Gå til innhold
Hundesonen.no

Crufts 2018


Debbie
 Share

Recommended Posts

Bare lager en tråd så vi kan snakke om hva det skal være om årets Crufts.

Første dagen i dag, og jeg har koste meg med agility, noe annet av ymse underholdning- men godt at ikke alt skal være så proft.

Nå er det gruppenes sin tur- alltid like spennende..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 121
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

I disse tider er det ikke rart man blir redd når noen stormer frem på den måten under et stort arrangement.  Synes refleksen til whippetdama var god, mannen kunne vært bevæpnet og begynt å plaffe ned

Men jøss da, problemet er da ikke at hundene synes den personen som kom løpende inn i ringen var så fryktelig skummel? Problemet er at noen kom løpende inn i BIS-ringen i hundre og helv*** bare minutt

En løpende mann, ja selvsagt. Men her var det en fyr som kom løpende uten at eierene visste HVA det dreide seg om. I disse tider tenker man fort mye rart. Og man blir REDD. Selvsagt merker hundene eie

Posted Images

Briardene ble dømt i dag, og jeg må si at dommeren hadde god smak :D 
Vinnerhundene hun satte opp er aldeles fantastisk flotte hunder.
BIR m CC ble den finfine CH Boondock's Our Ms R Steele, finskoppdrettet men bor i Tyskland. Hun har felles linjer bakover med Yasmine :)
BIM m CC ble BIR-hundens sønn, fra juniorklassen Ecco Mr C Steele de la Porte de Pantin. Han er også kjempelekker og bestod sin gjeteranleggstest i Frankrike da vi var der i fjor høst. 

Res CC for hannhundene har jeg ikke hørt om, mens res CC for tispene gikk til BIM-hundens søster :D Riktig storeslem for den familien med andre ord. 

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er veldig begeistret for nuffen, rottisen, og boxeren. Og så sjarmerte GD meg, der den lå og vrikket seg rundt på gulvet, ikke lett å være tenåring på Crufts. Ja fikk både nuffe og boxeren.

Eieren ble litt overveldet gitt:) Så herlig å se noen bli så glade. 

 

Endret av Debbie
Lenke til kommentar
Del på andre sider

I working group så likte jeg flere av hundene, de som ligger nærmest mitt hjertet så klart de polare; Alaska Malamute, Grønlandshund og Siberian Husky samt Canadian Eskimo Dog som ikke er FCI godkjent (pr idag ?) . 

Synes alle var fine representanter for rasen. Siberian'en var typisk engelsk og ligner mer på hva mange kaller brukslinjer (liker ikke begrepet), men den var ikke så gal. Ikke den peneste jeg har sett heller riktignok.   

Derimomt synes jeg Siberianen i Eukanuba Stakes Final (Champion Stakes) er smashing. Sett mye til ham tidligere da, og mora er en tidligere Junior Warrant Winner + Crufts Winner. Kanskje litt partisk der mao. 

Junior warrant Siberian Huskyen var tjah... not my cup of tea (selv om mange nok tror det pga at den er en såkalt showhusky). Skulle ønsket en del bedringer på den selv om hunden er ung. 

Nuffen falt jeg ikke noe spesielt for, hjelper ikke at den vant gruppa :P 

 

I pastoral så var det jo igjen de nordlige spisshundene som fanget min oppmerksomhet mest; Samojed og Buhund. Lapphunden var jeg ikke noe overvettes fan av utfra hva jeg så der og da.

Bordercollien som vant gruppa så jo ut som en pen hund, men ikke slik jeg er vant til å se en BC så litt "fremmed" for meg, og hvor god BC den var skal jeg overhodet ikke uttale meg om. 

Alt i alt synes jeg ingen av hundene fra gruppefinalene i dag var virkelig wow. Var ingen som fanget blikket mitt ekstra mye.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, Snøfrost skrev:

Bordercollien som vant gruppa så jo ut som en pen hund, men ikke slik jeg er vant til å se en BC så litt "fremmed" for meg, og hvor god BC den var skal jeg overhodet ikke uttale meg om. 

Den er importert fra Australia med så ‘rent’ australsk showblod som mulig (alle fem første ledd er iallefall champions), så det er ikke så merkelig :lol: 

Kjenner at dette er veldig fjernt fra rasen jeg har i hus :P 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

7 timer siden, maysofie skrev:

Er den engelske boxeren noe forskjellig fra våre? Syntes den så så virkelig tung ut i hodet?

Reagerte også veldig på hodet, men kroppen var utrolig lekker:)

Var ikke buhunden veldig stor?

BC var veldig fremmed.

Kos dere i dag, jeg skal jobbe.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

av utstilling viser de kun gruppefinalene.

Var kjempegøy med whippten synes den fortjente å vinne- lekker.

Gleder meg til imorra. Ser at jeg går glipp av ag pga jobb, men alt legges jo ut på Youtube etterhvert- så kan jo se det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • For det første høres det ut for meg som du trenger litt hjelp med båndtreningen. Er det noe kurs å finne i nærheten? Ihvertfall anbefaler jeg deg å søke opp tråder om båndtrening her på forumet. Hvis du har holdt på å snudd retning i evigheter ser det ikke ut til å fungere, og du må gjøre noe annerledes. En ting kan jobbe med inne er kontakt, og det å få hunden til å følge med på deg. Si kontaktord når du står foran hunden - gi godbit så fort hunden ser på deg,gjenta dette fem ganger. Ta et par-tre slike økter i løpet av dagen, beveg deg etterhvert litt lengre unna. Så kan du si "fot" og bruke enten godbiten eller håndtarget om du har det, til å få hunden til å følge ved siden av deg et par meter. Når dette sitter godt inne, kan du bruke det for å få inn hunden og holde seg ved deg litt ute. Generelt vil jeg heller anbefale å bruke en sele og langline og la hunden bevege seg slik den vil, og heller trene korte økter med kort bånd i løpet av turen. Da kan du gå uforstyrret til nærmeste grøntområdet eller parkeringsplass, og trene slik som beskrevet over. Det er ikke et mål at hunden skal gå fot hele turen, men at du kan få ham inn til deg og under kontroll ved behov, og forhåpentligvis sjekke inn med deg underveis på turen.  Antitrekkbånd er vanligvis ikke det samme som struphalsbånd, og jeg vil si at det er bare en positiv ting om folk bruker det ved behov. Men det vil ikke lære hunden å gå pent i bånd, det må du gjøre ved siden av. Hvis trekkingen er et stort problem går det an å bruke grime når du ikke vil trene på båndtreningen eller bruke langline.  Det finnes også seler med feste foran (noen "vanlige" seler har feste på ryggen og foran i tillegg, så det er enkelt å flytte mellom"), slik at hunden blir snudd mot deg når den trekker. Igjen må dette brukes sammen med trening, men det gjør det litt lettere. Ellers ville jeg ikke brydd meg så mye om hva andre tenker og mener så lenge du gjør det som er best for hunden. Lykke til!
    • Er redd noen skal tro jeg er slem med han. Har en på ett år og som fortsatt drar i begynnelsen av dagens første tur. Dermed må jeg snu rundt mye og få han til og fokusere på meg. Overhørte naboen si jeg hadde antidra bånd på hunden til andre og det syntes jeg var skikkelig ubehagelig. Jeg bytter til kort bånd vist han drar i stede får og gå rundt med langline så jeg får mer kontakt bare. Ikke noe anti dra bånd ( vet ikke hva det er men går ut i fra hun mener strammehalsbånd noe han ikke bruker men han bruker halsbånd vist han skal gå der det er vann får han elsker og bade så slepper jeg at lykta på selen skal bli ødelagt. Kan ikke akuratt trene på dette inne og jeg må trene han på det. 
    • Usikker på om massiv fremgang i hverdagslydighet skyldes endring av metode, økt mental modenhet med mer impulskontroll, "varmen" (ikke veldig), eller en kombinasjon, men vi koser oss. Ikke en lyd på verken bussen, Posten eller Felleskjøpet i dag. Ble helt rørt av hvor flink han var til å sitte pent og pyntelig og vente uten labber på disken eller konsert. Å manøvrere pent mellom hyller med leker og tygg og snacks var deilig nok. Måtte nesten klype meg i armen da han bare var lydig ved disken også, begge steder. Det kom noen raptusbyks da vi nærmet oss hjemme igjen, men kjapt under kontroll med cue på en øvelse og en leke, og da det i neste øyeblikk kom et helt heat av saftige skinker i kondomdress på hjul -  bakfra - bare en meter fra oss, så satt han bare pent og pyntelig og så på de fly forbi uten impulser til å jage etter for å bite noen i rumpa. Amazing!  Godgutten 🥰
    • Eurasier er en selvstendig rase, og den krever en del aktivisering, på sine premisser. De har også hatt en del svakheter mentalt. Dette med usikkerhet er i høy grad genetisk, så det er viktig å gjøre god research på oppdrettere og linjer. God sosialisering er selvfølgelig også viktig, men eurasier er ikke en utpreget sosial rase. Når det gjelder "gneldring" så er det svært få hunder som gneldrer uten mål og mening så lenge de får den aktiviteten de trenger. Men noen raser er avlet for å vokte eller varsle, og de vil naturlig nok bjeffe når de opplever forstyrrelser, og terskelen der kan variere. Mange små hunder er avlet for å varsle, mens jeg kommer ikke på så mange store hunder (type str eurasier) som er kjent for å "gneldre". Noen spisshunder, som lapphundene, islandsk fårehund mm. kan bjeffe en del i arbeid og når de blir ivrige. Eurasier er forøvrig også en spisshund og ikke nødvendigvis helt stille. Om det er en rase som passer deg eller ikke er vanskelig å si, siden du ikke sier noe annet enn at du bor i leilighet. Skal du ha hund til tur og kos? Vil du gå kurs, og evt. drive med hundesport? Er det viktig at den går overens med andre hunder? Lett å trene/ha løs?  Hvor mye tid vil du bruke på pelsstell og støvsuging? Anbefaler å lese litt her, andre innlegg fra samme bruker på forumet, som har hatt en eurasier med sine utfordringer, men også kommet veldig langt med ham:   
    • Vurderer eurasier som neste hund, og ønsker å høre fra alle som har om både positive sider og utfordringer, anbefaling/fraråding av rasen. Hannhund eller tispe? Tisper er jo mindre, men da må en ta med løpetid og humørsvingninger med det etc. Hannhunder er kanskje mer stabil i humøret? Men samtidig større og mer 'territorielle? Er jo pluss og minus på begge sider. Bur idag I leilighet, liker og gå turer, men har ikke behov for en høyaktiv rase, ønsker heller ikke ha så liten da de har en tendens til og være gneldrete. Og lest og hørt at Eurasier er ganske stille på det punktet. Selv om de lager lyd selfølgelig, det er naturlig, men ønsker ikke sånn typisk gneldring.  Men blir jo litt usikker når en leser at de kan bli veldig skeptisk/nervøs til andre, en vil jo ikke 'feile' med hunden en skal få, ønsker jo velge riktig da det skal fungere i  mange år fremover. Kommer alltid tilbake til Eurasier da, falt litt for de, men har aldri hatt den type rase før. Har hatt labrador blanding, og spaniel før og de er jo litt mer førerorienterte.  Er det sånn at en må trene sosialisering i typ '3 til 4' timer hver dag eller holder det med 'minutter' noen dager,  det vil jo variere dager da man må jobbe etc sef. Blir jo sef mer enn noen minutter, men håper dere skjønner hva eg mener🙈 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...