Gå til innhold
Hundesonen.no

Imagecopy High As A Kite, "Alba"


Recommended Posts

Skrevet

Min siste forelskelse, mellompuddelen Alba. Hun er en drøm som har gått i oppfyllelse, og allerede nå vet jeg at hun er en hund av typen "once in a lifetime":heart:

Alba deleies med kennel Imagecopy, og vil bli å se i utstillingsringen de neste årene. Ut over det har jeg et håp om at hun kan bli godkjent terapihund.

 

IMG_5933.JPG

 

IMG_5847.JPG

 

IMG_5876.JPG

 

IMG_5888.JPG

 

IMG_5905.JPG

 

IMG_5922.JPG

 

IMG_5950.JPG

 

IMG_5968.JPG

 

IMG_5870.jpg

 

IMG_5956.jpg

 

 

  • Like 26
Skrevet

Tusen takk, alle sammen! Det er skikkelig stas:D

16 minutter siden, Poter skrev:

Oi, så søt! :wub: Spennende du vil prøve å godkjenne henne som terapihund!

Vi har allerede begynt med sosialisering rettet mot fremtidig godkjenning! Alba tilbringer noen dager i uka med mamma (som har tatt kursene i dyreassisterte intervensjoner v/ NMBU) på voksenopplæring, der hun møter mennesker i alle utgaver, og lærer seg å slappe av mellom slagene. Jeg har dessverre ikke muligheten til å ha henne med på jobb før hun er godkjent, men er så heldig at mamma kan ha henne med på litt "arbeidstrening":)

 

  • Like 2
Skrevet

På søndag er Alba 12 uker, og på lista over dagens gjøremål sto 12-ukersvaksinen. Selve sprøytestikket, og det å stå på bordet var ikke så stas. De spennende luktene, lydene og menneskene var derimot utrolig gøy! Vekten viser 3,8 kg, opp ca. 300 g på halvannen uke.

Neste ting på listen var litt morsommere, vi skulle innom voksenopplæringen for å hilse på en elev, og denne eleven ble så glad at han satt en tyggis i halsen da han hørte at vi skulle innom en tur:lol:

På vei hjem prøvde jeg meg på å gå en tur i butikken, mens Alba ble liggende i bilen. Satt igjen mobilen min, og på filmen piper hun i ca. 30 sekunder før hun titter litt rundt seg og legger seg til å sove. Ca. 2 minutter senere er jeg tilbake, og kan konkludere med at dette går bra! 

Så, dagens kjipeste og siste gjøremål. Bad og klipp for denne uka. Bare bordtrening og barbering i dag. Hun har vært veldig flink de gangene jeg har kjørt fullt spa, men i dag hadde vi noen protester på barberingen. Det er så kjipt når noen (les: meg) skal barbere så nøye asså!

IMG_0014.JPG

IMG_0026.JPG

IMG_0019.JPG

  • Like 10
  • 2 weeks later...
Skrevet

Gullvoffa vokser i høyt tempo. Veide 4.6 kg her om dagen!

Denne uken har ikke vært utenom det vanlige bortsett fra at vi har hilst på søster, supertante Hermine og mamsen, mange herlige høstbilder finnes på @Belgerpias Facebook.

Legger ved tre bilder jeg tok denne uken:ahappy:

IMG_0183.JPGIMG_0182.JPGIMG_0166.JPG

  • Like 6
  • 3 weeks later...
Skrevet

16 uker og 5,5 kg tung. Litt under 2 uker fra å være 4 mnd. 

Endelig begynner tante sur (les: Zelda) og onkel muggen (les: Kaos) å leke litt. Alba gir nemlig ikke opp kjipingene! Mange gode opplevelser med hunder har gitt henne et godt hundespråk, og selv om hun digger mennesker er det enda morsommere å hilse på kjente og nye hunder! 

IMG_0384.JPG

IMG_0394.JPGIMG_0453.JPG

IMG_0500.JPG

IMG_0577.JPGIMG_0578.JPG

Praksistimene hun har som terapihund er de beste, å få komme inn på "arbeidsplassen" er så stas - der har hun supre hundekollegaer og mange fine mennesker å kose seg med.IMG_0475.JPG

 

Også noen "se så pen hund da"-bilder!

IMG_0459.JPGIMG_0515.JPGIMG_0555.JPGIMG_0576.JPG

Og et bilde fra Albas første utstilling...

IMG_0575.JPG

Jepp, kunstutstilling:lol:

  • Like 8
  • 1 month later...
Skrevet

Albas første jul❤️

IMG_1301.JPG

IMG_1372.PNG

IMG_1386.PNG

Det skjedde noe pussig med håret til Kita (sølvpuddelen) på bildet, men det får bare være! Bestefar har redigert litt på bildene (forøvrig han som eier Kita med bestemor).

Ellers, Alba hadde ingen ønsker for julen, men fikk jammen en dødslekker lanullvagenser av min tante! 

IMG_1376.JPG

  • Like 11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...