du ikke har henne som datter?

Skrevet

Tjaa, både kaniner og hester som er "flatcoated retriever" så... Hmm, lurer på om barna vet forskjellen på fremdel og bakdel på en hund jeg? :)

Skrevet

nå kom tårene i mine øyne da jeg fant bilder av min hest som døde etter en bilulykke for snart 1 år siden :)

Skrevet
X betyr vel bare å lukke siden? Det røde krysset som fører til at vinduet lukkes? Kanskje hun ikke vil folk skal finne ut mer av dyrene, og at du ikke har henne som datter?

Ja det kan hende.

Vel har skrevet mail til de som driver dette og mail til hun som kontaktet meg den gangen så får jeg se hva som skjer, litt teit at hun bruker opplysninger fra hjemmesiden og fulle navn...skjønner egentlig ikke hvorfor jeg reagerer sånn på at hun brukte minne ordene om Gråpus, men den stakk faktisk :)

Skrevet

Der fant jeg Elwira gitt.. Har sendt PM til hu jenta. Nå er det bare noen 1000 bilder igjen å gå igjennom.. Gidder nok ikke se igjennom alle.

Skrevet
Da har jeg snart funnet hele slekta til hunden min!

Oi .. :)

Minstall.no er noe tull.. Betaler penger for det .. det er helt snålt!

Skrevet
Oi .. :)

Minstall.no er noe tull.. Betaler penger for det .. det er helt snålt!

Ja, det er helt sykt!

Har lett igjennom 1500 sheltier nå, og søkt etter navnet til hesten min, men ikke funnet noe. Var over 10000 sider med new forest, og sportsponni, så dette kan ta tid.

Skrevet

store_lakris har bilde av Kokos til Martine her inne. Jeg må si det er utrolig frekt av disse ungene å ta bilder av andre. Spesielt når flere skriver på sine sider at de ikke låner ut bildene til minstall osv.. <_<

Skrevet

Hjelpes.. Ikke visst om den nettsiden der før jeg..

Fant ikke noen bilder av Mike..

MEN 7 stk som har bilder av hesten min og som "eier" han.. Sendt pm til de jentene nå..Hjelpes.. Dikter opp historier om han og alt..

Skrevet

Er det mulig? :) ¨

Ser at Nana er der ihvertfall, men bilde som Helene har tatt. Ellers ser jeg at Amira er der også.

Driver å ser på papillon nå, og ser at det er mange kjente.

Skrevet

Martine:

Seus_seus har bilde av Emil..

Marne og Love_horses_123 har bilde av Blondie.

Helene:

Reflectiion har bilde av en tervuren med navn Ace. Er ikke dette din Ace?

Line:

Lovers_stable har en puddel med navn Felix. Din felix?

De jeg fant nå i farten..

Skrevet

Ser det er hauger av bilder av Kelly... Fyttirakkern. Signaturen min er også fjernet fra bildene... Dette er brudd på åndsverksloven!

Skrevet

Minstall folkene må da ha litt vett? Hvor mange der bruker sine egne bilder ?? O_o eller tilatelse på bilder?

Skrevet
Ser det er hauger av bilder av Kelly... Fyttirakkern. Signaturen min er også fjernet fra bildene... Dette er brudd på åndsverksloven!

Noen som har kaldt seg Dyresonen som har bilde av henne blant annet.. :rolleyes:

Skrevet
Noen som har kaldt seg Dyresonen som har bilde av henne blant annet.. :rolleyes:

Så det... Grrr. Kelly er også en hannhund ifølge minstall. :rolleyes:

Noen som vet hvordan jeg kan få kontakt med de som har siden? Det her er rett og slett ikke lov!

Skrevet
Helene:

Reflectiion har bilde av en tervuren med navn Ace. Er ikke dette din Ace?

Nei, det er ikke Ace. Det er valpen til oppdretteren til Chili.

Skrevet

Finni mange bilder av Elwira nå, utrolig irriterende! Ser også mange andre bilder fra oppdretteren min og andre kjente goldener :)

Skrevet
Noen som har kaldt seg Dyresonen som har bilde av henne blant annet.. :rolleyes:

Kanskje det er Espen og Pip som har gått i barndommen :)

Nei, det er ikke Ace. Det er valpen til oppdretteren til Chili.

Korrekt :) som dukket opp etter en rapportering av bilde av Ace :D

*Dobbelpost, mod. Marthe*

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...