Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå- august ?


Mardina
 Share

Recommended Posts

35 minutter siden, Nathalie_ skrev:

Hatt så mye nerver den siste uka, studiestart på mandag, og NRH-prøve i dag - nå kan prøvene for nrhprøven legges vekk, for i dag fikk jeg redningshund ?

Gratulerer så mye!! Så godt jobba!!

  • Thanks 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ser at rettsaken ang. Teddy som biter folk er i gang. Skal han avlives eller ei? Skulle ønske jeg kunne få mer fakta om hendelsene fra selve rettsaken. Men ser ikke at noen aviser følger saken direkte. Det blir så mye uvesentlige synsinger på FB "jammen han er jo så søt..." osv

For om han er liten, hvit og søt er egentlig ikke så viktig. For er det også greit at min store, svarte, skumle hund også biter flere folk uten at han blir avlivet?

Dette er jo faktisk en litt viktig sak. Selv om saker hvor hunder som biter aldri vil være like, og kan sjeldent sammenlignes. Vi får se hva som skjer. Jeg venter i spenning på dommen

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det handler jo litt om skadepotensiale da. Når det er sagt, ut fra det som er kommet fra i media (som må tas med fire klyper salt og vel det, såklart), så tror jeg hunden hadde fungert helt fint hos en ny eier. Så kan eieren ta straffen for skaden hunden har gjort i deres hender.

Jeg tror på ingen måte hunden er farlig. Men at den tilbake hos eier kan skade igjen - definitivt.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Utrolig tomt hjemme uten Gira, og veldig rart å ikke være hundeeier ? Har ikke klart å rydde bort noen av tingene hennes enda. 

Hjelper litt å være på jobb, for jeg er jo ikke vant til å ha henne rundt meg her. Men utrolig tomt å komme hjem uten en happy møtende hund. Spent på hvor lenge det kommer til å være så sårt. 

Hun kommer til å bli savnet lenge. Til og med dyrlegen mente han kom til å huske henne når han var på gamlehjem selv. Verdens snilleste og mest tålmodige hund, som uheldigvis trengte altfor mange dyrlege besøk ❤️

  • Sad 8
Lenke til kommentar
Del på andre sider

2 hours ago, laikamor said:

Utrolig tomt hjemme uten Gira, og veldig rart å ikke være hundeeier ? Har ikke klart å rydde bort noen av tingene hennes enda. 

Hjelper litt å være på jobb, for jeg er jo ikke vant til å ha henne rundt meg her. Men utrolig tomt å komme hjem uten en happy møtende hund. Spent på hvor lenge det kommer til å være så sårt. 

Hun kommer til å bli savnet lenge. Til og med dyrlegen mente han kom til å huske henne når han var på gamlehjem selv. Verdens snilleste og mest tålmodige hund, som uheldigvis trengte altfor mange dyrlege besøk ❤️

:hug:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så trist å lese, Laikamor

 

Her er tror jeg valpen (unghunden) opplever sin første "forelskelse" (les: løpsk tispe i nabohuset).

Han piper og er utålmodig inne, og når han kommer ut i hagen løper han bort til gjerdet, som vi har måttet forsterke så han ikke kommer seg under. 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

For en dag! hvis jeg hadde visst at jeg kom til å ende opp uten bil, med ei skolisse til lufting av rusa hund, så tror jeg jammen ikke at jeg hadde gidda å stå opp i dag...

Dagen starter med at frøkna har time til tannrens, og narkose på en 10 år gammel hund er særdeles lite morsomt. Så de første par timene har jeg jo kronisk nervesammenbrudd, helt til veterinæren ringer og forteller at alt har gått bra, men at hun trenger litt tid på å våkne. Så langt alt vel, og jeg kjører ut for å gjøre noen småærender mens jeg venter på at hun skal bli henteklar. Så, ut av det blå, stopper bilen. Som nettopp har vært på service og bytta litt av hvert... Så der står jeg da, uten bil, og må snart hente en smårusa hund hos veterinæren. Ringer mamma for å høre om hun kan kjøre meg, men hun er på vei til campingvogna si halvannen time unna... Hun er så grei at hun snur for å komme og hjelpe meg da, men det tar jo sin tid å kjøre tilbake til byen. I mellomtiden kommer Falck for å kjøre bilen min til verksted. Jeg begynner å gå hjemover (heldigvis fint vær i dag!), men innser etterhvert at jeg har glemt husnøklene i bilen... Mamma har heldigvis ekstranøkkel, og hun dukker omsider opp og får låst meg inn. Vi drar for å hente frøkna hos veterinæren, og på vei hjem er hun tydelig veldig klar for å luftes litt - men - båndet har jeg jo selvsagt også glemt i bilen... Vi prøver å finne noen provisoriske bånd og ender altså opp med å lufte henne i en skolisse :lol: Gudbedre jeg håper ikke denne dagen har mer moro å by på før den er over :fear:

  • Haha 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

13 minutter siden, simira skrev:

Jeg har aldri måttet kaste noe pga det... spylt av eller vasket?

De er "skrapt" rene (litt renere enn utgangspunktet), med å gå i grusen, gresset, i vannpytter osv.De står ute og jeg orker ikke ta i dem

Må bestemme meg; Vaske eller kaste :|

Endret av Rufs
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skal passe hundene til mitt søskenbarn i helga. To sheltier og en golden. Blir fint med hund i hus igjen, selv om det bare er for et par dager ? Får kommet meg ut litt mer også da. Det er liksom hund som får meg ut på tur. Uten hund så blir det veldig sjeldent tur på meg... 

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vært fin helg, med bøstafeiring og god mat. Fint sommervær og bading.

I dag må nok av hundevennene våre si farvel- like vondt hver gang. Synes det er i går vi møtte ho. Og Prima har det fint, men er jo litt åtte, så jeg tenker jeg har seniorhund- Prima tror ho er valp. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har en 15 år gammel "valp" her i huset også. Og en inkontinent 11-åring. Jeg trodde ikke man kunne gjøre noe med inkontinens, men det står på nettsidene til Anikura at man kan medisinere det, så jeg har ringt dyrlegen i dag og venter på telefon tilbake.

Ellers fikk jeg startlistene i dag, jeg og Kovu skal prøve oss i klasse 1 igjen til helga. Kanskje, kanskje kan han få RL1 tittelen. Men det er siste forsøk. Heldigvis er vi andre startende, så vi slipper noe særlig venting.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Eurasier, og sannsynligvis pyrineer, er ikke hunder jeg vil anbefale om man har noe ambisjoner i hundesport. Bichon utgår på bjeffingen. Det er (heldigvis!) forskjell på raser, og det er en grunn til at noen raser går igjen, på godt og vondt. Av gruppe 1 har du jo colle, lang- og korthår. Det har vært noe mentale svakheter på dem, men jeg har inntrykk av at det bedres. Det er himla mye røyting og børsting. Og så vil jeg generelt sett fraråde sports/jaktvarianter av rasene. Alle disse er aktive bruksraser som tåler å brukes en god del uten å være hypervarianten. Noen av jaktvariantene har mye stress og dårligere mentalitet. Det er ikke alle som får dem til, og jeg synes helt ærlig at de bør være hos noen som jakter, eller minimum satser mye på hundesport.
    • Hahaha! Har tenkt lenge for å klare komme på noen raser å supplere med. Det er alltid golden, labrador og springer som foreslås, fordi de er hva de er, og de andre rasene er det ikke.  Det ble vanskelig. Raser med masse, tykk pels vil ikke jogge i varmen, så pyrineer og eurasier utgår på det.  Bichon? De individene jeg har møtt har vært fine og gitt et inntrykk av rasen som fin. Jeg kommer heller ikke på flere raser som passer alle kriteriene like godt som de Simira nevner.  Aldri hørt om en kjip labrador, men det ble avlet noen lite rasetypiske og dårlige golden under store popularitetsbølger, og det finnes visst sure og gretne springere også. Velg oppdretter med omhu.    Edit: "retrieverne" ville jeg unntatt Nova Scotia Duck Tolling, Curly Coated og Chesapeak Bay fra. De to første er ihvertfall noe annet enn typisk lab og golden. Nervøsitet blant første, vokt på andre. Siste er jeg usikker på, men den er sjelden, og det er sikkert en grunn til det. 
    • Jeg er enig med resten. Om man har økonomi selv til dekke mye er det jo veldig bra!   Dyrlege prisene har økt ganske så mye de siste årene da så det jeg betalte for operasjon av kreft kul i 2016 til forrvge hunden min var ca det samme jeg nylig betalte til hun jeg har nå for ørerens under lett bedøvelse og blodprøve 11300-,   Jeg har ikke økonomi til ikke ha forsikring med de prisene som er nå. Har hatt Agria siden 2006 og er godt fornøyd med de.Har ikke brukt de så alt for mye men,endel har det jo blitt. Årssummen øker jo jevnt og trutt der også selv om rasen jeg har ike er den dyreste forsikre. Var på litt over 4000,- for 8 år siden nå er den på 8000,-
    • Med tanke på ønske om terapihund, hundesport og familieliv så tenker jeg jo at retrieverene, eventuelt engelsk springer spaniel eller storpuddel, er generelt gode alternativer. Husk også at barn under 16 ikke skal ha selvstendig ansvar for hund. Det er litt rom for tolkning der, men jeg ville ihvertfall gjort en seriøs vurdering på hvordan barnet vil takle og håndtere en uventet situasjon på tur, om hunden kommer seg løs og skremmer noen, blir angrepet av en annen hund, jager vilt e.l.
    • Hei! Vi er en familie på 6, 4 barn fra 15år til 1år. Jeg er hovedsakelig den som har lyst på hund, og det vil nok jeg som hovedsakelig har ansvar for både luftig og trening. Håper også at de to eldste på 15 og 12 skal kunne lufte uten problem. Jeg har tidligere hatt flere hunder i hus, blant annet Border Collie, Rottweiler, Dobermann-blanding og Chihuahua. Jeg trives nok best med hunder i gruppe 1, men ønsker meg nå noe mer stødig, uten for mye risiko for mentale brister, vokt osv.  Jeg kommer nok heller ikke til å være like aktiv på trenings fronten, selv om jeg har et ønske om både lp og agility på hobbybasis.    Hunden vil hovedsakelig være familiehund, og være en del av hverdagskaoset, med masse lek og moro, følging på fotballtreninger, en joggetur i ny og ne, lengre turer i helger. Min store lidenskap er hund, så mentalttrening vil bli lagt inn litt hit og dit innimellom.    Den må tåle besøk, nye situasjoner og helst ikke ty til bjeffing ved hver minste ting. Vet at dette er ting som også må trenes på, men ønsker en rase der det er 90% sjanse for å lykkes enn 10%. Hvilke raser tenker dere kan passe inn hos oss? Har også en drøm om å utdanne denne hunden til terapi hund, men det vil tiden vise.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...