Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Bare lager en tråd så vi kan snakke om hva det skal være om årets Crufts.

Første dagen i dag, og jeg har koste meg med agility, noe annet av ymse underholdning- men godt at ikke alt skal være så proft.

Nå er det gruppenes sin tur- alltid like spennende..

  • Svar 121
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

I disse tider er det ikke rart man blir redd når noen stormer frem på den måten under et stort arrangement.  Synes refleksen til whippetdama var god, mannen kunne vært bevæpnet og begynt å plaffe ned

Men jøss da, problemet er da ikke at hundene synes den personen som kom løpende inn i ringen var så fryktelig skummel? Problemet er at noen kom løpende inn i BIS-ringen i hundre og helv*** bare minutt

En løpende mann, ja selvsagt. Men her var det en fyr som kom løpende uten at eierene visste HVA det dreide seg om. I disse tider tenker man fort mye rart. Og man blir REDD. Selvsagt merker hundene eie

Posted Images

Skrevet

Briardene ble dømt i dag, og jeg må si at dommeren hadde god smak :D 
Vinnerhundene hun satte opp er aldeles fantastisk flotte hunder.
BIR m CC ble den finfine CH Boondock's Our Ms R Steele, finskoppdrettet men bor i Tyskland. Hun har felles linjer bakover med Yasmine :)
BIM m CC ble BIR-hundens sønn, fra juniorklassen Ecco Mr C Steele de la Porte de Pantin. Han er også kjempelekker og bestod sin gjeteranleggstest i Frankrike da vi var der i fjor høst. 

Res CC for hannhundene har jeg ikke hørt om, mens res CC for tispene gikk til BIM-hundens søster :D Riktig storeslem for den familien med andre ord. 

  • Like 2
Skrevet (endret)

Jeg er veldig begeistret for nuffen, rottisen, og boxeren. Og så sjarmerte GD meg, der den lå og vrikket seg rundt på gulvet, ikke lett å være tenåring på Crufts. Ja fikk både nuffe og boxeren.

Eieren ble litt overveldet gitt:) Så herlig å se noen bli så glade. 

 

Endret av Debbie
Skrevet

Beklager dobbeltpost: var ikke så mye som fanget meg i denne gruppen.. Briard(lekker), Sheltien, Samojeden og kanskje kangal.

Skrevet

I working group så likte jeg flere av hundene, de som ligger nærmest mitt hjertet så klart de polare; Alaska Malamute, Grønlandshund og Siberian Husky samt Canadian Eskimo Dog som ikke er FCI godkjent (pr idag ?) . 

Synes alle var fine representanter for rasen. Siberian'en var typisk engelsk og ligner mer på hva mange kaller brukslinjer (liker ikke begrepet), men den var ikke så gal. Ikke den peneste jeg har sett heller riktignok.   

Derimomt synes jeg Siberianen i Eukanuba Stakes Final (Champion Stakes) er smashing. Sett mye til ham tidligere da, og mora er en tidligere Junior Warrant Winner + Crufts Winner. Kanskje litt partisk der mao. 

Junior warrant Siberian Huskyen var tjah... not my cup of tea (selv om mange nok tror det pga at den er en såkalt showhusky). Skulle ønsket en del bedringer på den selv om hunden er ung. 

Nuffen falt jeg ikke noe spesielt for, hjelper ikke at den vant gruppa :P 

 

I pastoral så var det jo igjen de nordlige spisshundene som fanget min oppmerksomhet mest; Samojed og Buhund. Lapphunden var jeg ikke noe overvettes fan av utfra hva jeg så der og da.

Bordercollien som vant gruppa så jo ut som en pen hund, men ikke slik jeg er vant til å se en BC så litt "fremmed" for meg, og hvor god BC den var skal jeg overhodet ikke uttale meg om. 

Alt i alt synes jeg ingen av hundene fra gruppefinalene i dag var virkelig wow. Var ingen som fanget blikket mitt ekstra mye.

Skrevet
Akkurat nå, Snøfrost skrev:

Bordercollien som vant gruppa så jo ut som en pen hund, men ikke slik jeg er vant til å se en BC så litt "fremmed" for meg, og hvor god BC den var skal jeg overhodet ikke uttale meg om. 

Den er importert fra Australia med så ‘rent’ australsk showblod som mulig (alle fem første ledd er iallefall champions), så det er ikke så merkelig :lol: 

Kjenner at dette er veldig fjernt fra rasen jeg har i hus :P 

Skrevet
7 timer siden, maysofie skrev:

Er den engelske boxeren noe forskjellig fra våre? Syntes den så så virkelig tung ut i hodet?

Reagerte også veldig på hodet, men kroppen var utrolig lekker:)

Var ikke buhunden veldig stor?

BC var veldig fremmed.

Kos dere i dag, jeg skal jobbe.

Skrevet

Finner ingen favoritt i terrier gruppen, ingen som skiller seg ut. Synes det er litt kjedelig gruppe. Og hodet til bull terrieren:no:

Skrevet

Noen som vet om det er mulig å få sett mer av selve gruppene, ikke bare gruppefinale fra livestream? Kunne tenke meg å se mer av Utility Group i morgen.

Skrevet

av utstilling viser de kun gruppefinalene.

Var kjempegøy med whippten synes den fortjente å vinne- lekker.

Gleder meg til imorra. Ser at jeg går glipp av ag pga jobb, men alt legges jo ut på Youtube etterhvert- så kan jo se det.

Skrevet (endret)

Dalmatineren, ung (13 mnd). 

Screenshot_20180310-205103.thumb.png.257045a9d2153d49fcb791d34ff9afba.png

Ikke kommet bilde enda, screenshot fra gruppa.

BIM ble en norskoppdrettet hund, det er jo litt artig.

Endret av Lola Pagola
  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...