Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
På 3/11/2021 at 9:58 PM, Debbie skrev:

Ble forandret her ja..

Jeg har vært inaktiv selv i to dager, nå har jeg dårlig samvittighet.  Håper koronatesten er negativ.

Men jeg har nå fått dilla på Criminal Minds, er på fjerde sesong allerede.

Finnes det andre serier jeg burde se?? Hvis dette blir langvarig karantene??

Jeg ble sjarmert av krimserien Jahonen på Netflix!

  • Like 1
Skrevet

Mister dere motivasjonen for å trene hund når som alle (?) stevner avlyses og utsettes? Egentlig liker jeg å ta det litt med ro i løpet av vinteren, og så komme i gang med trening utover våren. Men de stevnene jeg har planlagt fremover er stort sett avlyst. Skulle ønske noen av dem ble arrangert :icon_cry:

 

Skrevet

Jeg trener ikke pga min egne dårlige form, hadde jeg kunnet hadde jeg trent. Jeg er igrunn ganske motivert, og håper å komme i gang litt snart. Men det kommer nok litt an på hvordan og hvorfor man trener, konkurranse har aldri vært en viktig motivasjon for meg.

Det er også litt online-stevner på facebook har jeg hørt, om det kan være interessant.

Skrevet
4 timer siden, simira skrev:

Det er også litt online-stevner på facebook har jeg hørt, om det kan være interessant.

Jeg er fascinert over hvor mye som arrangeres online i disse korona-tider ? Jeg har vært med på online-stevner, online-kurs og online-seminar. Dette er jo noe positivt i denne korona-tiden. Liker disse arrangementene, og henger meg på ??

Skrevet
18 timer siden, Rufs skrev:

Mister dere motivasjonen for å trene hund når som alle (?) stevner avlyses og utsettes? Egentlig liker jeg å ta det litt med ro i løpet av vinteren, og så komme i gang med trening utover våren. Men de stevnene jeg har planlagt fremover er stort sett avlyst. Skulle ønske noen av dem ble arrangert :icon_cry:

 

Jepp, jeg har ikke kjent på skikkelig trenings-motivasjon siden før jul. Har selvfølgelig fiklet med småting fra da, men de store øvelsene har det skortet på. Skal gjennomføre noen store endringer i heimen, så får jeg se hva fremtiden byr på. Håper du får tilbake gløden @Rufs

Skrevet

På hospitering i Kristiansand i dag og i morgen. Kom meg gjennom idag, så da overlever jeg nok morgendagen også. Jeg hater virkelig å være på et nytt sted, fremmed plass og bare ukjente mennesker. Er vel så nært opp mot angst man kan komme tror jeg. Selv om jeg innerst inne vet at det går jo bra. 

Merker også at jeg sliter ekstra med å reise fra Gira nå, når jeg vet at hun mest sannsynlig ikke har så mange måneder igjen. 

På den positive siden så er det strålende sol ute, så jeg tror jeg må ta meg en tur ut. Tenkte også og innom stoff og stil mens jeg er her, selv om jeg er litt skeptisk mtp smittenivået i Kristiansand. Men tenker det går bra med munnbind og god håndhygiene. 

Skrevet
1 time siden, simira skrev:

Det kan jo være angst selv om du ikke får fullstendig panikkanfall av det. Og krevende nok. Men tøft at du greier det!

Jo, det kan jo det. Synes bare at folk bruker angst-ordet så lett, så jeg er litt redd for å være en "sånn" person. Jeg tenker at angst er en diagnose, mens noen snakker om angst som at det er noe alle har, og at man har angst bare man synes noe er litt stress. 

Jeg tror nok, og har alltid tenkt, at jeg har en form for sosial angst. Har aldri fått det konstatert, men så går jeg jo helst ikke til legen heller. Og hvertfall ikke for å snakke om slike ting, det er for skummelt ?

Skrevet
På 3/17/2021 at 2:37 PM, Rufs skrev:

Mister dere motivasjonen for å trene hund når som alle (?) stevner avlyses og utsettes? Egentlig liker jeg å ta det litt med ro i løpet av vinteren, og så komme i gang med trening utover våren. Men de stevnene jeg har planlagt fremover er stort sett avlyst. Skulle ønske noen av dem ble arrangert :icon_cry:

 

Ja jeg må innrømme at jeg mister litt motivasjonen, litt fordi stevner er så konkret. Da har jeg veldig spesifikke ting vi jobber med i ukene før og jeg liker litt «presset» av at vi måå kunne de og de øvelsene før den og den datoen. Men vi trener nå likevel like mye som alltid, dog litt mer ustrukturert ift øvelser og momenter. Blir liksom litt av alt?

Skrevet

Kjenner meg veldig igjen i manglende treningsmotivasjon. For meg er det helt avgjørende å ha et konkret mål å jobbe mot, ellers gidder jeg ikke. Og det er noe jeg har kjempedårlig samvittighet for, for frøkna elsker jo å trene uansett, hun bryr seg ikke om det er stevne eller bare for moro...

Skrevet
On 3/17/2021 at 2:37 PM, Rufs said:

Mister dere motivasjonen for å trene hund når som alle (?) stevner avlyses og utsettes? Egentlig liker jeg å ta det litt med ro i løpet av vinteren, og så komme i gang med trening utover våren. Men de stevnene jeg har planlagt fremover er stort sett avlyst. Skulle ønske noen av dem ble arrangert :icon_cry:

 

Jeg trener, men motivasjonen og mengden trening denne vinteren har nok vært lavere enn vanlig ja. Nå har ikke jeg konkrete planer om å starte konkurranse i år, men jeg savner virkelig den sosiale biten på treninger og stevner. Vi har trent mye alene og det er ikke så givende i lengden altså ?

Skrevet

Vi har alltid litt treningstørke vinteren. Er mye vi ikke får trent på siden det er snøø over alt. Vi trenger stooor plass ? Vi våkner vel snart fra dvalen. Men merker hver vår at vi er satt flere skritt tilbake treningsmessig, siden vi ikke får til å trene jevnt året rundt på alt vi trenger å trene. Merker ikke så mye til avlyste prøver o.l, det er så lite av dem i området uansett, reise langt hele tiden kan vi ikke, så da blir det bare et par prøvestarter i året uansett for oss..

I stedet for å trene i vinter, så har jeg brukt tia på å finne ut om jeg skal ha en til eller ikke ? Jeg landet på ja ? Så da håper vi på det :D 

Skrevet

Ikke blitt så mye trening her heller. Har aldri konkurrert, så blir ikke påvirket av det. Har alltid variert litt i motivasjonen. Det har i tillegg vært så kaldt og vått ute. Gira liker verken kulde eller regn, så da slipper hun å trene lydighet i slikt vær hvertfall. Trener alltid litt på tur, men ikke noe målrettet, det er bare litt for å gjøre turen mer spennende. 

Skrevet

Her var det stille og rolig. Kom akkurat inn fra tur etter å ha møtt på en kjenning. @Martineer kanskje ikke så aktiv her lengre, men var ute med sin rottis Akita, som vel ikke har vokst siden jeg så henne sist, og det er MANGE år siden nå. Jeg trodde det var en ny rottweilervalp. ?

  • Like 1
Skrevet (endret)

Endelig fikk jeg siste påskudd for å kjøpe robotstøvsuger, jeg er spent på hva GjørDis gjør med hverdagen :D

Støvsuging er noe jeg virkelig ikke fordrar, og med 4 hunder av røytetype, pluss sand og skitt, så er det kjærkomment med litt daglig hjelp... 

Endret av maysofie
Skrevet

Jeg er ikke så aktiv her lenger, men titter innom litt her og der. Nå følte jeg bare veldig for å skryte litt av min fineste. Er så utrolig glad i Arkin, og det er utrolig deilig å ha en hund som fungerer så utrolig godt i hverdagen. Han er så deilig å ha med rundt, han er en fantastisk treningskompis og det viktigste er at han takler å være alene hjemme. Så har han jo blitt så utrolig vakker da :wub: 

521025188_arkinbebisvsnow.thumb.jpg.b9cedcd2c585b5905651d716b509735e.jpg

_DSC0927.thumb.jpg.7aa58fc9edaea17613ff1a43ce1395fc.jpg

 

  • Like 8
Skrevet

Det som skulle være en fin og etterlengtet påskeferie ble i stedet omgjort til karantene i går kveld. En pasient jeg var innom før helga ble testet positivt i går kveld. Nå skal "karantenelivet" nytes, og krysser fingrene for negativt svar på testen?

 

Skrevet

Lykke til! Karantene eller ikke hadde ikke gjort så stor forskjell her. Eller litt akkurat i dag, siden vi har vært i skogen med nevøen. Men ellers er det bare oss og bikkjene og tur og kos. Deilig det, og deilig med vårvær!

  • Like 1
Skrevet
33 minutter siden, simira skrev:

Lykke til! Karantene eller ikke hadde ikke gjort så stor forskjell her. Eller litt akkurat i dag, siden vi har vært i skogen med nevøen. Men ellers er det bare oss og bikkjene og tur og kos. Deilig det, og deilig med vårvær!

Ingen store forskjeller her heller. Unntatt turplaner med min mor og jobbhelg. Hørtes ut som dere har hatt en fin dag☺️

Skrevet

Slenger meg på her for første gang, selv om det er siste dagen i mars.

Får slenge meg på april i morgen og :D
 

Sittet på hjemmekontor i over ett år nå, fikk valp i mai i fjor. Sååå glad for det! Hadde jeg ikke hatt hund hadde jeg vel hatt snittskritt på 2-3000 om dagen. Nå er det minst 10.000.
Opie er nå ett år, og i bursdagsgave fikk han fjernet klokapsel etter uhell på balkongen....   Så nå er vi nede i 2000 skritt om dagen igjen ?  Kjenner selv at jeg kjeder meg ihjel, og dagene går jo i håndtering av denne foten, rensing, skylling, sokker av, sokker på, hjernetrim/mental aktivisering og ROOOLIGE turer.

bilde.png.7df80fb5496bbf5f0f9841c061cb1548.png

Nå er det straks to uker siden og fy fader, for et slit nå som ettåringen, hannhund Border Collie begynner å samle opp masse innebygget energi men må fortsatt holdes relativt rolig. Ser han blør fort dersom han har fått en liten raptus på tur,  prøver å fange løvblader som blåser etter veien i vinden osv ? 

 

bilde.png.10c73ccce9e6644a7b5ef7743e4b3ab2.png


Skal sies at han i tillegg har byttet størrelse på lampeskjerm to ganger (!) da han finner sine måter å nå frem til bakfoten på. Lampeskjermen har klart å få av seg i tillegg - så på natta må den festes i sele. Ser jo ut som dyreplageri med alle disse "tauene" og utstyret han skal ha på seg når han skal sove "godt".

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...