Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
45 minutes ago, Wilhelmina said:

81% «greedy» havna min på i den testen :P Er nok bare fordi hun ikke spiser småstein og sokker, ellers hadde det nok blitt 100 :fear:

:lol: Tok den i går kveld, og trooor min havnet på 87%. Kan ha vært 81. Var omtrent bare det samme spørsmålet jeg svarte nei på også. :lol: I tillegg svarte jeg at han veier 48 kg, er slank, får middagsrester og får smake min mat nesten hver gang jeg spiser. Hvis noen leser gjennom min besvarelse så hadde de vel tenkt "Yeah right, someone's in denial" og sett for seg en bælfeit schäfer. :lol: 

  • Like 6
Skrevet

Mine havna også i kategorien "matvrak", dvs Willy var "bare" på 78%, mens prinsessen var godt opp på 80-tallet :lol: Men jeg er jo så nazi at de ikke får mat ved bordet da, og det er sjelden rester etter min middag å få :P 

  • Like 1
Skrevet

Talli fikk 98% (nei hun spiser ikke sokker og leker :P )

Sinner 46%

Saint kjenner jeg ikke "godt nok" enda til at jeg tok testen på henne.

Skrevet

Hmmm Melvisen fikk 51%, men synes det var vanskelig :P Den der man måtte velge hvilken fysisk kondisjon hunden var i, altså.. Han er jo en whippet, du vil alltid kunne se ribbein og de har ikke fett på seg :lol: Ikke er han vanskelig å trimme heller, slipper han bare så freser han noen runder selv. Han får jo nå for mye mat hver eneste dag og han legger ikke på seg noe annet enn muskler hahha. Skulle ønske jeg var en whippet, ass

Skrevet

Hmm, min fikk 61% . Jeg kan lett kjenne ribbena, vi går masse tur og han får springe løs. Dog får han ofte smakebiter når jeg lager mat, men ALDRI ved bordet. Det som kanskje trekker ned er at han ikke alltid spiser maten sin, venter liksom til det passer bedre.

Men jeg vil tro at han lett kunne blitt feit, den der bamsemumsen...

Skrevet

Hva betyr det at en hund er grådig?

78 på Odin og 77 på Kovu. Litt overrasket over at Kovu fikk lavere enn Odin, men mulig det har noe med aktivitetsnivå å gjøre. Synes det var høyt på begge egentlig, men de er jo matglade...

Skrevet

Idde fikk 46% :) han skulle nok gjerne spist mer enn han får, men er også ganske kresen ;) 

Skrevet

Ayla fikk ikke overraskende 94%. 
Det som dog var litt overraskende var at hun i følge det skjemaet hvor man skulle vurdere kroppens hold, passet best inn under 5'ern, altså Ideal :o Men det er nok fordi hun har alt hun har ekstra i nakken. Over ribbeina og magen er det helt normalt, men hun har altså en kamelpukkel for å spare til dårligere tider. 

Har dere andre forresten sagt ja til DNA-prøve?

Skrevet
11 timer siden, Lene_S skrev:

Det som dog var litt overraskende var at hun i følge det skjemaet hvor man skulle vurdere kroppens hold, passet best inn under 5'ern, altså Ideal :o Men det er nok fordi hun har alt hun har ekstra i nakken. Over ribbeina og magen er det helt normalt, men hun har altså en kamelpukkel for å spare til dårligere tider. 

Har dere andre forresten sagt ja til DNA-prøve?

Jeg vurderer også min til 5, men hun hadde absolutt tålt å gå ned litt. Hun har midje og man kjenner ribbeina, men hun har noen gram ekstra på magen. Det tar jo ikke de illustrasjonene hensyn til så da blir det litt feil synes jeg.

Har sagt ja til DNA-prøve og håper vi kan bidra :) 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
    • Har ofte erfaring med at de jeg spør på utstillinger eller andre stevner bare roser hunderaser helt og forteller kun det positive. De jeg snakka med på messen var kun positive til rasen.
    • Jeg har møtt noen fine individer, men ikke nok til at jeg tenker at rasen er en fin og god brukshund. Alt for mye merkelig mentalitet ute å går, og allergi og hd
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...