Gå til innhold
Hundesonen.no

Hunderaser


Marthe

Recommended Posts

Ønske Liste på hunder :)

Det er mange. skal ikke skrive alle da :D

Border collie<3

Schæferhund(langhåret).

Aussie

Leonberger

Berner sennen

Samojed

Alaskan Malamute

Siberian husky.

pomeranien

Chihuahua

Newfounlandshund

Toller

Rottweiler

shetland sheepdig.

Hollandsk geterhund Langhåret.

Belgisk fårehund

Retrivere.

settere

dalmantiner.

Grand danios

++++

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 363
  • Created
  • Siste svar
  LiLi skrev:
Kunne ikke tenkt meg noen annen rase egentlig, men man vet jo aldri. De rasene jeg helst ville hatt, bortsett fra Papillon er (i tilfeldig rekkefølge):

-Chinese Crested (både naken og puff)

-Saluki

-Whippet

-Toy/dverg Puddel

Så morro da at du har blitt fasinert av disse to rasene:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Litt blandede hundetyper til meg da.. :) (og tibbe kommer jeg for alltid og ha, så jeg skriver det ikke opp på listen)

- Sheltie

- Svensk/finsk lapphund

- Australian Cattledog

- Pomerian

- Whippet

- Belgisk fårehund - tervuren

- Boxer

- Australian Sheperd

- Dobberman

- Golden Retriver

- Border Collie

- Grand Danois

- Langhåret Schæfer

- Schnauser

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis jeg noengang skal ha en hund til så måtte det være en stor rolig hund.

Leonberger, St.Bernhard, Berner eller Nuffe.

Eller en liten Pomme. Da måtte isåfall Bonnie roet seg 30 hakk først så hun ikke brakk alle bena på den vesle hunden med en gang.

Tror ikke jeg orker en hund til med høy intensitet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har sikkert skrevet her før, men forandrer seg stadig.

Papillon

Chihuahua

Italiensk mynde

DS gårdshund

Sheltie og Japansk spisshund hvis de kom med ett tonn mindre pels.

Hvertfall det jeg føler jeg kan klare og liker av raser akkurat nå :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hmmm... Tror jeg har det klart for meg:

Staffordshire bull terrier

Amerikansk staffordshire bull terrier (om de hadde vært lovlige)

Irsk ulvehund

Dobermann

Basenji

Amerikansk bulldog

Pincher

Dette er i hvert fall hunder jeg virkelig legger merke til om jeg ser en :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

spenndende tråd..

Jeg er veldig glad i dalmisen- og det blir nok en til her i hus..

Men disse frister også- noen bare pga utseende, andre pga mentalitet.

Labrador-lever

Collie-blue merle fra amerikanske linjer

rhodesian rigdeback

manchester terrier

engelsk setter

karelsk bjørnehund

Dansk spisshund

jaktgolden

portis

papillion

boerboel

thai rigdeback

dachs

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åh, morsom tråd! ;)

Jeg kunne tenkt meg å hatt:

Spansk galgo

Saluki/Sloughi

Rottweiler/Dobermann(det har jeg jo :P )

Kongepuddel

Cavalier King Charles Spaniel

Newfoundlender(hvis jeg hadde en bedre støvsuger) :P

Engelsk Bullmastiff

Staffordshire Bull Terrier

Parson Russel Terrier

Basenji

Dachs

Toypuddel

Cairn Terrier

Men nå er jo alle mine vurderinger gjort ut fra de hundene jeg har møtt, så jeg ville jo bare hatt de snille, veloppdragne individene med godt lynne innenfor enhver rase. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har garantert skrevet før. Listen akkurat nå er:

* Schäfer

* Groenendael

* Tervueren

* BC

Kravene for disse er at jeg fortsetter å bo landlig, så hundene kan få mye frihet ift tur og fysisk mosjon, og at jeg har en jobb som kan kombineres med det å trene organisert og jevnlig.

Ellers:

* Sheltiedyrene er jo herlige, små lykkepiller

* Greyhound

* Whippet

* Korthåret Collie

Disse rasene kommer jeg garantert til å ha en gang, det er raser jeg ikke har like store krav til omgivelser og livssituasjon for å holde, men utrolig flotte hunder på forskjellig måte. Kan gjerne kombineres med en rase fra den første gruppen og:p

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis man skal se bort ifra at det ikke er realistisk, så ser lista slik ut uten rekkefølge:

-Amstaff (om de hadde vært lovlige)

- Rottweiler

- Hvit gjeterhund

- alaska husky (med blå øyne)

- Basenji

- Islandsk fårehund

- Jack Russel Terrier

- Labrador

- Schäfer/rottweiler mix

Flere av disse hundene er umulig for meg å ha, men det er jo en lyst-på-liste :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kelpie (liten og nett bygget)

Pogengo Portuguese Pequene (strihåret)

Papillon (en frisk og gal sak)

Gammeldags BC, slik som vi hadde i familien før

Silkemynde

Edit: glemte nemlig Pyrineisk gjeterhund med korthåret hode...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

For meg er det egentlig bare en rase som gjelder og som jeg virkelig brenner for, og det er Basenjien selvsagt.

Tviler på at det noen gang kommer noen annen rase som kan stå mitt hjerte så nær. Vi har jo en sheltie, og han er drit kul, ikke missforstå meg- men noen basenji er han definitivt ikke (selvom han prøver :rolleyes: )

Det er dog noen raser jeg er fascinert av, og det er:

*Shiba Inu

*Whippet

*Saluki

*Faraohund

*Thai Ridgeback

*Norsk lundehund

*Corgi

*Sheltie

Vel- bortsett fra corgien og sheltien som skiller seg ganske så mye ut er det vel tydelig å se hvilken type hunder jeg tiltrekkes av. Da tenker jeg ikke først og fremst på utseendet.

Tror nok aldri noen av de rasene kommer inn i hjemmet her uansett, men det er nå raser jeg legger merke til og liker å følge med på.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  Djervekvinnen skrev:
Foreløpig er det sånn at jeg har ønsker om en kremgul, langhåret dachs.

Sånn ellers kunne jeg ha tenkt meg en Grand danoise eller en Pincher (men da måtte jeg ha hatt mer erfaring) i fremtiden en gang. Er ikke noe raser jeg vil ha som neste hund uansett. (tror jeg)

Skulle jeg valgt NÅ, hadde det blitt dachsen.

Ja dette er godt over 2 år siden, knis, men har litt annet syn nå. Kunne feks ikke tenkt meg dachs nå, og har vel også utelukker pincheren. (kan like godt ha dobbis da egentlig). Grand D er jo flotte, men ikke så høyt prioritert.

Rasene jeg har vurdert helt seriøst er

Greyhound

Hvit hyrdehund

Og det blir grey. I framtiden blir det vel kanskje flere geys hvis jeg liker rasen, eller ny dobbis. Det vil fremtiden vise.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  MrsPowers skrev:
Ønskelistehunder:

1.Alaskan Malamute :icon_redface: (De er SÅ nydelige!)

2.Sarloos Wolfhound/Tjekkislovakisk ulvehund(Spørs om de ikke de blir litt vel spesielle, men men)

Tja. Skulle da fortsatt gjerne hatt en av disse ;)

Men ønskelistehundene mine ser vel slik ut(om det er realistisk eller ikke er en annen sak):

Alaskan Malamute

Sarloos Wolfhound

Irsk Ulvehund

Grand Danois

Norsk Lundehund

Greyhound

Collie(gammel type med mindre pels, eller korthåret)

Belger

Irsk setter

Staffordshire Bull Terrier

Schäfer(frisk og funksjonell!)

og evt. border collie om jeg noen gang får meg sau. ;)

God blanding? Tja...?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Eurasier, og sannsynligvis pyrineer, er ikke hunder jeg vil anbefale om man har noe ambisjoner i hundesport. Bichon utgår på bjeffingen. Det er (heldigvis!) forskjell på raser, og det er en grunn til at noen raser går igjen, på godt og vondt. Av gruppe 1 har du jo colle, lang- og korthår. Det har vært noe mentale svakheter på dem, men jeg har inntrykk av at det bedres. Det er himla mye røyting og børsting. Og så vil jeg generelt sett fraråde sports/jaktvarianter av rasene. Alle disse er aktive bruksraser som tåler å brukes en god del uten å være hypervarianten. Noen av jaktvariantene har mye stress og dårligere mentalitet. Det er ikke alle som får dem til, og jeg synes helt ærlig at de bør være hos noen som jakter, eller minimum satser mye på hundesport.
    • Hahaha! Har tenkt lenge for å klare komme på noen raser å supplere med. Det er alltid golden, labrador og springer som foreslås, fordi de er hva de er, og de andre rasene er det ikke.  Det ble vanskelig. Raser med masse, tykk pels vil ikke jogge i varmen, så pyrineer og eurasier utgår på det.  Bichon? De individene jeg har møtt har vært fine og gitt et inntrykk av rasen som fin. Jeg kommer heller ikke på flere raser som passer alle kriteriene like godt som de Simira nevner.  Aldri hørt om en kjip labrador, men det ble avlet noen lite rasetypiske og dårlige golden under store popularitetsbølger, og det finnes visst sure og gretne springere også. Velg oppdretter med omhu.    Edit: "retrieverne" ville jeg unntatt Nova Scotia Duck Tolling, Curly Coated og Chesapeak Bay fra. De to første er ihvertfall noe annet enn typisk lab og golden. Nervøsitet blant første, vokt på andre. Siste er jeg usikker på, men den er sjelden, og det er sikkert en grunn til det. 
    • Jeg er enig med resten. Om man har økonomi selv til dekke mye er det jo veldig bra!   Dyrlege prisene har økt ganske så mye de siste årene da så det jeg betalte for operasjon av kreft kul i 2016 til forrvge hunden min var ca det samme jeg nylig betalte til hun jeg har nå for ørerens under lett bedøvelse og blodprøve 11300-,   Jeg har ikke økonomi til ikke ha forsikring med de prisene som er nå. Har hatt Agria siden 2006 og er godt fornøyd med de.Har ikke brukt de så alt for mye men,endel har det jo blitt. Årssummen øker jo jevnt og trutt der også selv om rasen jeg har ike er den dyreste forsikre. Var på litt over 4000,- for 8 år siden nå er den på 8000,-
    • Med tanke på ønske om terapihund, hundesport og familieliv så tenker jeg jo at retrieverene, eventuelt engelsk springer spaniel eller storpuddel, er generelt gode alternativer. Husk også at barn under 16 ikke skal ha selvstendig ansvar for hund. Det er litt rom for tolkning der, men jeg ville ihvertfall gjort en seriøs vurdering på hvordan barnet vil takle og håndtere en uventet situasjon på tur, om hunden kommer seg løs og skremmer noen, blir angrepet av en annen hund, jager vilt e.l.
    • Hei! Vi er en familie på 6, 4 barn fra 15år til 1år. Jeg er hovedsakelig den som har lyst på hund, og det vil nok jeg som hovedsakelig har ansvar for både luftig og trening. Håper også at de to eldste på 15 og 12 skal kunne lufte uten problem. Jeg har tidligere hatt flere hunder i hus, blant annet Border Collie, Rottweiler, Dobermann-blanding og Chihuahua. Jeg trives nok best med hunder i gruppe 1, men ønsker meg nå noe mer stødig, uten for mye risiko for mentale brister, vokt osv.  Jeg kommer nok heller ikke til å være like aktiv på trenings fronten, selv om jeg har et ønske om både lp og agility på hobbybasis.    Hunden vil hovedsakelig være familiehund, og være en del av hverdagskaoset, med masse lek og moro, følging på fotballtreninger, en joggetur i ny og ne, lengre turer i helger. Min store lidenskap er hund, så mentalttrening vil bli lagt inn litt hit og dit innimellom.    Den må tåle besøk, nye situasjoner og helst ikke ty til bjeffing ved hver minste ting. Vet at dette er ting som også må trenes på, men ønsker en rase der det er 90% sjanse for å lykkes enn 10%. Hvilke raser tenker dere kan passe inn hos oss? Har også en drøm om å utdanne denne hunden til terapi hund, men det vil tiden vise.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...