Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå februar


Recommended Posts

Skrevet
2 timer siden, Siri skrev:

Gjør det :lol: 

Jeg glemte det når han var innom nå med vaska vår (de har tørketrommel, vi har ikke :teehe: ), men han kunne ikke bare komme innom med balja, han måtte susse og snakke litt med de firbeinte allikevel :lol: 

2 timer siden, Siri skrev:

Det har du pinadø rett i :aww: 

Jeg har alltid rett :aww: 

59 minutter siden, Kaisen skrev:

Det er akkurat slik de gjør det, mener han. Og da er det bare sånn:sheldon: 

Jeg føler mange har den oppfatningen altså... har en onkel som er i jaktmiljøet og han mener akkurat det samme han også. Nå mener jeg ikke å dra alle under en kam her, men jeg vet at flere i jaktmiljøet kan være ganske harde med hundene sine, og deler samme tanker om oppdragelse som han jeg diskuterte med i går. De jeg kjenner gjør i hvertfall det. Så undres jeg litt over at det ikke har gått et lys opp for onkelen min når samtlige hunder han har hatt har blitt avlivd pga aggresjon etc. Den ene tispa han hadde var så ødelagt at hun nærmest krøyp over gulvet når noen kom mot henne. Var vandt til å få skambank..fordi det var slik hundemoren gjorde det, så!:no:

Da har han åpenbart ikke sett hvordan hundemødre oppdrar valpene sine, for de tukter ikke valpene sine så de kryper langs gulvet :aww: Han kan sikkert få komme og se her når vi har valper neste gang, kan du si til han :lol: 

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Vi har kjøpt et ***** hus.   https://m.finn.no/realestate/homes/ad.html?finnkode=91368606&fks=91368606   Vi EIER et hus.    

...spretter jeg innom for å fortelle at 12 små nøster har funnet veien ut, resten jobber med saken.  

Søtbass (sånn helt seriøst, han er usedvanlig vakker? Ikke sant?  )          

Posted Images

Skrevet
Akkurat nå, 2ne skrev:

Jeg glemte det når han var innom nå med vaska vår (de har tørketrommel, vi har ikke :teehe: ), men han kunne ikke bare komme innom med balja, han måtte susse og snakke litt med de firbeinte allikevel :lol: 

:lol: 

Akkurat nå, 2ne skrev:

Jeg har alltid rett :aww: 

Åff cårs :aww: 

Nei... NÅ skal jeg legge meg... NÅ... 

Skrevet

Skal til dyrlegen med Casper i morgen, er bare en sjekk for å se hvordan ståa er. Men jeg gruer meg sånn, har fått beskjed om å ha med urinprøve. Så nå krisemaksimerer jeg helt her :lol: tenk om han ikke vil tisse mens jeg stikker hånden under for å fanget tisset?:huh: dyrlegen sa det ikke var krise hvis jeg ikke klarte det, men jeg vil jo ikke være hun teit som ikke klarer å ta med urinprøve! Man må da kunne klare å dra med seg en urinprøve for f... :aww: men ja, jeg krisemaksimerer helt! :lol: går nok helt fint, prøver å ro meg selv litt, har ordnet med en stor plast boks til å fange tisset i + et syltetøyglass til å ta tisset med i :aww:  og alt står klart ved døren til når vi skal ut :aww: ooo.. det minner meg på, kanskje jeg skulle tatt på han halsbånd og bånd? Om det kanskje er lettere da.. det tror jeg jaggu meg det kan være.. prøve å huske det til i morgen!

I dag så jeg at ballene til Casper har krympet mye siden han ble kastrert. Nå er de jo nesten som valnøtter, før var de små poteter :aww::lol:

 

Skrevet
1 time siden, Symra&Pippin skrev:

Dere som bor i ulveland, hører dere ulver noen gang? Sånn OOOOoooooOOOOo mot fullmånen sent en natt for eksempel?

Jepp.. Ikke kjempekult å høre rett borti skogkanten når man er ute i mørket å lufter bikkjene, men heldigvis er bikkjene mine ganske tydelige når de synes ulven er ubehagelig nærme, og da er de ikke så nøye på å gå så himla lang tur heller, de vil bare inn fortest mulig..

Guest *Kat84*
Skrevet

Hva gjør man når en av arbeidsgiverne legger ut 10 stillinger i dette området? Jo, man sitter hele natta og skriver søknader og leter i alle mulige kroker på det store nettet etter andre jobber. Altså legger langt mer energi i det enn ellers, og søker på hva som helst. Virkelig hva som helst!! 
Ikke store utvalget å skryte av. Og ikke er det så mye oppdrag å skryte av i den jobben jeg allerede har heller at det er nødvendig å konstant ansette nye personer. 

I tilfelle de ikke har skjønt det, så er ikke dette måten å motivere de ansatte til å gjøre sitt beste for å selge produkter som ofte ikke smaker godt eller fungerer særlig bra en gang. 
Jepp, irritert og sur for den oppdagelsen!   :thumbsdown:

Skrevet

Bikkjene vekte meg for en halvtime siden pga en sabla stor rev som gikk rett på utsiden her.. jeg har sett mye rev før , men ikke så stor ! Ja, det var en rev. De beveger seg på en særegen måte. 

Jeg tror ikke det er første natten den har vandret her , for Nico har bjeffet flere netter på rad nå og sporadisk i flere måneder. Og kattene som har pleid å henge rundt her er borte :(

 

Skrevet
På 02/02/2017 at 10:17 AM, SFX skrev:

Du får tenke på at vi bare er en internett-kobling unna :hug: 

Jeg har ikke rukket, det har vært så hektisk kjør her, men jeg skal gjøre det.

Det har du grunn til da! En kan gjøre det om en fornøyd med seg selv isolert sett, men om du imponerer gutta må det jo ha vært mighty fine!

Nyt det!

Siteringen ble litt rar da... men men :P 

Takk og lov for internett, ellers hadde det blitt lettere å bli offer for hjernevasking og isolasjon haha

Jeg er som deg, skriver ikke klagestatus på FB først liksom, men når ingen ting nytter så drar jeg det siste kortet.. Sosiale medier på godt og vondt.

Ja det ble ganske bra. Er en midlertidlig løsning, da de skal få sin egen utegang å frese rundt på, bare mine hester. Er så lei av det styret med alle hestene opp opplegget til mannen haha (Luksusproblemer og sånn...) 
Men først må de liksom bli litt tamme da *host*

Er alene hjemme igjen. Deilig :D 




.... har jeg mistet 2 amerikanske FB venner så langt, etter at jeg var så freidig å bruke min freedom of speach (som jeg trodde jeg hadde også) ang galskapen som skjer her borte i Statene nå. Og nå postet jeg nettopp en video og la til minner jeg har med alle de muslimske vennene jeg har hatt oppigjennom. Så får vi se hvor mange amerikanske venner jeg har igjen etterhvert haha
Ender opp som en sånn ensom eremitt som alle spytter på :lol: Det er kanskje jeg som har misforstått kristendommen, trodde man liksom skulle prøve å være litt grei jeg. Men det er visst motsatt en del ganger. Jaja, en får værra som en er... 

Er ikke freedom of speach hvis du skiller deg ut fra majoriteten her på bygda ser du. Det er IKKE greit. Saueflokkmentalitet er eneste som er godtatt. Og jeg er det sorte får :rofl:
Men jeg føler meg kvalt av republikanere og konservative fra før av, så jeg kan ikke la de få bestemme hva jeg skal få skrive på min egen FB. IRL sier jeg aldri noe. Lært meg til å holde munn. Sånn ære her :nesevis:Er bare Europeer jeg, kan ikke en dritt om noen ting. 
En skulle kanskje ha beveget seg i retning Colorado eller noe *host*


Hadde en fin dag med hestene og hundene i dag. Solen skinte og det var nesten t-shorte vær nå i Februar! Helt merkelig hvordan det svinger fra mange minus til skikkelig varmt. Men sol 350 dager i året eller noe er ikke så ille det altså. Da er vinteren ganske ok uansett vær. Kunne kanskje ha sendt litt mer sol til Norge i juli og august, da hadde 2 mnd med overskyet vært ganske behagelig så lenge man skal være ute :sweat:

Nei, finne senga. Dere får stå opp dere  :yawn:

Skrevet
2 timer siden, Kelpiemind skrev:

Er ikke freedom of speach hvis du skiller deg ut fra majoriteten her på bygda ser du. Det er IKKE greit. Saueflokkmentalitet er eneste som er godtatt. Og jeg er det sorte får :rofl:

Fortsett å være det sorte får du :D Tøffeste dama jeg kjenner !!! 

Har jeg fått meg legetime til i ettermiddag... må få gjort noe med den kulen på øyelokket - jeg ser jo ikke skarpt på det øyet lenger fordi den trykker på øyeeplet. Vet ikke om fastlegen gjør slike snitt - eller om jeg må få henvisning til sykehuset? Jaja, finner vel ut av det i ettermiddag da :) 

Skrevet

Nei. Det SISTE jeg trenger tidlig om morgenen er snap fra en av naboene, med bilde av mannen hennes. I senga. Riktignok med dyne på halve kroppen, men likevel..... :blink:

Skrevet

Har så innihe..... gangsperr etter innebandytrening på lørdagskvelden. Også skal jeg liksom på tenning kl 10, det skal bli intressant... :P

  • Like 1
Skrevet

Oppe og ikke gråter! Eller, kanskje litt, da. All snøen som har kommet ser ut til å se sine siste dager. Nå er det varmere i luften igjen. :hmm: Jeg føler at jeg bor i Bergen igjen, altså! Akk.

Skrevet
4 minutter siden, Bananen skrev:

Oppe og ikke gråter! Eller, kanskje litt, da. All snøen som har kommet ser ut til å se sine siste dager. Nå er det varmere i luften igjen. :hmm: Jeg føler at jeg bor i Bergen igjen, altså! Akk.

Bergen har 1 grad og oppholdsvær. Meldt kaldegrader fremover...

Skrevet

Jeg skal faktisk gå til frisøren nå straks! Gjør et forsøk som dagens første kunde i et luftig lokale når det har stått tomt en dag, og håper at jeg kan fullføre uten at parfymeallergien slår inn for hardt. Det er første gang på maaange år!!

Tenker noe a la en asymetrisk pixie cut med maskin-kort på ene siden, men skal høre om frisøren har noen tanker. Håper å komme ut igjen som metal-jenta jeg er og ikke 70-åringen jeg blir seende ut som når jeg klipper selv :D

  • Like 4
Skrevet
13 minutter siden, Kokospaniel skrev:

Bergen har 1 grad og oppholdsvær. Meldt kaldegrader fremover...

Østlandet og Bergen har tydeligvis byttet om på saker og ting. Her er det overskyet. :lol: Ser det står at det skal bli kaldere her fremover, men det føltes ikke sånn da jeg var ute i dag tidlig. Varm, tett luft. :hmm:

Skrevet

Stakkars Ymse min. Hoster og hoster. Cosylan hjelper litt, men ikke mye. Han er urolig og finner ikke helt roen. Gira og leken, og matlyst på topp så vet mener vi bare ser ann litt til. Er jo ikke stort å gjøre med. Men han burde være flinkere til å ligge i ro!

Skrevet
12 timer siden, Symra&Pippin skrev:

@TorilPulled pork er en amerikansk matrett fra sydstatene. Den består av svinekjøtt, som er langtidsgrillet over trekull. Pulled pork grilles normalt i 12–15 timer ved temperaturer mellom 110 og 130°. Wikipedia

Har hørt noen kreative norske navn, men kommer ikke på. Flærra purke?

takk for at du trimma lattermusklene mine :)

Skrevet
2 timer siden, enna skrev:

Nei. Det SISTE jeg trenger tidlig om morgenen er snap fra en av naboene, med bilde av mannen hennes. I senga. Riktignok med dyne på halve kroppen, men likevel..... :blink:

Urk...

Skrevet

Også oppe uten å gråte. Fikk ikke sove i natt, så bittelitt trøtt, men venter på vet. så kan ikke sove. Elgen (varmblodsen) min har vondt i beinet sitt, så håper superveterinæren her kan gjøre noe for henne. Tanken er røntgen etterhvert om hun ikke blir bra, men hun kan ikke stå på henger sånn hun er nå, og ingen her som har mobilt røntgen. Men kanskje han kan finne ut hvor vondten sitter og gi henne smertestillende. 

Hverken mann eller barn ville stå opp i dag, men da jeg fikk dem opp så var det som å skru på en virvelvind på lillemor. Duverden hun hadde mye hun skulle sagt og gjort i dag :lol::wub:  Jeg orka ikke hente meg kaffe før etter at de hadde reist, trenger litt ro. :lol:  Se om jeg finner noe mat som frister og så lufte hunder og sånt før vet. kommer. Prøve å få lagt meg tidlig i kveld, det sier jeg hver eneste kveld og likevel blir klokka to timer etter altforsent før jeg kommer meg i seng. Frust! 

@Kelpiemind :hug: !  Kan du snakke med mannen din, eller er han og håpløs? Det høres kjempetungt ut å bo slik, jeg har hatt mine strider med svigers og det var virkelig tøft. Kjenner hvor mye mer avslappa jeg er nå som forholdet er mye bedre. :hug:  

Skrevet

Jeg våknet for en gangs skyld kl. 8 av alarmen i dag, vanligvis er jeg oppe før den ringer, så jeg har tydeligvis vært trøtt. Da jeg kom ut fra badet oppdaget jeg at en viss fuglefrø-spisende terv har vært dårlig i magen på kjøkkengulvet mitt, så da var det bare å vaske da.. Etter det så kom jeg på at jeg glemte å ta opp brød av fryseren i går, så jeg hadde ikke noe frokost. Jentene fikk sin da, og den fuglefrø-spisende terven prøvde å spise fuglefrø til dessert da vi kom ut :rolleyes: Mens vi er ute kommer sykepleieren, da glemte selv terven mat, for det var jo folk på hennes eiendom, så det måtte hun si fra høyt om.. Ikke noe er så artig som å komme halsende etter 3 idiotbikkjer, hvorav den ene åpenbart har sett maller i bevoktning på youtube eller noe (seriøst, den terven høres sinna ut om dagen, idiotbikkja!) når det kommer folk som ikke kjenner deg spesielt godt og bikkjene ikke i det hele tatt, liksom *sukk* "Hun er egentlig snill altså, hun bare liker ikke å få besøk" :gaah: 

Sykepleieren har forøvrig hund selv, og går på smellerkurs hos @Anette.. Ja, klart, det måtte være noen som kjente noen, liksom :lol: Jeg dypt imponert over at hun viste at terven er en terv da, sist en sykepleier gjetta på rase lurte de på om hun var en schäfer.. 

Det er godt jeg er stuck i noen timer fremover tenker jeg, jeg føler at denne dagen starta litt dårlig, så det er sikkert greit å bare sitte rolig og satse på at det går over :aww: 

Skrevet
11 timer siden, Snoffe skrev:

Skal til dyrlegen med Casper i morgen, er bare en sjekk for å se hvordan ståa er. Men jeg gruer meg sånn, har fått beskjed om å ha med urinprøve. Så nå krisemaksimerer jeg helt her :lol: tenk om han ikke vil tisse mens jeg stikker hånden under for å fanget tisset?

 

Prøv å fange tisset til en tispe som aldri tisser mer enn engang på tur, og det er unnagjort på tre sekunder.

2 timer siden, Siri skrev:

Fortsett å være det sorte får du :D Tøffeste dama jeg kjenner !!! 

Har jeg fått meg legetime til i ettermiddag... må få gjort noe med den kulen på øyelokket - jeg ser jo ikke skarpt på det øyet lenger fordi den trykker på øyeeplet. Vet ikke om fastlegen gjør slike snitt - eller om jeg må få henvisning til sykehuset? Jaja, finner vel ut av det i ettermiddag da :) 

Jeg hadde en sånn kul for en tid siden. Den måtte fjernes på sykehuset, ikke av fastlege. Og man kunne ikke kjøre bil etterpå. Dermed ble det så tungvint at jeg utsatte og utsatte, og til slutt hadde den forsvunnet av seg selv!

Skrevet
2 timer siden, enna skrev:

Nei. Det SISTE jeg trenger tidlig om morgenen er snap fra en av naboene, med bilde av mannen hennes. I senga. Riktignok med dyne på halve kroppen, men likevel..... :blink:

:x  Minner meg egentlig litt på en FB-venn som stadig legger ut bilder av seg selv i badestamp - evt han og tvillingbroren.... Ikke direkte pirrende, for å si det sånn :aww: 

6 minutter siden, 2ne skrev:

 hvorav den ene åpenbart har sett maller i bevoktning på youtube eller noe (seriøst, den terven høres sinna ut om dagen, idiotbikkja!) når det kommer folk som ikke kjenner deg spesielt godt og bikkjene ikke i det hele tatt, liksom *sukk* "Hun er egentlig snill altså, hun bare liker ikke å få besøk" :gaah: 

Man blir sånn stolt hundeier av slikt :lol: Jeg tror Willy har sett den samme videoen forresten... han høres ut som han har tenkt å drepe hele verden - han legger liksom ingenting i mellom. Merkelig nok får han aldri være med ut og ta i mot besøk om det kommer noen. Han skremte vettet av en fyr som kom forbi med bikkja si i fjor da... Jeg hadde akkurat knept av båndet (han var skada og gikk i bånd hele tida) og vi stod på terrassen, jeg skulle bare henge opp bånde på innsida av ytterdøra - og VIPS hører jeg bikkjehelvetet raser avgårde og brøler... der kommer en stakkar joggende forbi vøtt. Han løp ikke ut av gårdsplassen da, heldigvis, men jeg skjønner godt at fyren ble livredd, for å si det sånn :aww: Hadde han kommet bare 10 sekunder senere, så hadde både Willy og jeg vært inne igjen. 

Sitat

Sykepleieren har forøvrig hund selv, og går på smellerkurs hos @Anette.. Ja, klart, det måtte være noen som kjente noen, liksom :lol: Jeg dypt imponert over at hun viste at terven er en terv da, sist en sykepleier gjetta på rase lurte de på om hun var en schäfer.. 

Jeg bør vel ikke si noe om at jeg synes den der "svarte schäferen" i hundeboka som jeg hadde da jeg var lita, var så fin :aww: 

4 minutter siden, Symra&Pippin skrev:

Jeg hadde en sånn kul for en tid siden. Den måtte fjernes på sykehuset, ikke av fastlege. Og man kunne ikke kjøre bil etterpå. Dermed ble det så tungvint at jeg utsatte og utsatte, og til slutt hadde den forsvunnet av seg selv!

Hhahahaaa, det aner meg at jeg antakelig også kommer til å kjøre den strategien :aww: Jeg har ventet siden jul nå på at den skal bli mindre, men den har visst ikke tenkt å krympe med det første. Hvor lang tid tok det for deg? 

Skrevet
Akkurat nå, Symra&Pippin skrev:

Prøv å fange tisset til en tispe som aldri tisser mer enn engang på tur, og det er unnagjort på tre sekunder.

I rest my case :lol:

 

Hater å sitte å vente på å dra et sted, spesielt når man har god tid. Vurderer å sminke meg for å dra til dyrlegen:lol:  

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...