Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå -oktober


Recommended Posts

Skrevet
7 minutter siden, Ozzy skrev:

Må være lov til å bli bittelitt oppgitt når vasken er nesten tett på andre dagen og Rørlegger'n ikke har fiksa det? Hva er vitsen med å være sammen med en rørlegger da liksom :lol: 

Nå har han fått streng beskjed om at hvis den ikke er fiksa i morgen mens jeg er ute en tur får han ikke roastbiff til middag, da må han spise leverpostei mens jeg koser meg :lol:  

Skomakerens barn :aww: 

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ok, folkens, nå jukser jeg og hopper over massevis av sider, men jeg må bare si det.   Musikeren og jeg forlovet oss i går!! Det er litt skummelt, litt surrealistisk og et par-tre år frem i

Dere er sikkert lei av kjolepratet mitt nå, men ville bare dele at jeg har hentet den, og den passet!    

Nico forsvant plutselig ut i gangen, så jeg måtte gå etter for å sjekke hva han dreiv med... Kurva har stått der i evigheter, og han har ikke engang vært i nærheten av den tidligere. Så jeg aner

Posted Images

Skrevet
13 minutter siden, Krutsi skrev:

Det der er helt typisk :lol: jeg er sammen med en murer som utsetter peisprosjekt det han kan.. pappa er mekaniker og bilene der gjøres det ingenting med før han er nødt :P 

Ja, har en kamerat som er snekker og han brukte fire år på å sette opp tre lister. Eneste grunnen til at det omsider ble gjort var fordi de skulle selge :lol:

8 minutter siden, Perfect Image skrev:

Skomakerens barn :aww: 

Ja noe sånt noe :lol:  Nei han er flink til viktige ting, men vasken fungerer jo så da haster det jo ikke :lol:   Nei litt trusler må til innimellom tror jeg! Viktig å true litt også :)

Skrevet
Kjæreste er innenfor. Enig i det. Men akkurat nå kjenner jeg at samboer hadde vært ett bra stykke unna [emoji14] skulle blitt veldig veldig overbevist da (sier jeg nå. Men vi får se om jeg står for det når den tid kommer en eller annen gang eller aldri :lol: )

Er vel det tryggeste for oss hundefolk uansett, om en ikke finner noen som er like besatt... ;)

Men dere har i alle fall en fordel med det, prøv å være mann å prøve å finne "bare" en kjæreste. Da blir man plutselig anklaga for mye rart...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Fikk til ryggen på bamsen! Så da er jeg plutselig straks ferdig med den... Eller, mangler å fylle den da. Men det får jeg ikke gjort før jeg har kjøpt fyll i morra/etter helga :P

  • Like 3
Skrevet
4 timer siden, Bananen skrev:

Jeg skal på en langhelgstur til utlandet og vil ha med meg speilrefleksen og noen objektiver. Hvor anbefaler dere å ha dette? Kan disse gå i håndbagasjen (da har jeg i alle fall kontroll selv at det ikke blir slengt hit og dit) eller skal jeg ha de i bagasjen der jeg faktisk kan risikere at det blir slengt hit og dit? Kan jeg i det hele tatt ha dette i håndbagasjen? Kan jeg ha en liten kamerasekk som håndbagasje, liksom? :icon_confused:

Det skal gå i håndbagasjen. Blir det ødelagt om det er sendt som bagasje, dekkes det ikke av reiseforsikringen. Iallefall var det sånn for noen år siden.

  • Like 1
Skrevet

Bikkjene blir kippa ut i hagen mens jeg pusser tennet :) 

Når C og jeg hadde vært sammen i 4-5 mnd fikk jeg lyst på ny hund, så da manipulerte jeg han litt så han trodde han hadde lyst på hund! Da fikk hanTrym gitt :D Så vi eier 1,5 hund hver :lol:

  • Like 3
Skrevet

Går og støvsuger i min egen verden, nynner litt og koser meg. Så slipper jeg en liten en som lukter død og fordervelse.... Ler litt for meg selv, siden jeg tydeligvis har noen mannlige trekk, så plutselig står det en person bak meg :lol: I pysjen og leitet etter mobilen sin :lol:

Seeee, det snør :D

IMG_20161015_035929.jpg

  • Like 6
Skrevet

Hjemme fra stallen, mata en haug hester og tvunget min egen til å bevege litt på seg. Lite fornøyd med å måtte flytte på ræva midt i frokosten gitt!

 

Håper virkelig jeg rekker å kjøpe ny bil før verste vinteren kommer, kjenner at gamlefar ikke er som jeg skulle ønske på vinterføre.. Ush

Skrevet
7 timer siden, Bjornal skrev:

Er vel det tryggeste for oss hundefolk uansett, om en ikke finner noen som er like besatt... ;)

Men dere har i alle fall en fordel med det, prøv å være mann å prøve å finne "bare" en kjæreste. Da blir man plutselig anklaga for mye rart...

Sent from my iPhone using Tapatalk

:lol: Min tidligere samboer og siste kjæreste var vel det. Og den delen gikk bra, det var bare alt det andre :lol: 

Folk på jobb er desperat etter å få meg inn på både match, sukker og gudene vet hva alle de andre greiene heter. Prøvde det to uker en gang og gjor det ordentlig. Det var ikke helt meg kjente jeg :P 

Skrevet
10 timer siden, Perfect Image skrev:

Jeg har funnet ut at jeg er forhold-person og trives best i forhold, men bra forhold :P Men jeg liker samspillet, samholdet og felleskapet, og jeg liker å ha noen andre å støtte meg til og blir støttet på. Har alltid trodd jeg egentlig var veldig egen, men trives definitivt best med noen :)

Enig! Grunnlag for å like forhold er jo nettopp det å ha bra forhold :yes: 

10 timer siden, Tonje skrev:

Så godt å lese at det er mulig med lange turer og baby :ahappy: Ser ut som dere koser dere skikkelig! 

Det er veldig mulig nå ihvertfall :) Bare slå sammen to vognhatende unger, to mammaer som liker å gå tur og en turbok. Det gir sliten bikkje, slitne mammaer og to unger som får sove mange gode dupper i skogen :ahappy: Og med to skravlebøtte-babyer trenger vi ikke være redde for å treffe villt heller :teehe: 

Skrevet
10 timer siden, Line skrev:

 

Sånn ca klokka når på kvelden får deres siste lufting for natta?

Mellom 22 og 24 er vi ute å tisser siste gangen. Har vi gjester som er på besøk lenge så tisser vi kanskje litt senere.

Skrevet

Casper har blitt tjukk! Dritfeit. .. tenkte så vidt over det i går kveld at det var da en stygg underlinje. Også ble det kommentert av noen andre i dag tidlig. Han var ikke tjukk i går formiddag. Ham drev på ute i gangen i går kveld, og etterpå la jeg merke til at posen med maten til oppe lå på gulvet og var nesten tom.... så der har vi jo forklaringen. .. var vel mer igjen i den enn jeg trodde. Dust at jeg var så sløv at han fikk frokost i dag, nå er han iallefall tjukk. ...
Samme skjedde med Sniff for noen uker siden, fy fader hun var feit etter å ha spist en ukes rasjon. ...
Konklusjon; passe bedre på. Casper er ikke den som stjeler, men skjønner jo at en åpen rema pose i hodehøyde ikke er til å motstå da.
Driter vel bort fedmen i løpet av dagen og kommer tilbake til sitt smekre seg igjen. For ingen skal beskylde meg for å ha en tjukk hund til vanlig iallefall [emoji16]

Og i går klipte jeg av øreduskene til Oppe... klarte ikke styre meg! Tror eier blir lite imponert over meg når hun blir hentet på søndag. Men var verdt det [emoji16] selv om jeg nok liker dusker bedre. Lurer på om hanekammen blir drastisk mye kortere og mens jeg er i gang, blir så nysgjerrig.

30f76e442794ff8062184e48d51d709b.jpg

  • Like 3
Skrevet
23 timer siden, Krutsi skrev:

Men er ikke vånd mer sånn mindre rotter? Sånne jordrotter eller noe? For bestemor snakker også om vånd, men nå mister jeg jo fullstendig fornuften når jeg møter dyra, så får ikke med meg alt :lol: 

 

23 timer siden, Bikipile skrev:

 

Hos oss er vånd (eller vi sier vønn, men det gjeng jo for det samme) det samme som jordrotte ihvertfall :) 

 

Host.... Sneik seg inn et ord her som ikke er bokmål, så hvis noen lurer - gjeng = går :icon_redface:

 

23 timer siden, Siri skrev:

Vånd kalles også jordrotter - og hører til i hamsterslekten. Vanskelig å bekjempe fordi de spiser planterøtter som inneholder K-vitaminer og dermed er de "immune" mot rottegift... Jeg hadde et par slike i hagen i fjor men heldigvis kom de ikke tilbake i år :) 

Skulle vært på hyttetur til Trysil i helga, men den utgår pga formen. Men jeg skal ikke klage... forkjølelse går over, det :) 

Se der ja, takk der lært jeg noe nytt. Men de jeg har sett har vært ganske små, men større en mus. Kanskje vært unger..

Ny dag, overskyet, blåser veldig. Og i dag treier e med å gå ud altså. 

GRATTIS til LOLA:)

Skrevet

Så plutselig at en svensk venninne jeg ikke har pratet med på lenge skal på norwegian open, så da blir det kongsvingertur på meg imorgen. Idag er jeg sløv, men må handle litt og ev innom NM i barmark bare for å titte litt :) 

  • Like 2
Skrevet

Offisielt ikke lenger tenåring! På tide, tror egentlig jeg har tenkt på meg selv som 20 i minst et halvt år allerede. Sånn er det med bursdag sent på året, og nesten bare eldre venner :teehe:Bursdagen skal for første gang siden jeg var 12 feires skikkelig, tror vennene mine gleder seg mer enn meg, haha. Neida, det skal jo bli gøy. Får ta igjen for å ikke ha feiret 18årsdagen, særlig siden jeg faktisk er "vanlig ungdom" uten hund, én siste helg nå.

Nei, nå får jeg komme i gang med å vaske leiligheten og gjøre istand.

 

  • Like 11
Skrevet

Kan jo bli paranoid her man sitter! Vi har vært ute, jentene har spist, og jeg sitter i sofaen med Smula og Freya. Plutselig blir Smula fryktelig urolig og skvetten, og skal helst under huden min. Åndenes makt neste? :P 

  • Like 1
Skrevet
9 timer siden, Ozzy skrev:

Ja, har en kamerat som er snekker og han brukte fire år på å sette opp tre lister. Eneste grunnen til at det omsider ble gjort var fordi de skulle selge :lol:

Ja noe sånt noe :lol:  Nei han er flink til viktige ting, men vasken fungerer jo så da haster det jo ikke :lol:   Nei litt trusler må til innimellom tror jeg! Viktig å true litt også :)

Trusler må til uansett :aww: 

  • Like 1
Skrevet

Jeg har en treseter sofa - jeg sitter nå trykt opp i et hjørne med pcn på fanget, trykt opp i meg ligger Pigg. Det er ikke snakk om å bruke de resterende to putene av sofaen nei, det er viktig å ligge nææææææææææææææææære, så klinklinklin inntil som mulig... jeg kommer til å bli ska i ryggen av ham...

  • Like 3
Skrevet

Altså, lærer man ikke unger å ikke løpe innendørs? Skulle tro de hadde sluppet løs ti veddeløpshester i leiligheten over meg, men det er bare to tolv-åringer :lol: 

Sløv start på dagen, hadde egentlig planer om bytur, men får se hva jeg orker.

Skrevet
11 minutter siden, Turb skrev:

Jeg har en treseter sofa - jeg sitter nå trykt opp i et hjørne med pcn på fanget, trykt opp i meg ligger Pigg. Det er ikke snakk om å bruke de resterende to putene av sofaen nei, det er viktig å ligge nææææææææææææææææære, så klinklinklin inntil som mulig... jeg kommer til å bli ska i ryggen av ham...

Høres kjent ut :D

Jeg har en hel dobbelseng...likevel skal både hunden og katten ligge helt klint inntil meg mens godt over halve senga står ubrukt :icon_confused: På den positive siden er det god plass til et eventuelt mannfolk...på den negative siden har tidligere mannfolk vært heller negative til hund i senga :P 

Skrevet

 

9 timer siden, Ozzy skrev:

Ja noe sånt noe :lol:  Nei han er flink til viktige ting, men vasken fungerer jo så da haster det jo ikke :lol:   Nei litt trusler må til innimellom tror jeg! Viktig å true litt også :)

Kjøp Plumbo - pulver - og tru han med at du kommer til å bruke det :lol: Da får'n antakelig angstanfall :D 

5 timer siden, Stine skrev:

Går og støvsuger i min egen verden, nynner litt og koser meg. Så slipper jeg en liten en som lukter død og fordervelse.... Ler litt for meg selv, siden jeg tydeligvis har noen mannlige trekk, så plutselig står det en person bak meg :lol: I pysjen og leitet etter mobilen sin :lol:

:lol: 

53 minutter siden, Lola Pagola skrev:

Og i går klipte jeg av øreduskene til Oppe... klarte ikke styre meg! Tror eier blir lite imponert over meg når hun blir hentet på søndag. Men var verdt det emoji16.png selv om jeg nok liker dusker bedre. Lurer på om hanekammen blir drastisk mye kortere og mens jeg er i gang, blir så nysgjerrig.

Jeg kan godt fortelle deg at av erfaring blir de veldig stygge uten den hanekammen... veldig... :aww: 

45 minutter siden, Mackenzie skrev:

Offisielt ikke lenger tenåring! På tide, tror egentlig jeg har tenkt på meg selv som 20 i minst et halvt år allerede. Sånn er det med bursdag sent på året, og nesten bare eldre venner :teehe:Bursdagen skal for første gang siden jeg var 12 feires skikkelig, tror vennene mine gleder seg mer enn meg, haha. Neida, det skal jo bli gøy. Får ta igjen for å ikke ha feiret 18årsdagen, særlig siden jeg faktisk er "vanlig ungdom" uten hund, én siste helg nå.

Nei, nå får jeg komme i gang med å vaske leiligheten og gjøre istand.

Grattis med dagen :cheerleader:

Skrevet
12 minutter siden, Siri skrev:

 

Kjøp Plumbo - pulver - og tru han med at du kommer til å bruke det :lol: Da får'n antakelig angstanfall :D 

:lol: 

Jeg kan godt fortelle deg at av erfaring blir de veldig stygge uten den hanekammen... veldig... :aww: 

Grattis med dagen :cheerleader:

Hahaha, ja jeg får kjøpe med det :lol:

Skrevet

Hipp hipp for @Mackenzie :banana:

Ble sol på oss i går allikevel..moahahaha:twisted: Og innslag av småsmåsmå snøfnugg.
AN forbereder jeg meg på å reise til Hadeland for å trene hund...

  • Like 1
Skrevet
11 timer siden, Line skrev:

Da har jentene fått tisse for natta, og batteriet på bilen var fulladet :)

Sånn ca klokka når på kvelden får deres siste lufting for natta?

Rett før sistemann i huset legger seg, så her varierer det fra mellom 22 til 2 stort sett. :P

10 timer siden, Symra&Pippin skrev:

Jeg tror jeg kunne trivdes med en klok og snill mann, men jeg har liksom slutta å tro på at det er gjennomførbart. Vis meg den mannen som finner seg i at småhissige Pippin har bestemte meninger om hvem som skal ha den beste puta i senga for eksempel. :lol: Det er hundre ting som skal klaffe, alle fullstendig usannsynlige. Som et veldig bra alternativ bor jeg alene, bestemmer alt selv, legger alle premisser, lever 100% etter egne verdier, disponerer tid og andre ressurser helt selv og trives veldig godt med det hver enste dag. :ahappy:

 

Min mann. :aww:

14 timer siden, SFX skrev:

Ja, altså, det var jo ikke et koselig brev å få i posten, men jeg må ha mer fakta før jeg kan krisemaksimere. Hvem har lært folk vrangforestillingen om at de får bedre kundeservice om de oppfører seg som drittsekker? 

Og det er klart at du styrer alt veiarbeidet i landet, og har gått inn for å sabotere deres biltur.

 

Ikke godt å si, men jeg er rimelig sikker på at både moren og faren min hadde tilta om jeg hadde snakket til en kundebehandler på samme måte som enkelte snakket til meg.

Verste var at han GIKK. :lol:  Var en rimelig spesiell telefonsamtale, og det er den eneste av de flere tusen samtalene jeg tok hvor jeg faktisk la på til slutt. Får være måte på hva man skal måtte høre på tenker jeg, før man er "uheldig" og kommer borti avslutt-knappen. Om jeg skulle jobbet der igjen skulle jeg hatt en dedikert linje til veteranbil-folket, de var alltid hyggelige og hadde alltid god tid. :aww: 

Akkurat nå har jeg spist frokost. Skulle vært på dugnad for ei stund siden, men ble like før helgen nå beordret av lege til å sove ut om morgenen, gå mye på tur og ellers bare slappe av.

Spoiler

Jeg har kjørt meg litt for langt i år + har hatt veldig mange ups and downs, så jeg reagerte med bryte sammen i krampegråt over å faktisk få beskjed om å bremse ned og ta vare på meg selv. Reaksjonen kom vel mest det at jeg ble sett av noen og at han, uten at jeg hadde nevnt det med et ord, så at jeg var utslitt og trengte noen som ga tydelig beskjed om at jeg måtte roe ned - jeg var der for noe helt annet). Så er det bare at jeg klarer å roe ned den overaktive hjernen min, som ikke har av-knapp i det hele tatt ...

Dugnaden skal jeg delta på for å være litt sosial, samt at de som hjelper til får pizza. :aww:

  • Like 2
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Bare det lille du beskriver om dognanny gjør at jeg vil fraråde hva som helst hun anbefalte ihvertfall. Som dere jo har oppdaget så er det å korrigere, rykke eller kjefte på en allerede frustrert hund ikke konstruktivt. Det er helt fint å høre hva dere har prøvd å hva som skjer. Men jeg lurer litt på, hva skjer om dere deler opp turene? Maks 15-20 minutter på en tur. Skjer det like ofte på morgen og kveld som på den lengre turen på dagtid? Et par enkle oppgaver i løpet av turen (som allerede er grundig innlært inne og som han kan), en enkel sitt, kontakt, håndtarget e.l. Da tenker jeg en kort stopp og en øvelse, maks to repetisjoner, og så rusle videre. Hvis dere får lært inn igjen grime så kan det være tryggere med å prøve halsbånd, men det er nok lettere for dere å få hjelp av en instruktør som ser dere og hunden. Jeg er helt sikker på at dette er løsbart, selv om dere er kjempetålmodige og har prøvd masse allerede! Håper vi får en oppdatering her også når dere har fått litt hjelp.
    • Takker igjen for godt svar! Vi har brukt både sele og halsbånd, med de siste 6 mnd har vi utelukkende brukt sele som sitter godt. Har flere ganger vurdert å bruke halsbånd i stedet men ser at vi ikke tørr da han helt sikkert hadde klart å vri seg ut av det når han klikker. Flere ganger har jeg vært redd for at han skal komme seg ut av selen når vi krangler. Han river å sliter, ruller å hopper. Eneste gangene jeg er trygg på at han ikke kommer seg ut av sele/halsbånd er om han er bundet fast, for da står han helt stille. Og både sele og halsbåndene vi har brukt er passer han og er justerbart. Vi brukte også retrieverkobbel i starten (fikk anbefalt det av oppdretter) men bruker ikke det lengre. En av teknikkene dognanny viste oss var å bruke retrieverkobblet til å "få han av oss" når han hopper på, ved å rykke i båndet, men det fungerte i en halv dag så trosset han det også å vi ønsker ikke å bli stående å rykke i et så tynt med kraftig bånd, det økte bare stressnivået hans.  Vi har ila året som har gått tenkt at han kan være både over og understimulert og gjort endringer i hverdagen i perioder for å justere aktivitetsnivået både opp og ned. Men det har ikke blitt bedre. I periodene vi har justert det ned ser vi at han blir verre, og gjerne mer pågående inne også. Noe vi mener taler imot at han er overstimulert. Og vi har siden han var liten forsøkt å gjøre tydelig skille på at lek og oppgirende aktiviteter skjer ute, mens inne er det ro.  Mulig jeg ordla meg litt feil i forrige kommentar, men vi krever stort sett ingenting av han ute. Det resulterer i at vi henger etter han å han drar som en galing. Men slik har det blitt fordi hver gang vi prøver å lære han noe ute (gå pent, søke kontakt med oss, sladretrening ol) så ender det etter et pr min med et nytt utbrudd. Så frustrasjoenen vår kommer av at vi føler vi er i en ond sirkel. Han vimser rundt å vet ikke hva som er forventet av han > vi forsøker å korrigere han å lære han noe/forstyrre han ved å gi han en oppgave eller mål med turen > han klikker > vi rykker tilbake til start. Slik har det blitt da vi har tenkt at vi kanskje bare må stå i disse episodene til han lærer seg hvordan han skal oppføre seg på tur, det er jo tross alt en rase som er lærevillig og gjerne vil ha en oppgave. Men selv etter lengre persioder der vi prøver igjen å igjen så later det ikke som at han forstår tegningen. Så de siste pr månedene så har vi ikke krevd eller forventet noe av han. Å selv når han er løs å kan løpe som han vil, feks på inngjærdet hundepark (Maridalen hundepark og Nordkisa hundepark) å vi forsøker å kalle han inn, så kommer han løpende (som jo er bra) men kommer da flyvende med sine 40 kg rett på oss å begynner å bite. Så kort sagt så klikker han både av for mye frihet, for lite frihet, lite/ingen forstyrrelse fra oss og for mye forstyrrelse fra oss... Mulig jeg høres ut som jeg bare kommer med motargumenter til alle forslag, å det mener jeg ikke! Men vi har virkelig prøvd alle vinklinger og teknikker vi kan tenke oss til og finne ut + litt til.  Men tusen takk for konkrete tips til adferdskonsulenter og fysio 😀
    • Nå vet jeg ikke om alle instruktørene til Norges Hundeskole, men jeg har ikke kjent eller møtt mange instruktører derfra med adferdskompetanse. Dognanny kjenner jeg ikke til, men jeg synes bakgrunnen kanskje var litt tynn. Selv om dere ikke ser noe mønster i adferden og han er røngtet fri så kan det godt være muskulære eller skjelett-problemer som bygger seg opp over tid og trigger på ulike tidspunkter, når det bare renner over. Og når du nevner at han har hatt ryggproblemer så blir jeg raskt mye mer oppmerksom på at det kan være noe uoppdaget der.  Bruker dere halsbånd eller sele? Hvis dere bruker halsbånd ville jeg forsøkt en godt tilpasset sele. Om dere allerede gjør det ville jeg faktisk forsøkt halsbånd, for å se om det gjør noen forskjell. Som du sier, ut fra det du beskriver, kan det høres ut som stress, frustrasjon og overtenning. Har dere forsøkt å kutte langt ned på kravene? Og kutte ned på aktiviseringen? Det er ikke det vanligste, men det hender også at hunder er overaktiverte og overstimulerte. Og selv om det er en aktiv rase så finnes det alltids unntak.  Korte, rolige turer, med litt løping om det ikke trigger for mye, og mer ro og hvile hjemme. Prøv å ikke stille for mye krav, gi ham litt mer slakk, litt mer "forberedelse" på at "nå skjer ting", og om mulig la han heller gå en kort tur i lengre bånd og gå hjem før det smeller. Alt dette er såklart forslag til ting å prøve ut, uten at jeg har sett hunden og situasjonene. Dere trenger definitivt en kompetent adferdsekspert til regelmessig oppfølging. https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund#Innlandet-hund Kjersti Bjøntegaard kan jeg personlig anbefale. Vi brukte henne mye med vår til dels krevende ridgeback unghund. Turid Hovland kjenner jeg bare såvidt til, men i likhet med Kjersti har hun en solid og god utdanning og mye god kompetanse ser jeg. Ta kontakt med en av dem, og de kan sannsynligvis anbefale andre om de selv ikke har kapasitet. De kan godt mulig også anbefale en fysioterapeut. I Oslo kan jeg anbefale smarthund.no (Hilde Iren).
    • Går det an å bruke kickspark i langrennsporene? Eller der de har oppkjørte løyper? Finnes det ski på dem? Har lyst på men må se om jeg kan kjøre det først da de vanlige veiene her jeg bor blir strødd. Hvordan trener man da hunden til å trekke? 
    • Glemte å legge til at vi gjør daglig korte økter med søk, hjernetrim, lek, «skattejakt» etter godbiter og leker både inne og ute. Øver mye på håndteringstrening ol.  Å han mestrer alt annet som en drøm, ingen problemer med å være hjemme alene, stueren på 1-2-3, trygg og veldig fin hund på alle andre måter, akkurat det vi så for oss. «Bare» dette ene problemet som skygger over så mye av det som har gått bra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...