Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
1 time siden, SFX skrev:

 

Så gode dere er!

Vi koser oss på ferie, har kommet trygt fram overalt, og har det bra - bortsett fra at det er mye varmere her enn ventet - selvfølgelig må de ha varmerekorder når jeg kommer på tur... Det er spennende å oppleve nye land, og hodet er fullt av inntrykk. Vi har vært i en liten landsby i Kroatia siden torsdag ettermiddag, og i dag ble det en tur på utstilling - jeg liker å kombinere business med pleasure i de rette settingene :P 

Glam ble BIR junior og Cruftskvalifisert. Ingenting i BIS junior (det er obligatorisk å delta i gruppa, ellers slettes resultatene. Uten den trusselen hadde vi nok dratt tidligere, for nesten 30 grader er for mye. Jeg hadde med meg seks liter vann i dag, og det var ikke nok til tross for silvershade over og coolmats inni burene), men han gjorde så godt han kunne i varmen, og det var over 40 hunder med. 

Foenix, fuglen min, løp seg inn til CACIB, Cruftskvalifisering og BIM, og jeg er så fornøyd - håpet var jo der da jeg meldte på, selvfølgelig. Så veldig moro å få igjen for alle milene bak rattet.  

Jeg ser at begge er påvirket av varmen, så det har hittil blitt mindre sightseeing enn antatt, og mer hvile på B&B. Men i morgen går ferden videre til Budapest, så da skal vi nok få sett mer - i hvert fall på morgener og ettermiddager, vi kan godt innføre siesta på hotellrommet når det er varmest. Jeg sliter med å få i meg mat i varmen, men jeg drikker mye, så jeg tenker jeg er utenfor fare.

Gratulerer, :) Moro med en rapport som dette fra ferien din 

  • Svar 3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Når du står midt på en idrettsplass et sted i Ungarn og griner av lykke, men du kjenner ikke en kjeft rundt deg som du kan sprette metaforiske champagneflasker med... Foenix ble internasjonal cha

Akkurat nå er jeg veldig fornøyd og litt stolt av lille store Fetter som har blitt B-godkjent redningshund på ettersøk i helgen. Flinke gutten min.  

Jaggu ble hun ikke fylkesmester og vinner av klassen også

Posted Images

Skrevet
45 minutter siden, SFX skrev:

Jeg vil tro en del store kunstnere opp gjennom historien vil mene at absinth er å foretrekke, ja.

:lol: 

45 minutter siden, SFX skrev:

Veldig moro å få absolutt alt jeg hadde drømt om å få ut av denne dagen - kjøreturen hjem blir så mye kortere da :D 

Det hjelper veldig på kjøreturen hjem med slike resultater altså :D 

Skrevet
1 time siden, Mud skrev:

@Siri @Krutsi @*Kat84* 

Jeg skjønner at det er ønskelig at man tar litt hensyn faktisk. Jeg gjør det. Og vi kommer til å ta hensyn. Tørketrommel tror jeg har lite for seg  ( vi har sånn alt i ett maskin, men bruker tørketrommelfunksjonen lite ) , det er jo neppe hårene i seg selv ungen reagerer på. En vanlig vask fjerner nok av allergener til at min mor ikke reagerer,  og hun er også hyperallergisk. 

Men jeg bannet litt inni meg,  det siste A gjør før skole er å gi bikkjene hadetklem.  Men han er vant til å ta hensyn før vi skal til Mormor,  så det gikk greit å forklare opplegget.  Ungen er også såpass allergisk mot peanøtter at de ber om at ingen i klassen har peanøttsmør på brødskiva,  stakkars.  

@SFX grattis! :D

 

58 minutter siden, Pixie skrev:

Gratulerer @SFX, så moro!! :flowers:

 

59 minutter siden, *Kat84* skrev:

Og gratulere @SFX!! Så moro! 

Tusen takk - veldig moro!

59 minutter siden, *Kat84* skrev:

 

32 minutter siden, Snoffe skrev:

Gratulerer så mye @SFX

Tusen takk!

21 minutter siden, lijenta skrev:

Gratulerer, :) Moro med en rapport som dette fra ferien din 

Tusen takk! Ikke helt A4-ferie, kanskje, men så er ikke jeg helt A4 heller :D

12 minutter siden, Siri skrev:

Det hjelper veldig på kjøreturen hjem med slike resultater altså :D 

Jupp, det er noen kjøreturer som går av seg selv, faktisk :D

Nå har jeg fått i meg noe mat, selv om jeg ikke var sulten. En halv pariserloff, hundene delte den andre halve, og ellers dyttet jeg i meg noe ost, noe spekepølse som het Dalmatiner, og en skinke som var for fet til at jeg orket så mye. Nå skal hundene få mat, de skal kveldsluftes, jeg skal spise litt sjokolade, også er det senga. Jeg må pakke sammen alt av ting for utsjekk, men ble enig med meg selv om at det er lettere å gjøre i lyset i morgen tidlig, og heller legge seg tidlig i kveld.

Skrevet

Og da var utkastet på den erotiske novellen ferdig. Bare tittel, synopsis, forfatternavn og litt småredigering igjen så er vi der. 

Da blir'e penger til julegaver i år og:banana-santa:

  • Like 13
Skrevet
19 minutter siden, Symra&Pippin skrev:

@SFX du får kjøre innom et eller annet sted å kjøpe en pokal, noe må du ha med deg hjem!

Pokal på kroatisk: trofej. :aww:

 

 

Søndagsåpne trofébutikker, googler du det for meg, eller? :D 

Veldig underlig at det ikke en gang er noe å få kjøpt, ikke en eneste liten silkestump. Digre pokaler til de plasserte i store ringen, og ulike varianter av BIR-rosetter til voksen BIR - men intet annet. Jeg får kjøpe ramme til CACIB-kortet, bare for å ha NOE som minne. 

  • Like 3
Skrevet
19 minutter siden, Wednesday skrev: Er dårlig i armene, så er vanskelig å skrive for hånd med penn! Det passer dårlig med å være student! Lærer ikke like godt når jeg skriver på pc. Veldig upraktisk.

 

Know your pain. Jeg dro ens ærend på jobb for å hente noen skriveblokker her forleden kveld, når jeg skulle pugge verbbøyninger på tysk [emoji14] Kunne selvsagt bare skrevet det i word på pc'n.... MEN DET FUNGERER JO IKKE SÅNN. MÅ...SKRIVE.

 

@Lola Pagola nå skal jeg spille red dead redemption til ps3, bare pga anbefaling fra deg et sted på sonen. Tenk det du.

Nice ? håper det faller i smak. Kommer en oppfølger en gang, jeg gleder meg.

Skrevet

Jeg blir så jæv..... forb... av folk som ikke evner å se lengre enn sin egen nesetipp:sint_01: Lurer på hvor mange av tøffingene bak skjermen som hadde turt å si det samme face to face?  Og når voksne mannfolk hiver seg på, da blir jeg virkelig ikke mye imponert:argue:  
Gleder meg til mandag, da er det trening i hundeklubben og ei av "tøffingene" pleier å være på trening da. Gjett om jeg også skal dit, eller?:sleep::whistle: Så får vi se hvor tøff hun er da:aww:

  • Like 4
Skrevet

Ser Kongens Tale på tv :ahappy: Den filmen er, i min mening, en av de beste filmene som er laget i den sjangeren. Syntes at skuespillerne og manuset er helt fantastiske :ahappy: 

 

Må dele litt om artikkelen som ble gitt ut i dag. Jeg har fått så mange hyggelige tilbakemeldinger fra bekjente, venner og familie som jeg ikke hadde trodd skulle ta kontakt :ahappy: Artikkelen syntes jeg var veldig fin i sin helhet, og de hadde fått med veldig viktige ting i det de hadde skrevet! Så alt i alt kunne jeg ikke vært mer fornøyd med hvordan ting ble.

Spoiler

Nå skal jeg være litt tøff, og dele en link hvis noen her inne vil lese den. Denne er ikke like lang som den som er i papirutgaven og BT sin betal nettutgave.

http://www.bt.no/btmagasinet/Rebecka-6-er-kronisk-utmattet-322789b.html   

 

  • Like 9
Skrevet
2 timer siden, Siri skrev:

Det er forresten ingen god idé å drikke vin mens man setter på maskeringstape og maler... 

:lol: 

4 minutter siden, Snoffe skrev:

Ser Kongens Tale på tv :ahappy: Den filmen er, i min mening, en av de beste filmene som er laget i den sjangeren. Syntes at skuespillerne og manuset er helt fantastiske :ahappy: 

Fantastisk film. Så den forrige helg eller noe, kan ses om igjen og om igjen :) 

@SFX Gratulerer igjen, kjempemorro! Lurer på om vi ikke må planlegge en felles ferie/utstillingstur!

Vært hos bror og fru, bursdagsgaven falt veldig i smak :ahappy: Har bestemt meg for å dra på valpeshowet i morra, da de tar de store og jeg bare kan dra med Yumi. 

  • Like 2
Skrevet
Ser Kongens Tale på tv :ahappy: Den filmen er, i min mening, en av de beste filmene som er laget i den sjangeren. Syntes at skuespillerne og manuset er helt fantastiske :ahappy: 

 

Må dele litt om artikkelen som ble gitt ut i dag. Jeg har fått så mange hyggelige tilbakemeldinger fra bekjente, venner og familie som jeg ikke hadde trodd skulle ta kontakt :ahappy: Artikkelen syntes jeg var veldig fin i sin helhet, og de hadde fått med veldig viktige ting i det de hadde skrevet! Så alt i alt kunne jeg ikke vært mer fornøyd med hvordan ting ble.

Spoiler Nå skal jeg være litt tøff, og dele en link hvis noen her inne vil lese den. Denne er ikke like lang som den som er i papirutgaven og BT sin betal nettutgave.

http://www.bt.no/btmagasinet/Rebecka-6-er-kronisk-utmattet-322789b.html   

 

Jeg leste artikkelen tidligere i dag og den var veldig bra skrevet og det var flotte folk som fortalte sine historier, deg selv inkludert.

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Skrevet
2 minutter siden, Raksha skrev:

Kommer bare til betalversjon på BT jeg, @Snoffe :(

Du finner den hvis du leter på sol.no. Må bla et stykke nedover da. Overskriften er på den på sol.no er *Tommy har tilbragt de siste 10 årene i sengen* også er det bilde av en mann som ligger i en seng med maske over øynene.

  • Like 6
Skrevet
15 timer siden, Annik skrev:

FB_IMG_1473522836107.jpg

Haha, det er så Pøbel! "Se, men ikke røre!"-holdning. Han åler seg inntil deg og vil du skal ta leken og kaste den, men en skal helst bare se og ikke røre. :lol:

  • Like 3
Skrevet
16 minutter siden, Malinka skrev:

Jeg leste artikkelen tidligere i dag og den var veldig bra skrevet og det var flotte folk som fortalte sine historier, deg selv inkludert.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Takk :) ja, likte også veldig godt at de hadde tatt med begge kjønn og alle aldre. Syntes det er viktig at man får sett at det ikke bare er damer i 20-30 årene som har sykdommen. Og den lille jenta... det var bare hjerteskjærende å lese. 

  • Like 2
Skrevet

Kveldstur gått i mummel og mørke. Jeg hørte et skrik og bestemte meg for at det skulle sjekkes ut. Så hørte jeg det en gang til og da var det helt tydelig et kattekranglingsskrik, det gidder jeg ikke å blande meg borti.

Skrevet
13 minutter siden, Snoffe skrev:

Du finner den hvis du leter på sol.no. Må bla et stykke nedover da. Overskriften er på den på sol.no er *Tommy har tilbragt de siste 10 årene i sengen* også er det bilde av en mann som ligger i en seng med maske over øynene.

Det var en veldig fin artikkel @Snoffe, og så syntes jeg det var litt hjerteskjærende der du er foran bildet med deg og hest (for det er vel deg på hesten der?) - håper du innen en rimlig fremtid kan få oppleve det igjen uten å måtte "straffes" etterpå med sengeligging!

Skrevet
Akkurat nå, TonjeM skrev:

Det var en veldig fin artikkel @Snoffe, og så syntes jeg det var litt hjerteskjærende der du er foran bildet med deg og hest (for det er vel deg på hesten der?) - håper du innen en rimlig fremtid kan få oppleve det igjen uten å måtte "straffes" etterpå med sengeligging!

Takk :) 

Ja, er meg på hesten. Er tatt 1 år før jeg ble syk. For meg var den hesten ALT i hele verden og vi hadde en kontakt som var helt unik og som jeg sikkert ikke kommer til å oppleve igjen. Selv etter 9 år som syk og uten hest, så er den hesten et stort savn og en sorg for meg som jeg ikke klarer å komme over.

Det håper jeg også :)  

Skrevet
Akkurat nå, Snoffe skrev:

Takk :) 

Ja, er meg på hesten. Er tatt 1 år før jeg ble syk. For meg var den hesten ALT i hele verden og vi hadde en kontakt som var helt unik og som jeg sikkert ikke kommer til å oppleve igjen. Selv etter 9 år som syk og uten hest, så er den hesten et stort savn og en sorg for meg som jeg ikke klarer å komme over.

Det håper jeg også :)  

:cry::hug:  Jeg sliter jo mye med utmattelse selv, men jeg kan hente energi i ting med dyra, så lenge jeg tar det gradvi og pent og ikke overdriver, det er vel det som skiller min utmattelse fra ME... 

Skrevet
Akkurat nå, Raksha skrev:

:cry::hug:  Jeg sliter jo mye med utmattelse selv, men jeg kan hente energi i ting med dyra, så lenge jeg tar det gradvi og pent og ikke overdriver, det er vel det som skiller min utmattelse fra ME... 

Takk :hug: 

Ja, jeg mister all energi uavhengig om jeg elsker det jeg gjør eller ikke. Men psykisk så hjelper det for meg å være med dyr, fysisk så burde jeg vel egentlig lat vær. Men så er jeg heldig å har et vanvittig flott støtteapparat i familien min som hjelper meg alt de kan, og da går det rundt heldigvis :) 

  • Like 9
Skrevet
1 minutt siden, Snoffe skrev:

Takk :hug: 

Ja, jeg mister all energi uavhengig om jeg elsker det jeg gjør eller ikke. Men psykisk så hjelper det for meg å være med dyr, fysisk så burde jeg vel egentlig lat vær. Men så er jeg heldig å har et vanvittig flott støtteapparat i familien min som hjelper meg alt de kan, og da går det rundt heldigvis :) 

Bra du har støtte rundt deg! Jeg kan heller ikke drive med alt jeg vil, men en liten ridetur med hesten gir energi nok til at jeg kan gjøre noe mer - bør ikke, for jeg betaler for det dagen etter. Men jeg kan. Der og da. Hvertfall på gode dager. Og de helt vanlige rutinene med dyra klarer jeg liksom uansett hvor dårlig jeg er - med untak av mingrenen da. Den snakker vi ikke om :aww:  

  • Like 2
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...