Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå mai


Recommended Posts

Guest *Kat84*
Skrevet
13 timer siden, Ozzy skrev:

Den valpen min er så snål. Hu skal putte alt i munnen og jeg må ofte ta ut ting av munnen hennes. Hu vil bare ha de med inn, hun er en liten samler. Kongler, snegler, steiner osv. Nå skulle vi legge oss og så at hu hadde noe i munnen. Idag var det gress, av alle ting :lol:  Gubben har klipt plenen, også er det litt vått ute så er sånne gressklumper. Så den tok hu med inn for å ha med i senga si :lol:

Så morsomt :D 
Hun virker veldig sjarmerende ut hun der :wub: 

1 time siden, Siri skrev:

Vel hjemme fra Eskilstuna og Svensk Briardvinner 2017... og herregud for en dag! Jeg tror ikke det helt har gått opp for meg riktig ennå, men sånn kort fortalt ble Yasmine BIR og Willy BIM :o De ble også hhv BIS-champion og BIS-veteran - og fikk noen gedigne rosetter som jeg egentlig ikke helt vet hvor jeg skal gjøre av... Det var første turen med bobilen, og etter at Yasmine og jeg ble enige om hvordan vi skulle fordele plassen i senga, så sov jeg veldig godt der. Bilen gikk strøkent og vi hadde en herlig tur. Ikke minst var været på vår side, selv om det blåste litt :)

Fantastisk! :D Gratulere igjen :) 
Og tenk så flaks at du kjøpte bobil da. Hvor skulle du ellers gjort av alle de store premiene? ;) 

Jeg hadde gledet meg til grillmat i dag igjen. Men det ser ikke ut til å bli noe av, for her er det regn igjen. *sukk* 

  • Svar 3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Herregud, jeg vant budrunden  jeg er huseier  oi, shiit, jeg kan ikke tro det! Det er perfekt!!!

Jeg har vært en "svipptur" i Oslo i dag og hentet vårt nye familiemedlem Hils på Miriel, (Hotfuzz Against All Odds) Har bare kjent henne i underkant av 12 timer, men guri for en kul frøken, som t

Thea har kommet hjem! 3 uker holder i massevis, og jeg håper hun aldri tar turen ut igjen

Posted Images

Skrevet
Akkurat nå, AussieAllTheWay skrev:

Litt mindre glad blir jeg over tanken på at jeg snart må begynne å finne på 11 kuuule valpe navn :rofl:

Det er jo noe av det artigste med å være oppdretter! :lol: Tema? Bokstav?

Guest lijenta
Skrevet
2 timer siden, SFX skrev:

 

Takk for kjærligheten, liksom :D

 

Den er i grunnen helt grei for jeg vet Niri blir lekt med og kosa med og dem er gjerne ute minst tre timer i strekk + kos og at han får bli med over alt dem er den dagen. Så skjønner godt hunden er glad i de folkene der

Noe annet da han var på kennel og Niri tar virkelig av når jeg henter han, av glede. Og jeg hører at kennel eieren har gått emd han på langline som jeg anbefalte å ikke gjøre. Og han sier noe som i den duren det gikk nesten bra. Altså hunden var like hel men ja det var da vilt der dem gikk tur. Og resten fikk jeg ikke høre. Jeg begrunnet ikke hvorfor jeg ikke anbefalte langline på "galskapen" for jeg regnet med at fyren hadde nok kunnskaper til å skjønne det da jeg leverte han inn.

Skrevet

Gratulerer så mye @Siri!!! :bananas::punk:

Vannpumpa våres sluttet og fungere en dag, men C og en kompis klarte og få den til å fungere igjen, du kjenner ingen litt handy mann/kvinnfolk @SFX som kan ta en titt?

Endelig fungerer jeg sånn nogenlunde igjen, fikk migrene igår og spøy som en gris... Desverre skulle jeg også på jobb, men fikk komme når de fleste hadde lagt seg og ble avløst før de stod opp. Så ble en kort vakt fra halv 2 til halv 8 ca, det jeg satt og gapa bak resepsjonen og håpet ingen våknet og tok kontakt med meg. Hjalp og komme hjem og sove litt, men kjenner fortsatt kvalmen og murring i panna. Har ikke turt og spise noe enda, men kaffen har ihvertfall holdt seg nede :)

Også gleder jeg meg til at C kommer hjem ikveld, synes synd på han og siden det har gått fullstendig i ett siden tirsdag og inatt gikk trekkern til ******* så han måtte på verksted og kom ikke frem til Oslo før i 4-5 tiden og opp igjen kl 7... 

Skrevet
2 timer siden, SFX skrev:

Det var noe sånt jeg fryktet.

Er det noen som trenger ei nyre? Jeg har aldri røyket, og inhalert minimalt med alkohol.

Takk for kjærligheten, liksom :D

Æsj, forkjølelse er skikkelig slitsomt, du skal ikke gå rundt sånn :( Håper dagen i dag føles bedre :hug: 

Umm, når jeg ser på mine tidligere klassekamerater så tviler jeg på at det stemmer - jeg fikk gode karakterer fordi jeg var et venneløst skolelys. Om de andre så mye på TV eller bare var skolesvake, det vet jeg ikke.

 

Hvor vanskelig skal det være å skifte et klokkeslett da?

Akkurat nå spiser jeg frokost, så skal jeg medisinere Foenix, gi hundene frokost, partere 20 kg vom, pakke en bag, også skal jeg kjøre til pappa for å dusje, også skal vi (det vil si hans to barn, svigersønn og tre barnebarn) ut og spise middag i ettermiddag for å feire at saksmålet i Pasientskadeerstatningen er ferdigbehandlet. Og jeg leter etter en unnskyldning for at jeg vil dusje hos ham uten å nevne at jeg ikke har vann, for ikke **** om han skal bruke av den - i mine øyne - lille summen han fikk i Pasientskadeerstatning etter at de var minutter fra å drepe ham på operasjonsbordet så jeg kan få ny vannpumpe, da tar jeg heller opp forbrukslån. Men jeg håper jeg kan få bakt det inn i huslånet i banken. 

Hvis ingen trenger ei nyre? 

Jeg synes Agria burde dekket sånt. Alle hunder må jo ha vann hver dag! :aww:

  • Like 5
Skrevet
2 timer siden, SFX skrev:

Æsj, forkjølelse er skikkelig slitsomt, du skal ikke gå rundt sånn :( Håper dagen i dag føles bedre :hug: 

Takk :) Dagen i dag er alt annet enn bedre, men humøret er litt bedre iallfall :D 

2 timer siden, Mardina skrev:

Hvis du stadig er forskjølet, så kan det være et symptom på jernmangel... Jeg slet med tilbakevendende forkjølelse, gikk til legen og ba om å få en blodprøve. Den visste at jeg har jernmangel. Stadig forkjølelse er et av symptomene på det :)

Jeg ba legen sjekke alt mulig av mangler, så håper virkelig han sjekket det også. Men jeg ringer legekontoret i morgen og hører om de sjekket jern spesifikt :)  

 

Har såvidt sovet i natt, øreverk. :sleep: Må få kjøpt meg homeopatmedisiner igjen også, alt er virkelig verdt et forsøk. 

  • Like 1
Skrevet
1 time siden, AussieAllTheWay skrev:

GRATULERER SÅ MYE!!! Det måtta da være tidenes Sverigetur :D

Tusen takk :D DU kan vel si det sånn at jeg forventer ikke at det skjer igjen :lol: Skjønt - "familien" har jo flere ganger lagt beslag på de beste plassene på svenskespesialene opp gjennom årene :ahappy:

1 time siden, AussieAllTheWay skrev:

AN gleder jeg meg over at ene valpen har fått en liten sprekk i øyet, og at det nok ikke er lenge før alle får opp øynene og det blir litt mer action i kassa :wub:

Litt mindre glad blir jeg over tanken på at jeg snart må begynne å finne på 11 kuuule valpe navn :rofl:

:wub:

1 time siden, *Kat84* skrev:

Fantastisk! :D Gratulere igjen :) 
Og tenk så flaks at du kjøpte bobil da. Hvor skulle du ellers gjort av alle de store premiene? ;) 

Takker takker! Ja tenker seg til hvilken flaks!!! Det er godt med bobil og god plass i slike kinkige situasjoner :lol: 

1 time siden, *Kat84* skrev:

Jeg hadde gledet meg til grillmat i dag igjen. Men det ser ikke ut til å bli noe av, for her er det regn igjen. *sukk* 

Grille ute, spise inne? 

1 time siden, Stine skrev:

Gratulerer så mye @Siri!!! :bananas::punk:

Thanks :D 

Nå har vinnerhundene vært på sykkeltur, og de så ikke ut som vinnerhunder etter den turen, for å si det sånn. De fikk seg et bad i ROkosjøen etterpå, for å si det sånn :D 

  • Like 3
Skrevet
3 timer siden, Siri skrev:

Jeg har alltid lurt på NÅR jeg egentlig gjorde lekser da jeg gikk på skolen? Jeg kan liksom ikke huske at jeg satt særlig med det, det var jo så mye annet morsomt å delta på... men jeg må jo ha gjort noe, for jeg var vel ikke akkurat et naturtalent når det gjaldt kunnskap og læring :aww:.

Jeg gjorde ikke så mye lekser da jeg gikk på skolen, så det har jeg ikke lurt noe særlig på :teehe: 

3 timer siden, Siri skrev:

Vel hjemme fra Eskilstuna og Svensk Briardvinner 2017... og herregud for en dag! Jeg tror ikke det helt har gått opp for meg riktig ennå, men sånn kort fortalt ble Yasmine BIR og Willy BIM :o De ble også hhv BIS-champion og BIS-veteran - og fikk noen gedigne rosetter som jeg egentlig ikke helt vet hvor jeg skal gjøre av... Det var første turen med bobilen, og etter at Yasmine og jeg ble enige om hvordan vi skulle fordele plassen i senga, så sov jeg veldig godt der. Bilen gikk strøkent og vi hadde en herlig tur. Ikke minst var været på vår side, selv om det blåste litt :)

Wee! Gratulerer igjen! :D 

Godt du er fornøyd med bobilen også! :D 

Apropos bobiler, så driver visst folk og deler at en eller annen bedrift gir bort fjorårets modeller av bobiler - ingen på min venneliste, heldigvis, men noen venner av noen venner, eller noe sånt. Jeg lurer jo på hvor kørka man må være for å gå på sånt? Er du heldig får du 100.000 kr avslag på fjorårets modeller, men at noen gir de bort gratis burde være så åpenbart at er kødd at jeg fatter ikke at folk går på det engang. 

Skrevet

Nå har jeg to rene og pene hunder. Jeg har ikke gitt Felix en helvask på lange, lange tider og nå kjente jeg faktisk at jeg ble litt ekkel på hendene etter å ha klødd på ham :icon_redface:. Så etter joggetur i skogen fikk Blaze vasket beina og buken (som han så og si alltid får etter tur) og så fikk Felix en omgang med vann og shampo. 

Deretter børsta jeg gjennom Blaze og klipte klør på begge to, støvsugde teppet på stua og moppet over gulvet. Nå skal jeg slappe av med serier og bli kjent med min nye samsung S7 som jeg kjøpte i går :D

  • Like 1
Skrevet

Det var da veldig så kjølig og hustrig det skulle bli i dag da! Nå hiver jeg dyra i bilen og så drar vi en tur på Plantasjen, og etterpå finner vi et sted vi kan gå varmen i oss.

Skrevet
26 minutter siden, 2ne skrev:

Apropos bobiler, så driver visst folk og deler at en eller annen bedrift gir bort fjorårets modeller av bobiler - ingen på min venneliste, heldigvis, men noen venner av noen venner, eller noe sånt. Jeg lurer jo på hvor kørka man må være for å gå på sånt? Er du heldig får du 100.000 kr avslag på fjorårets modeller, men at noen gir de bort gratis burde være så åpenbart at er kødd at jeg fatter ikke at folk går på det engang. 

Jeg har et par sånne kørka venner. Jeg satt hardt på fingrene :aww: 

Nå har jeg finpusset og flisespikket på oppgaven, og er passe dritlei. Komme meg ut på tur tror jeg, og så tenker jeg å nappe ned Smula etterpå.

Skrevet

Hjemme fra vellykka hyttetur med familien! Tantebarnet mitt er virkelig helt i hundre, heeele forbanna tiden. Så jeg har bestemt at jeg skal ha ei jente, når jeg får barn:sleep: en fin tur, og utrolig nok litt deilig med hundefri. Selvom jeg tok meg selv i å tenke at det hadde vært flott å gå tur med bikkja på traktorveiene. Det går nemlig ikke an å gå tur alene, uten hund:lol: godt å komme hjem, men blir litt sånn deppa likevel. Har vært rundt folk i 4 dager, og nå er det plutselig så rolig..

Skrevet
24 minutter siden, Line skrev:

Jeg har et par sånne kørka venner. Jeg satt hardt på fingrene :aww: 

Jeg sliter litt med fingersittinga om dagen, det ser ut som at det er en farsott av dumhet rundt om *sukk* 

Skrevet
1 time siden, 2ne skrev:

Jeg gjorde ikke så mye lekser da jeg gikk på skolen, så det har jeg ikke lurt noe særlig på :teehe: 

:lol: 

1 time siden, 2ne skrev:

Wee! Gratulerer igjen! :D 

Takk takk :D 

1 time siden, 2ne skrev:

Godt du er fornøyd med bobilen også! :D 

Ja, det er jo greit å trives i en bil man har brukt noen tusenlapper på liksom :D 

1 time siden, 2ne skrev:

Apropos bobiler, så driver visst folk og deler at en eller annen bedrift gir bort fjorårets modeller av bobiler - ingen på min venneliste, heldigvis, men noen venner av noen venner, eller noe sånt. Jeg lurer jo på hvor kørka man må være for å gå på sånt? Er du heldig får du 100.000 kr avslag på fjorårets modeller, men at noen gir de bort gratis burde være så åpenbart at er kødd at jeg fatter ikke at folk går på det engang. 

Jeg blir jo ikke overrasket egentlig... folk tror jo at de har arvet mange millioner fra en ukjent onkel i Afrika også liksom :aww: 

Skrevet

Gratulerer så mye @Siri

vært ute i hele dag med valper og mer voksne hunder. De mer voksne trente litt utstilling og ble med på bålgrilling av pølser sammen med noen andre som også har Siberians. Veldig hyggelig :) 

 

Skrevet

Hjemme fra Plantasjen, noen hundringser fattigere. Jaja, det er sommersesongstart bare en gang i året. :aww: 

I dag har jeg veldig lyst på spaghetti, så da lager jeg spaghetti.

  • Like 2
Skrevet

Er 20-30 år gamle hannbjørner så små? :icon_redface: Jeg trodde virkelig brunbjørnen ble større!!

Bj%25C3%25B8rn_1.jpg?chk=F74963

Guest *Kat84*
Skrevet
2 timer siden, Siri skrev:

Takker takker! Ja tenker seg til hvilken flaks!!! Det er godt med bobil og god plass i slike kinkige situasjoner :lol: 

Ja ikke sant! :lol: 

2 timer siden, Siri skrev:

Grille ute, spise inne? 

 

Har ikke overbygg her, så da hadde det nok slukna ;)
Vi endte opp med å ta opp hjemmelaget fiskegrategn fra fryseren. Det er jo godt også :D Og med en gang vi var ferdig med den så kom sola :rolleyes: 

Nå må jeg snart komme meg ut på en kveldsrunde. Jeg har i jevne perioder et tungt hode oppå skulderen med et bedende blikk. Ikke det at han har så mye å klage på egentlig, men han prøver å overbevise meg om at det er fryktelig synd på ham :aww: 

Guest lijenta
Skrevet
Akkurat nå, Kangerlussuaq skrev:

Er 20-30 år gamle hannbjørner så små? :icon_redface: Jeg trodde virkelig brunbjørnen ble større!!

Bj%25C3%25B8rn_1.jpg?chk=F74963

wikipedia sier fra  135 kg og minst om våren så ja dette kan være en liten kar som har blitt skutt om våren

Skrevet

@Line Joda egentlig så er det gøy å finne på navn, men nå har ikke hjernen min kapasitet til å finne på smarte og kule ting :wacko::ahappy:

Jeg skal ha et tema ord på bokstaven I (beste forslaget så langt er "I am" eller Icy - det siste etter den første "once in a lifetime" Aussie )

OGSÅ- skal valpene ha engelske navn der ett av ordene i navnet skal komme fra ord tatt fra foreldrenes navn (Give-Me Sugar kicks av Aussieboxy/ Skogsjentas Ajax) og avsluttes med "av Aussieboxy" og selvsagt da innenfor NKK's grense for antall bokstaver...
Om jeg deler opp både navn og kennelnavn + bruker foreldrenes kallenavn- Mia og Ajax har jeg akkurat 11 ord å bruke :innocent:
Give
Me
Sugar
Kicks
Aussie
Boxy (evnt bare Box)
Skog(s)
Jenta
Ajax
+ Ajax igjen og Mia

Kjenner jeg burde valgt hannhund med engelsk kennelnavn... :teehe:ikke helt sikker på hva jeg gjør der- omgjør det til engelsk? :P
Hannhunden er sort- og ene tispa er sort- tenker hun kan få navn etter pappa'n sin- I am an Ajax Daughter- eller ett eller annet mye kulere... 

Mye lettere for 4 år siden- da hadde vi bare 3 valper....

Guest Klematis
Skrevet
2 timer siden, Mardina skrev:

Hvor gikk dere? Så jo helt fantastisk ut :D

Blefjell:) Helt nydelig!

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
    • Bare det lille du beskriver om dognanny gjør at jeg vil fraråde hva som helst hun anbefalte ihvertfall. Som dere jo har oppdaget så er det å korrigere, rykke eller kjefte på en allerede frustrert hund ikke konstruktivt. Det er helt fint å høre hva dere har prøvd å hva som skjer. Men jeg lurer litt på, hva skjer om dere deler opp turene? Maks 15-20 minutter på en tur. Skjer det like ofte på morgen og kveld som på den lengre turen på dagtid? Et par enkle oppgaver i løpet av turen (som allerede er grundig innlært inne og som han kan), en enkel sitt, kontakt, håndtarget e.l. Da tenker jeg en kort stopp og en øvelse, maks to repetisjoner, og så rusle videre. Hvis dere får lært inn igjen grime så kan det være tryggere med å prøve halsbånd, men det er nok lettere for dere å få hjelp av en instruktør som ser dere og hunden. Jeg er helt sikker på at dette er løsbart, selv om dere er kjempetålmodige og har prøvd masse allerede! Håper vi får en oppdatering her også når dere har fått litt hjelp.
    • Takker igjen for godt svar! Vi har brukt både sele og halsbånd, med de siste 6 mnd har vi utelukkende brukt sele som sitter godt. Har flere ganger vurdert å bruke halsbånd i stedet men ser at vi ikke tørr da han helt sikkert hadde klart å vri seg ut av det når han klikker. Flere ganger har jeg vært redd for at han skal komme seg ut av selen når vi krangler. Han river å sliter, ruller å hopper. Eneste gangene jeg er trygg på at han ikke kommer seg ut av sele/halsbånd er om han er bundet fast, for da står han helt stille. Og både sele og halsbåndene vi har brukt er passer han og er justerbart. Vi brukte også retrieverkobbel i starten (fikk anbefalt det av oppdretter) men bruker ikke det lengre. En av teknikkene dognanny viste oss var å bruke retrieverkobblet til å "få han av oss" når han hopper på, ved å rykke i båndet, men det fungerte i en halv dag så trosset han det også å vi ønsker ikke å bli stående å rykke i et så tynt med kraftig bånd, det økte bare stressnivået hans.  Vi har ila året som har gått tenkt at han kan være både over og understimulert og gjort endringer i hverdagen i perioder for å justere aktivitetsnivået både opp og ned. Men det har ikke blitt bedre. I periodene vi har justert det ned ser vi at han blir verre, og gjerne mer pågående inne også. Noe vi mener taler imot at han er overstimulert. Og vi har siden han var liten forsøkt å gjøre tydelig skille på at lek og oppgirende aktiviteter skjer ute, mens inne er det ro.  Mulig jeg ordla meg litt feil i forrige kommentar, men vi krever stort sett ingenting av han ute. Det resulterer i at vi henger etter han å han drar som en galing. Men slik har det blitt fordi hver gang vi prøver å lære han noe ute (gå pent, søke kontakt med oss, sladretrening ol) så ender det etter et pr min med et nytt utbrudd. Så frustrasjoenen vår kommer av at vi føler vi er i en ond sirkel. Han vimser rundt å vet ikke hva som er forventet av han > vi forsøker å korrigere han å lære han noe/forstyrre han ved å gi han en oppgave eller mål med turen > han klikker > vi rykker tilbake til start. Slik har det blitt da vi har tenkt at vi kanskje bare må stå i disse episodene til han lærer seg hvordan han skal oppføre seg på tur, det er jo tross alt en rase som er lærevillig og gjerne vil ha en oppgave. Men selv etter lengre persioder der vi prøver igjen å igjen så later det ikke som at han forstår tegningen. Så de siste pr månedene så har vi ikke krevd eller forventet noe av han. Å selv når han er løs å kan løpe som han vil, feks på inngjærdet hundepark (Maridalen hundepark og Nordkisa hundepark) å vi forsøker å kalle han inn, så kommer han løpende (som jo er bra) men kommer da flyvende med sine 40 kg rett på oss å begynner å bite. Så kort sagt så klikker han både av for mye frihet, for lite frihet, lite/ingen forstyrrelse fra oss og for mye forstyrrelse fra oss... Mulig jeg høres ut som jeg bare kommer med motargumenter til alle forslag, å det mener jeg ikke! Men vi har virkelig prøvd alle vinklinger og teknikker vi kan tenke oss til og finne ut + litt til.  Men tusen takk for konkrete tips til adferdskonsulenter og fysio 😀
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...