Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 402
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg har ei tispe med termin fra fredag og ut. Er det noe interesse for live hundefødsel? Det må isåfall være litt fleksibelt så nå være greit for den som egentlig har snappen den dagen at jeg kaprer d

Måtte quote, fikk ikke kopiert. Jeg er i Nepal da, så blir ikke hundesnaps, (eller massevis av gatehunder her) men kanskje interessant likevel? 

Skrevet
På ‎19‎.‎06‎.‎2018 at 12:49 PM, Kristin_nord skrev:

 

uke 29:

16/7

17/7

18/7

19/7 @Tonje

20/7

21/7

22/7

uke 30:

23/7

24/7

25/7

26/7

27/7

28/7

29/7

Jeg kan ta den i morgen :) 

  • Like 2
Skrevet (endret)
2 timer siden, Kristin_nord skrev:

Har du passord?

Nei, trodde jeg huska det, men det var visst ikke det. Da kan jeg ta den en annen dag i stedet.

Endret av Tonje
Skrevet
4 timer siden, Tonje skrev:

Nei, trodde jeg huska det, men det var visst ikke det. Da kan jeg ta den en annen dag i stedet.

Passord sendt om du fremdeles ønsker å ta den :)

Skrevet
On 15.7.2018 at 11:16 PM, Kristin_nord said:

uke 29:

16/7 -  @Kristin_nord

17/7

18/7

19/7

20/7

21/7

22/7

uke 30:

23/7

24/7 -

25/7 - @Th3a

26/7

27/7

28/7

29/7

Kanskje jeg skal prøve meg på snappen for første gang imorgen? Isåfall må jeg ha passord til brukeren :icon_redface:

Skrevet

Jeg kan hoppe i det og prøve meg i morgen! Kan ikke love at det blir veldig spennende i denne varmen. Men vi har hannhundbesøk, så det kan kanskje bli litt gøy allikevel - vi krysser ihvertfall fingrene for det ;)

  • Like 1
Skrevet
1 time siden, Nimbus skrev:

Jeg kan hoppe i det og prøve meg i morgen! Kan ikke love at det blir veldig spennende i denne varmen. Men vi har hannhundbesøk, så det kan kanskje bli litt gøy allikevel - vi krysser ihvertfall fingrene for det ;)

Har du passord?

Skrevet
På 15.7.2018 at 11:16 PM, Kristin_nord skrev:

uke 29:

16/7 -  @Kristin_nord

17/7

18/7

19/7

20/7

21/7

22/7

uke 30:

23/7

24/7

25/7

26/7

27/7

28/7

29/7

Får ikke bort quoten men jaja, jeg kan ta fra i kveld 1/8 og I morgen 2/8

  • 3 weeks later...
Skrevet

Hei. Jeg kan gjerne ta snappe i dag ? (25.8) men får ikke til å legge meg til i listen... 

Jeg har passord, om ikke det er endret siden juni :)

 

 

På 19.6.2018 at 12:38 PM, Kristin_nord skrev:

Uke 25:

18/6 - 

19/6 - @Paranomia

20/6 - @maysofie

21/6 - @MegaMarie

22/6 - @Poter

23/6 - 

24/6 - @tmp

uke 26:

25/6

26/6

27/6

28/6

29/6

30/6

1/7

uke 27:

2/7

3/7

4/7

5/7

6/7

7/7

8/7

uke 28:

9/7

10/7

11/7

12/7

13/7

14/7

15/7

uke 29:

16/7

17/7

18/7

19/7

20/7

21/7

22/7

uke 30:

23/7

24/7

25/7

26/7

27/7

28/7

29/7

 

  • Like 1
Skrevet

Jeg tar snappen imorgen (27/08) siden ingen andre har gjort krav på den! Litt for å holde liv i den (også elsker jeg jo å ta bilde/video av hundene mine... :icon_redface:), jeg synes jo det er så gøy når dere andre har snappen og viser meg hverdagen deres :)

Skrevet

Jeg kan ta snappen på onsdag om noen sender passord og info? Er jo vanlig arbeidsdag og sikkert ikke veldig spennende, men blir i alle fall hund på kontoret den dagen. 

Skrevet
1 time siden, trill skrev:

Jeg kan ta snappen på onsdag om noen sender passord og info? Er jo vanlig arbeidsdag og sikkert ikke veldig spennende, men blir i alle fall hund på kontoret den dagen. 

Sender.

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...