Gå til innhold
Hundesonen.no

Imagecopy High As A Kite, "Alba"


Recommended Posts

Skrevet

Min siste forelskelse, mellompuddelen Alba. Hun er en drøm som har gått i oppfyllelse, og allerede nå vet jeg at hun er en hund av typen "once in a lifetime":heart:

Alba deleies med kennel Imagecopy, og vil bli å se i utstillingsringen de neste årene. Ut over det har jeg et håp om at hun kan bli godkjent terapihund.

 

IMG_5933.JPG

 

IMG_5847.JPG

 

IMG_5876.JPG

 

IMG_5888.JPG

 

IMG_5905.JPG

 

IMG_5922.JPG

 

IMG_5950.JPG

 

IMG_5968.JPG

 

IMG_5870.jpg

 

IMG_5956.jpg

 

 

  • Like 26
Skrevet

Tusen takk, alle sammen! Det er skikkelig stas:D

16 minutter siden, Poter skrev:

Oi, så søt! :wub: Spennende du vil prøve å godkjenne henne som terapihund!

Vi har allerede begynt med sosialisering rettet mot fremtidig godkjenning! Alba tilbringer noen dager i uka med mamma (som har tatt kursene i dyreassisterte intervensjoner v/ NMBU) på voksenopplæring, der hun møter mennesker i alle utgaver, og lærer seg å slappe av mellom slagene. Jeg har dessverre ikke muligheten til å ha henne med på jobb før hun er godkjent, men er så heldig at mamma kan ha henne med på litt "arbeidstrening":)

 

  • Like 2
Skrevet

På søndag er Alba 12 uker, og på lista over dagens gjøremål sto 12-ukersvaksinen. Selve sprøytestikket, og det å stå på bordet var ikke så stas. De spennende luktene, lydene og menneskene var derimot utrolig gøy! Vekten viser 3,8 kg, opp ca. 300 g på halvannen uke.

Neste ting på listen var litt morsommere, vi skulle innom voksenopplæringen for å hilse på en elev, og denne eleven ble så glad at han satt en tyggis i halsen da han hørte at vi skulle innom en tur:lol:

På vei hjem prøvde jeg meg på å gå en tur i butikken, mens Alba ble liggende i bilen. Satt igjen mobilen min, og på filmen piper hun i ca. 30 sekunder før hun titter litt rundt seg og legger seg til å sove. Ca. 2 minutter senere er jeg tilbake, og kan konkludere med at dette går bra! 

Så, dagens kjipeste og siste gjøremål. Bad og klipp for denne uka. Bare bordtrening og barbering i dag. Hun har vært veldig flink de gangene jeg har kjørt fullt spa, men i dag hadde vi noen protester på barberingen. Det er så kjipt når noen (les: meg) skal barbere så nøye asså!

IMG_0014.JPG

IMG_0026.JPG

IMG_0019.JPG

  • Like 10
  • 2 weeks later...
Skrevet

Gullvoffa vokser i høyt tempo. Veide 4.6 kg her om dagen!

Denne uken har ikke vært utenom det vanlige bortsett fra at vi har hilst på søster, supertante Hermine og mamsen, mange herlige høstbilder finnes på @Belgerpias Facebook.

Legger ved tre bilder jeg tok denne uken:ahappy:

IMG_0183.JPGIMG_0182.JPGIMG_0166.JPG

  • Like 6
  • 3 weeks later...
Skrevet

16 uker og 5,5 kg tung. Litt under 2 uker fra å være 4 mnd. 

Endelig begynner tante sur (les: Zelda) og onkel muggen (les: Kaos) å leke litt. Alba gir nemlig ikke opp kjipingene! Mange gode opplevelser med hunder har gitt henne et godt hundespråk, og selv om hun digger mennesker er det enda morsommere å hilse på kjente og nye hunder! 

IMG_0384.JPG

IMG_0394.JPGIMG_0453.JPG

IMG_0500.JPG

IMG_0577.JPGIMG_0578.JPG

Praksistimene hun har som terapihund er de beste, å få komme inn på "arbeidsplassen" er så stas - der har hun supre hundekollegaer og mange fine mennesker å kose seg med.IMG_0475.JPG

 

Også noen "se så pen hund da"-bilder!

IMG_0459.JPGIMG_0515.JPGIMG_0555.JPGIMG_0576.JPG

Og et bilde fra Albas første utstilling...

IMG_0575.JPG

Jepp, kunstutstilling:lol:

  • Like 8
  • 1 month later...
Skrevet

Albas første jul❤️

IMG_1301.JPG

IMG_1372.PNG

IMG_1386.PNG

Det skjedde noe pussig med håret til Kita (sølvpuddelen) på bildet, men det får bare være! Bestefar har redigert litt på bildene (forøvrig han som eier Kita med bestemor).

Ellers, Alba hadde ingen ønsker for julen, men fikk jammen en dødslekker lanullvagenser av min tante! 

IMG_1376.JPG

  • Like 11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...