Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå mai


Recommended Posts

Skrevet
1 time siden, Kangerlussuaq skrev:

Våres svartkledde så at verandaen blei avsmelta mellom snøbygan, så da va det bare å mase videre om å gå ut (og inn og ut og inn og ut) på verandaen for å få litt sol :P

---

Akkurat nå er jeg litt drittfettepeislei av å søke på jobber, uten resultat. Det går helt fint økonomisk, så det er ikke det, men som ung, frisk, relativt høyt naturvitenskaplig utdannet menneske med kapasitet til å jobbe fulltid - så er det relativt deprimerende å søke på *alt* av jobber uten å få så mye som et intervju. Man skulle tro det var bedre for samfunnet å putte arbeidsføre mennesker i arbeid...

:hug:

 

 

Pantet masse flasker, huset er ryddet og jordbærene jeg kjøpte var kjempe gode :)

Hjemmehjelpen kommer i morgen, og da er det greit med ryddig hus :)

 

  • Like 1
  • Svar 3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Herregud, jeg vant budrunden  jeg er huseier  oi, shiit, jeg kan ikke tro det! Det er perfekt!!!

Jeg har vært en "svipptur" i Oslo i dag og hentet vårt nye familiemedlem Hils på Miriel, (Hotfuzz Against All Odds) Har bare kjent henne i underkant av 12 timer, men guri for en kul frøken, som t

Thea har kommet hjem! 3 uker holder i massevis, og jeg håper hun aldri tar turen ut igjen

Posted Images

Skrevet
3 timer siden, mushi skrev:

På jobb sitter vi seks stykker på et lite rom som tidligere er brukt til én. Vi har klaget masse på luft og div siden nyttår, men ingenting blir gjort. Snart sier de. Snart, de må bare gjøre seg ferdige i den andre delen av bygget først.

Noen av vinduene lekker litt og på fredag ble det avdekket masse mugg i isolasjonen og veggene rett bak der vi sitter. Det blir aldri under 25 grader der pga dårlig ventilasjon og vi sliter periodevis med lav konsentrasjon, hodepine, trøtt etc. Har man noen rettigheter her? Det er sendt inn avviksmelding og rapportert oppover, men det skjer jo aldri noe. Er livredd for at dette skal trigge allergi mot dyr. Det er marerittet. 

Har dere et verneombud som tar jobben sin på alvor? Skriv en skikkelig rapport om forholdene og si at den blir sendt videre opp i systemet hvis ingenting skjer.

Jeg er hjemme fra kommunestyremøte. Rimelig fornøyd med innlegget mitt selv om jeg fikk en del motbør. Greit med litt krig når jeg får det som jeg vil til slutt! :aww:

Nå er jeg så trøtt som strømpene til et helt folballag. Problemet er at jeg er sulten også. Litt yoghurt før senga kanskje.

Skrevet

Ikke visste jeg at vi hadde en "familiebibel"  :o Fra 1827. Det visste ikke min bror heller, før han fikk den av vår tante i dag. Artig klenodium da! Fra 1874 har visst alle som har hatt den i sitt eie skrevet navnet sitt i den. 

Eistein Guldseth sitt bilde.

Og sånn ellers har jeg vært på kjøretur med bobilen i ettermiddag. Den skal til bildoktoren og få seg ny registerreim (og nåde forhandleren om jeg ikke får det skiftet gratis - de forventer vel ikke at man kjøper seg en bil bare for å måtte ut med 8-10 000 kr allerede før man får tatt den skikkelig i bruk). Men et lite logistikkproblem var det jo, siden det ikke går all verdens kollektive transportmidler fra Opakermoen til Grønsvebakken... men takk og lov for snille naboer. Nabo'n kjørte min andre bil nedover til verkstedet, og så kjørte vi sammen oppover igjen :D 

  • Like 11
Skrevet
Akkurat nå, Symra&Pippin skrev:

En sånn bibel har vi også @Siri, det er familiehistorisk sus i sånne bøker! Peter Petersen er den første som skrev navnet sitt, han var min tippoldefar. :)

Ja, jeg fikk et skikkelig historisk "moment" da jeg så den. Morsomt... ikke at vi er så himla religiøse i vår familie liksom, men det er moro :) 

  • Like 3
Skrevet

Jeg orka ikke ta kampen om tur i dag, vi har krangla nok i dag allerede. Men om han tror han slipper unna med det en gang til tar han feil... 

Jaja, tur gått og myggstikk klødd på. Så en grevling også, bare noen titalls meter fra boligfelt. Den løp med en gang den så Uno, heldigvis før Uno så den!

Skrevet
17 minutes ago, laikamor said:

Savner gubben min, jeg.. Skulle ønske man kunne gi hverandre klem gjennom telefonen!

Know that feeling! 4 uker igjen her...

Skrevet

Når samboeren får meg til å sverge på å nekte han en valp etter Alba fordi han vet han ikke klarer å stå i mot:lol: 

Og akkurat nå føles livet som huseier er litt overveldende. Gleder meg skikkelig til å få uteplass, gruer meg litt til å bygge den, særlig fordi vi er så avhengig av hjelp:P

  • Like 4
Skrevet
2 timer siden, Line skrev:

Bruk eddik. Helt ufarlig for pelsen, og tar knekken på alt ugress. Tar knekken på andre planter også da, så greit å passe på hvor man heller det på.

Eddik kan virkelig brukes mot alt:lol: passer fint siden jeg har en flaske stående her. Har ikke så mye planter heldigvis. Bare en rhododendron som er halvdau. Men må sikkert nekte bikkja adgang uansett, for hun liker smaken av eddik...:icon_confused:

Skrevet
4 timer siden, Aya skrev:

Jeg har ikke hund lenger. Ingen lykkelig pels som hilser når jeg kommer hjem. Bare ekko av labber som følger meg rundt i huset. Måtte inn her og fortelle det til noen som vet hvordan dette er... ?

Jeg vet det så altfor godt. Mistet den ene hunden plutselig rett før jul. Kort sykdomshistorie og ikke god nok oppfølging av de som var hjemme. Jeg var på jobb. Jeg hadde ikke vært i stand til å gå på jobb den helgen, så heldigvis skjedde det før en frihelg. Jeg bebreider meg selv for at jeg gikk på jobb og overlot ham til mann og voksne barn, de hadde tydeligvis ikke kompetanse til å følge med på tilstanden hans. Jeg kunne bedre ha blitt trekt i lønn for den kveldsvakten. Jeg gråt, hunden som ble igjen alene gråt i en uke etterpå. Følte at vi to gikk sørgeturer og savnet godhunden i lang tid etterpå. Jeg har enda problemer med å snakke om hendelsen og om hunden. Han var så inderlig min. 

Jeg kan ikke love at det går over, men det blekner etterhvert. 

Skrevet
24 minutter siden, Tricolor skrev:

Jeg vet det så altfor godt. Mistet den ene hunden plutselig rett før jul. Kort sykdomshistorie og ikke god nok oppfølging av de som var hjemme. Jeg var på jobb. Jeg hadde ikke vært i stand til å gå på jobb den helgen, så heldigvis skjedde det før en frihelg. Jeg bebreider meg selv for at jeg gikk på jobb og overlot ham til mann og voksne barn, de hadde tydeligvis ikke kompetanse til å følge med på tilstanden hans. Jeg kunne bedre ha blitt trekt i lønn for den kveldsvakten. Jeg gråt, hunden som ble igjen alene gråt i en uke etterpå. Følte at vi to gikk sørgeturer og savnet godhunden i lang tid etterpå. Jeg har enda problemer med å snakke om hendelsen og om hunden. Han var så inderlig min. 

Jeg kan ikke love at det går over, men det blekner etterhvert. 

:hug:

Jeg klarer endelig etter 2 år å tenke på Koda uten å få klump i halsen og briste i gråt. Nå er det trist men på en fin måte hvis det gir mening :hug:

Skrevet

Vært ute å trent litt lydighet, det passa tydeligvis Kip ypperlig å trene om natta når det er litt bedre temperatur for han gikk tilnærma perfekt så vi gav oss etter 10 minutter. Digger den pelsdotten min altså :wub:

En hundeklubb i nærheten skal ha bronsemerkeprøve i slutten av juni, vurderer sterkt å melde oss på som trening, men kan man ta bronsemerke flere ganger?? :huh:

  • Like 2
Skrevet
15 minutter siden, Teserere skrev:

Jeg elsker å sove. Men det verste jeg vet er å ikke få sove når jeg må. Hvorfor er verden laget for a-mennesker??

For b-menneskene sov når det ble vedtatt :P

  • Like 7
Skrevet

Fårikkesove. Hvorfor kan ikke jeg sovne like lett som hundene?

Skal stå opp om en og en halv time, ordne meg også kjøre 2,5 timer til jobb for deretter å jobbe i 12 timer. Blææ. :P

Skrevet

Gleder meg til å sove! Blir så trøtt av det været her, men jeg er glad for at det er grått ute, enklere og få sove da enn når sola skinner :)

Skrevet

Tre kvarter i skogen i duskregn og våt lyng = våte snupper fra topp til tå. Naboene måtte tåle blåser halv 7 om morran i dag også:icon_redface:

Guest *Kat84*
Skrevet

Her startet dagen før klokka 6. Det er tydeligvis gleden av å bo sammen med en anleggsarbeider som starter på jobb klokka 7 om morgenen :yawn: Men like greit å ha god tid til resten om morgenen da, selv om det strider mot min natur som B-menneske. Så planen for i dag er rett og slett å holde meg våken :lol: 

Utover å holde meg våken blir det mer trening på apporten. Dorull funket fjell, og nå henter og avleverer han som bare det. Den tomme dorullen altså. En liten pinne har han også begynt å apportere og avlevere på kommando, så nå er det bare til å jobbe seg oppover mot selve apportbukken :lol: 

 

Skrevet
26 minutter siden, Kangerlussuaq skrev:

Herlig når man våkner til hvit hage og en hel vinterdag den 30 Mai! :lol:

Er du i Tromsø? Det snør godt her i dag ja. :P

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...