Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest Belgerpia
Skrevet

Glad det ikke bare er meg som synes saken er rar :)
Mulig de ble stjålet, men merkelig sak

Skrevet

Jeg så saken et annet sted i går, og synes også det var flere ting som skurret her. De snakket med henne først - og så fulgte etter bussen hun tok, eller noe?

Skrevet

Jeg synes også saken er rar, men jeg ser ingen grunn til å ikke tro på damen? Hvorfor lyve om noe sånt? Det finnes mange rare folk i verden og jeg tviler ikke på at dette er noe som har skjedd/kan skje.

Skrevet
6 minutter siden, yurij skrev:

Forsikringspenger?   Hvorfor lyve om hest påkjørt av trailer eller klovn med øks liksom :/ Folk juger til media om så mye rart

Joda, det kan være en grunn, men jeg tenker at da ville hun kanskje ikke gått til avisen med det? Om noen bare har "stjålet" hundene hennes så vil jo venner, familie, naboer etc kunne se når hundene er hjemme igjen? Jeg synes det høres mer ulogisk ut jeg da :P 

 

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, Tonje skrev:

Joda, det kan være en grunn, men jeg tenker at da ville hun kanskje ikke gått til avisen med det? Om noen bare har "stjålet" hundene hennes så vil jo venner, familie, naboer etc kunne se når hundene er hjemme igjen? Jeg synes det høres mer ulogisk ut jeg da :P 

 

Er ikke så lenge siden en trailersjåfør ble hengt ut i media for å ha kjørt på hest med  og stukket av , bare oppspinn. Og i samme veva som alle klovner poppet opp overalt var det jammen ei som stod frem i avisa etter møte med klovn m kjøttøks. Bare oppspinn det også. så det er aldri godt å vite hva som er sant.. Og denne var jo litt tvilsom

Akkurat i denne saken trenger jo ikke hun ha gått til avisa, journalister har politiradio på nattbordet så de får med seg alt 

  • Like 2
Skrevet

Var ganske så skeptisk til den storyen der. Hørte naboen snakke om den på tirsdag kveld, etter at nyheten var spredd på FB. Hele forklaringen virket temmelig søkt, i tillegg passer det ikke helt med mørkeredsel og å gå gjennom hovedgården, i tillegg til hvor hun påstod at bilen skulle ha stått. Og hvorfor skulle noen vente akkurat der på hundeeiere? Det er ikke så mange som går gjennom selve gården når de er på tur med hunden i området. De går i parken ...

Skrevet

Spørsmålet er vel hva den gærne dama har gjort med bikkjene... med forsikringssvindel med bil, så senker man jo gjerne bilen i en innsjø eller noe sånt. Er de avlivet hos veterinær, så ville vel kanskje veterinæren ha stått fram og sagt at de faktisk er avlivet...

Guest lijenta
Skrevet

Jeg kjenner ikke stedet men syntes historien var merkelig og på en måte dessverre fikk jeg rett. Desverre for dem som får hunen stjålet for dette gjør at folk vil tro mindre på de reelle historiene

Skrevet

Det ante meg gitt. Ikke noe veldig stort sjokk da jeg så det på FB akkurat :sleep: Nå lurer jeg bare veldig på hva hun har gjort med bikkjene :huh:
Edit: det stilles spørsmål til om det i det hele tatt eksisterte noen hunder. Får nesten bare håpe de var oppdiktet, for hundenes del... 

Skrevet

Det jeg reagerte på var at hun virket så uberørt. Hvilken hundeeier kan stå og si at hun fryktet at de kunne bli brukt til rovavl uten å vise følelser? De aller fleste ville jo vært fullstendig i oppløsning bare av tanken.

Skrevet

I følge noen på facebook har de funnet flere døde hunder hjemme hos henne. Dama er visst meget syk. En av hundene som ble "stjålet" har visst vært død i 3 uker.
Hvis dette stemmer, er det jo en tragedie. [emoji20]

Guest *Kat84*
Skrevet

Det må jo ha eksistert hunder på ett eller annet tidspunkt. Hvis ikke hadde hun jo blitt avslørt i det bildet av henne var ute. Familie, naboer, og venner ville jo vært klar over det hvis hun ikke hadde hatt hund. 

Første som slo meg når jeg leste det var oppspinn var forsikringssvindel. Jeg har ikke sett i andre saker om hunder som er forsvunnet at prisen på hver hund er blitt trukket frem slik som her. 

Men egentlig er det en fordel at hun var så dum å stå frem med fullt navn og bilde. Nå slipper kanskje andre å selge valp til henne i fremtiden. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
    • Vi mistet begge hundene pga alder i 2023. Odin ble 17 og Kovu 13, så anstendig alder på begge.  Jeg har vært 100% ufør omtrent like lenge og går for tiden 500 meter et par ganger i uken, det er det. Og litt hagearbeid. Tollef lufter når vi passer hunder, eller jeg bruker handicapscooter. Men selv da holder det med et par uker hundepass om gangen.
    • Bortsett fra en del lyd i gitte situasjoner så må jeg si jeg er meget fornøyd med valget og positivt overasket så langt. Og lyden håper jeg roer seg litt igjen når hormonene gjør det 😅  Er du helt hundeløs nå? Dårlig form? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...