Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 3.7k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Self control level:ultimate

Lillefluff blir nok 100% frisk snart!! 

JIPPI! Endelig en god nyhet fra denne kanten 179 jobbsøkere har blitt til 4, det er 2 stillinger og jeg er med i kampen fortsatt (2.gangs intervju)!!!!  Får jeg napp her flytter jeg faktisk

Posted Images

Skrevet
1 time siden, mokken skrev:

Den første vårmåneden er her! :ahappy:

Her er den ihvertfall ikke! Mars er ikke vårmåned på Rena.

Skrevet
3 timer siden, Argyr skrev:

Her er den ihvertfall ikke! Mars er ikke vårmåned på Rena.

Det er ikke helt vår i mitt hode heller, men i følge kalenderen så er det visst det :)

Det hjelper forøvrig litt at snøen i skogen i går var begynt å smelte litt flekkvis her og der. Også spirer basilikumen på kjøkkenbenken så smått, snart på tide å plante litt mer :ahappy:

Skrevet

Hei mars, Hei sonen! :ahappy:

Det er noen som har bursdag i mars, men jeg husker ikke hvem. Sikkert en x. 

 

 

Skrevet

Skal være heeeelt gæren idag og ta EFIT. :lol: Har så langt to bilder, får se om jeg husker det videre idag.

Skrevet

Typen har gått i et par uker nå og sagt at jeg skal få en overraskelse. Har snakket om det hver dag, hintet for å gjøre meg nysgjerrig osv. Sånår vi kom hjem igår fikk jeg gave av han. Ny telefon! Akkurat den jeg ønsket meg, en grønn Sony Xperia z5 :D Gode mannen min :wub:

 

Nå er det skole frem til klokka 3. Men er så heldig å få skyss hjem idag. Ene i klassen kommer fra der jeg bor, så hun skal hjem på besøk. Dvs skyss hjem idag, og til skolen imorgen :D Luksus! 

  • Like 14
Skrevet

Sola lyser opp fjellene kl 07:30, dette er fantastisk :)

 Jeg tenker alltid på april som første vårmåneden jeg. Prøver man å innbille seg at mars er vår blir man stort sett bare skuffa.

Guest *Kat84*
Skrevet
14 timer siden, mokken skrev:

Den første vårmåneden er her! :ahappy:

Her er det stiv kuling, så ikke mye vårfølelse her. Gleder meg mer til påske jeg. Vi har alltid fantastisk flott vær i påskeuka :) 

Skal på en bedriftspresentasjon i dag. Søkte på jobb, og fikk en invitasjon til det. Aner ikke hvordan det fungerer ifht ansettelsesprosessen så er spent på det. :) 

Guest Klematis
Skrevet

I dag skal jeg kanskje besøke mitt rykende ferske tantebarn. Så heldig jeg er som får oppleve det for andre gang. Jeg går jo snart ut på dato selv, så da er det jo fint at mine søsken kan berike tilværelsen min med sine små.:D

Men, jeg veit at den nybakte moder er veldig sliten, så jeg har sagt at det kanskje er litt unødvendig å ta i mot så mye besøk sånn helt med en gang, og kanskje spesielt den dagen de akkurat har kommet hjem. Det er jo en enorm omstilling i livet, og det er jo ikke rart at det kan være litt overveldende. Jeg foreslo å heller kose seg med baby og mann, og hvile mellom slaga, så kan heller tanter og onkler komme om noen dager. 

Jeg fikk ikke noe svar på det, hun vil selvfølgelig veldig gjerne vise oss vidunderet, så jeg fikk et vakkert bilde av mitt nydelige, sovende tantebarn.:wub:

Skrevet

Mars :jump: Skjer så mye alright i Mars :D Hotelltur til Kristiansand og lang påskeferie, og ikke bare lang påskeferie aleine, C har også lang ferie iår :D

  • Like 3
Skrevet

Begynner måneden bra med innlevering av studiekrav til bacheloroppgaven (måtte levere inn endelig oppgavetekst) før fristen. Nå skal jeg på tur :D.

Kanskje jeg klarer å huske EFIT også...

  • Like 1
Skrevet

Mars pleier å være vårlig på Hundhammeren også. Snø kan selvsagt fortsatt komme, men den kommer liksom ikke med samme alvor som før, mer for å erte. Og jeg har en overbygd uthusveranda som er ypperlig til å nyte vårsol og kaffe på, lun og solrik. Gleder meg.

Forøvrig funker mobilen min igjen, til min store lettelse. Tok ut simkortet og satte det inn igjen, som flere av dere foreslo. Takk for tips!

I dag går fristen ut for søknader til videregående, men de er vi ferdige med for flere uker siden. Altså er det absolutt ingen elever som vil snakke med meg i dag. Skal vel alltids finne på noe nyttig å gjøre likevel. *Skule bort på en bunke med samfunnsfaginnleveringer*.

  • Like 1
Skrevet
1 time siden, Klematis skrev:

I dag skal jeg kanskje besøke mitt rykende ferske tantebarn. Så heldig jeg er som får oppleve det for andre gang. Jeg går jo snart ut på dato selv, så da er det jo fint at mine søsken kan berike tilværelsen min med sine små.:D

Men, jeg veit at den nybakte moder er veldig sliten, så jeg har sagt at det kanskje er litt unødvendig å ta i mot så mye besøk sånn helt med en gang, og kanskje spesielt den dagen de akkurat har kommet hjem. Det er jo en enorm omstilling i livet, og det er jo ikke rart at det kan være litt overveldende. Jeg foreslo å heller kose seg med baby og mann, og hvile mellom slaga, så kan heller tanter og onkler komme om noen dager. 

Jeg fikk ikke noe svar på det, hun vil selvfølgelig veldig gjerne vise oss vidunderet, så jeg fikk et vakkert bilde av mitt nydelige, sovende tantebarn.:wub:

Hvis du tar med noe å bite i når du kommer og tar oppvasken etterpå blir nok de nybakte foreldrene veldig fornøyde! :)

  • Like 3
Skrevet

Jeg orker ikke bry meg om EFIT i dag, for jeg er på jobb fra morning til ettermiddag og deretter 2 timer på kurs. Lite spennende bildemateriale med andre ord. 

Har ordnet hundelufter til hundene så de får en times tur i den tida de vanligvis ville fått det, og så skal jeg ta de med ut på tur igjen når jeg kommer fra kurs. Planen min dere, det er å jogge den turen! Om det blir slik får tiden (og været) vise :P 

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...