Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
5 minutter siden, Teserere skrev:

Her og! 

Vi gikk til jobb idag, og jeg planlegger å løpe hjem :) 

Vi har jogget idag morges, også har Pigg forsøkt å mosjonere en schäfer på hundeklubben... schäferen var ikke helt med på notene, men ble ertet til løpe etter :P Nå er erterkoken oppned hund :D 

  • Like 2
  • Svar 3.5k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Se på den søtsaken da!

Jeg er på vei hjem med valp  Han er bitteliten. Og veldig trøtt. 

Jeg har fått meg ny jobb! I Elverum! 

Posted Images

Skrevet
2 timer siden, Mud skrev:

@2ne jeg har bare hatt en bitchy tispe og jeg foretrekker fortsatt hannhunder ,og jeg mener fortsatt det er en grunn til at det heter Bitch :P Sheila var aldri sur henne . Spesielt ikke under løpetiden. Da prøvde hun å voldta alt :blink:

@Snøfrost Jeg er helt enig i at Toddy ikke skal få rote bort i rumpa hennes,  der støtter jeg henne og kjefter på han. Men når han ikke får komme ned i stua er det Nico som får kjeft :P

Heldigvis vet Nico innerst inne  at hun ikke får lov til å bestemme sånt , så hun behersker seg stort sett og holder seg til å sende han sure blikk og småmumle  irritert i skjegget over at han overhodet eksisterer.  Sånt er Toddy for dum til å merke.  

Desverre har han litt dårlig hukommelse så det hender han er så teit at han byr opp til lek... Som om hormonelle prinsesser leker :aww:

Det er kanskje en smule voldsomt å hindre "samboeren" å komme ned i stua ja :P

 

@*Kat84* bare sykle med ham du :) Jeg pleier å begynne med maks 2-3 km i rolig tempo, men mine er litt yngre når jeg starter. Min 1-åring var på sin første spanntur dagen før hun ble 1 år og 5 spann 4,5km var bare moro og hun ville mer :D 

Nå har riktignok ikke Siberians noe nevneverdige leddproblemer. De fleste som blir sjekket er fri både på hofter og albuer, men er det noe der så vil jeg aldri vite det før etter hunden har gått en god del km (jeg røntger ikke før etter fylte 24 mnd).

Guest Klematis
Skrevet

 

Og da blei klesvasken som nettopp hadde rukket å tørke, og stolputene mine kliss våte, ja...:blink:

Gikk en tur i skogen med Bizi, møtte ingen, bortsett fra en bil.

Nå er det helt tomt for murmaling, utrolig tørst denne muren. Men, det blir lekkert! Får kjøpe en ny 3-liter i morgen.

Har vaska tak og vegger på soverommet, så nå er det klart til maling. Bare maskere litt først.

Og nå kom jeg på at jeg faktisk har ferie, kanskje jeg skulle sette meg ned og slappe av litt, da. Se en film, kanskje.

Skrevet
55 minutter siden, Krutsi skrev:

Man vil jo ikke ha kondis på bikkja.. For da begynner de å synes det er gøy å røre seg, og så blir de sprek. Så maser de for å ut, og så må de ha mer trening for å bli slitne osv.. 

Ond sirkel det der.. Nei, putt dem i bur si no jeg :aww: 

Skitt, det hadde jeg jo glemt... :aww:. Nei, putt dem i bur - det er nok det beste ja :aww: 

Sitter jeg og venter på at en eller annen slags "snackpack" med kinesisk mat skal bli ferdig i ovnen.... eller var det indisk? Jaja.. .det var visst noe vegetarisk visst nok - jeg er vel litt skeptisk, for jeg har ennå til gode å smake slike ferdiggreier som er gode... 

  • Like 1
Skrevet

Dei fleste er vel glade for ikkje å få all reklamen i posten, men eg sitter her og stussar litt på om posten har tatt ferie, for vi har ikkje fått noke post enda denne veka. Pleier jo alltid å vere post på mandager og tirsdager... :huh:

Skrevet

Sauene er tilbake, eier er informert - men han var på jobb, så de får bare gå mellom oss og naboen :lol: 

Gakkegjengen har fått liten uteinnhegning og badekar. Barnet er i oppløsning fordi mora ikke vil være ute i regnet med paraply :aww: Barnet er ikke helt i slaget.

 

Skrevet
25 minutter siden, Siri skrev:

Skitt, det hadde jeg jo glemt... :aww:. Nei, putt dem i bur - det er nok det beste ja :aww: 

Sitter jeg og venter på at en eller annen slags "snackpack" med kinesisk mat skal bli ferdig i ovnen.... eller var det indisk? Jaja.. .det var visst noe vegetarisk visst nok - jeg er vel litt skeptisk, for jeg har ennå til gode å smake slike ferdiggreier som er gode... 

Guri malla, nå fikk jeg lyst på indisk til middag! Kanskje jeg må bestille og ta med fra et sted *google indisk Trondheim*

Men først ut på tur med jentene!

Skrevet
16 timer siden, Lola Pagola skrev: Sorry spam, men tenk å være SÅ glad i kroppskontakt som Casper da. Han presser seg inntil foten min, og jeg stryker ham litt lett og halvhjertet på bryst og mage. Og han står og lukker øynene og holder på å sovne. Enhver bevegelse av hender og føtter er en invitasjon til kos ? for en snill og god hund jeg har altså.21e7312bb9663b2422556e71c7aa3284.jpg

 

Dobbeltposter for å si at Toddy og Casper må være Brothers from different Mothers.  Toddy kan bli så salig at han får overvekt og ramler av å bli tatt på av en finger. Og han skal alltid lene seg inntil . Kiler man han på brystet begynner han å sikle faktisk :blink:

Har tenkt det samme, at de to høres så like ut på flere punkter ? deilige gutter ?

Skrevet
6 minutter siden, Line skrev:

Guri malla, nå fikk jeg lyst på indisk til middag! Kanskje jeg må bestille og ta med fra et sted *google indisk Trondheim*

Sats på at de har bedre mat enn det jeg greide å lage... var virkelig ikke spesielt godt nei, men jeg ble jo ikke overrasket :aww:. Men da vet jeg hva jeg IKKE skal kjøpe en gang til :aww: 

Skrevet

Søster ropte skikkelig hektisk på meg ute i hagen, og jeg tenkte at nå er det noe med Casper, hørtes ut som sist. Utrolig hvor mange katastrofetanker man rekker å tenke på to sekunder mens man spurter ut og venter det værste?

Men viste seg at vi har verdens søteste hageboer, visste ikke at pinnsvinet som bor i hagen hadde unger ? fyyyyy søren så søt og liten! Lurer på hvor gammel den er, vi har ikke sett den før i dag... kanskje er det en til og? Morsomt iallefall, må være ekstra forsiktig når vi klipper gress i kantene nå.

adf2d07f079bc5ee9182f8a63bf38483.jpg

Og jeg syntes det kunne ha dukket opp et mer fotovennlig sted i dkyggen uten så mye rot ?

  • Like 15
Skrevet

Nå har jeg plukket et kilo rips, og det synes jo ikke på buskene en gang. Jeg skal teste å koke saft i morgen, også får jeg se hva jeg gjør med de snørrogførti kiloene som henger igjen på buskene :D Det tar jo en kvart evighet å plukke. Jeg liker rips, jeg, men er ikke tålmodig nok, så ga meg etter et kilo i dag. Da hadde jeg en full bakebolle.

Det er morsommere å plukke jordbær, da blir bøtta fortere full...

  • Like 1
Guest Belgerpia
Skrevet
3 minutter siden, SFX skrev:

Nå har jeg plukket et kilo rips, og det synes jo ikke på buskene en gang. Jeg skal teste å koke saft i morgen, også får jeg se hva jeg gjør med de snørrogførti kiloene som henger igjen på buskene :D Det tar jo en kvart evighet å plukke. Jeg liker rips, jeg, men er ikke tålmodig nok, så ga meg etter et kilo i dag. Da hadde jeg en full bakebolle.

Det er morsommere å plukke jordbær, da blir bøtta fortere full...

1 kilo en evighet? Plukke rips er jo det enkleste og raskeste som finnes. Skal du safte så behøver du ikke rense. Rips skal plukkes med remsa. Raskt og effektivt.  Du plukker ei bøtte på 10 liter på maks en time. Ikke noe etterjobb om du skal lage saft, da hives alt i kjelen med stilk og alt.

Plukke rips er gøy, det går jo så fort. 

Skrevet

Skal hente noen på gardermoen i natt (12-tiden) fordi siste tog har gått da. Lurer på om jeg bare skal dra om en time eller to og ta det som en liten utflukt. Gå en tur på et nytt sted, fange noen pokémon og logge noen cacher.

  • Like 3
Skrevet
1 minutt siden, Belgerpia skrev:

1 kilo en evighet? Plukke rips er jo det enkleste og raskeste som finnes. Skal du safte så behøver du ikke rense. Rips skal plukkes med remsa. Raskt og effektivt.  Du plukker ei bøtte på 10 liter på maks en time. Ikke noe etterjobb om du skal lage saft, da hives alt i kjelen med stilk og alt.

Plukke rips er gøy, det går jo så fort. 

Jeg fikk beskjed at jeg måtte bare plukke bærene. Så jeg brukte en time på et kilo, og for å få saftmengder som monner så synes jeg det er en evighet, ja. Men om småkvistene ikke setter smak, er det jo selvfølgelig bare å gå hardere til verks. Jeg er ikke vokst opp med hage, jeg har ingen erfaring med dette, så jeg må bare prøve meg fram. Jeg visste ikke at jeg hadde ripsbusker før de var fulle av røde bær.

  • Like 1
Guest Snusmumrikk
Skrevet
3 timer siden, *Kat84* skrev:

Min tanke rundt det har vært høyere fart og dermed mer "dunk" mot hardt underlag om man sykler på vei eller fortau osv i forhold til når man slipper løs i marka eller gir dem mulighet til å styre fart litt selv. 
MEN han er jo blitt såpass stor nå og har fått bygget både utholdenhet og muskulatur såpass at han bør jo forsåvidt være klar. Altså.. .det er en brukshund, ikke en porselenstallerken :lol:  

Nope, ikke hun som har kjeftet mest på meg siden Sjef kom i hus fordi jeg gikk for mye tur! Frem til han var året skulle han nemlig bare vært ute i hagen og hatt bittesmå rusleturer ikke langt fra eiendommen. 
Kan bli overstimulert og stressa. Og full i HD om de får bevege seg skjønner du :aww: Selv har hun hunder på 10-12 kg. Og lurer på hvorfor hun blir bitt i armer, ben, og leker blir revet i stykker når hun har valp på 5-6 mnd som bare får hjernetrim (les: sitt, dekk, og stå på kasse i typ 10 minutter til dagen) og littegrann løping i hagen :lol: 
 

Det finnes brems på sykkelen da :P Ettåringen min har trukket på sykkel og ski siden han var 6 mnd han. Og det er vel strengt tatt mer normalt enn unormalt på den type hunder (alaska husky). Men vi starta med rolig tempo og kort og moro. I starten får de ikke bli slitne. De skal bare lære seg at det er gøy og hvordan det skal gjøres. Nå som han er over ett år trener jeg han fysisk også. Ikke så langt nå for tida, for vi trener opp igjen etter en varm sommer, men nå trenes han like mye for å bli i bedre form som for å lære kommandoer, passeringer og ha det moro :) Jeg driver ikke med sånn voldsomt høy fart uansett (bare morsomme, korte sprinter innimellom), men spesielt unge hunder syns jeg man bør kjøre rolig med. 

2 timer siden, Krutsi skrev:

Man vil jo ikke ha kondis på bikkja.. For da begynner de å synes det er gøy å røre seg, og så blir de sprek. Så maser de for å ut, og så må de ha mer trening for å bli slitne osv.. 

Ond sirkel det der.. Nei, putt dem i bur si no jeg :aww: 

Det er viktig å ikke gi hundene tur, for da blir de bortskjemt og forlanger bare mer og mer tur :o Det verste er at jeg har fått det rådet i fult alvor. Ikke gi hundene mye tur og aktivitet i starten, for da blir de vant til det og vil forlange det. Eh ja, selvfølgelig. Noe annet skulle bare mangle. At de samtidig lærer seg at andre dager skjer det ingen ting, kommer helt naturlig hos meg.

Skrevet
10 minutter siden, SFX skrev:

Jeg fikk beskjed at jeg måtte bare plukke bærene. Så jeg brukte en time på et kilo, og for å få saftmengder som monner så synes jeg det er en evighet, ja. Men om småkvistene ikke setter smak, er det jo selvfølgelig bare å gå hardere til verks. Jeg er ikke vokst opp med hage, jeg har ingen erfaring med dette, så jeg må bare prøve meg fram. Jeg visste ikke at jeg hadde ripsbusker før de var fulle av røde bær.

Plukk i vei,saft kokes m stilker og "alt" . Skal det bli noen saftflasker så trenger du nok mer enn en kilo bær.

  • Like 1
Skrevet

Har også lyst på store ripsbærbusker, mine ble kjøpt i år og ikke fått rips. Håper de får masse rips på seg når de blir stor og gammel :aww:

Jeg er btw åsåm til å lage brunsaus, den ble så god i dag! Nå har jeg fryktelig lyst på et kakestykke, dumt vi ikke har det.

  • Like 1
Skrevet
35 minutter siden, SFX skrev:

Jeg fikk beskjed at jeg måtte bare plukke bærene. Så jeg brukte en time på et kilo, og for å få saftmengder som monner så synes jeg det er en evighet, ja. Men om småkvistene ikke setter smak, er det jo selvfølgelig bare å gå hardere til verks. Jeg er ikke vokst opp med hage, jeg har ingen erfaring med dette, så jeg må bare prøve meg fram. Jeg visste ikke at jeg hadde ripsbusker før de var fulle av røde bær.

Her plukker man hele stilken, det har vi alltid gjort. Ta en grein i gangen så går det ganske fort. Men ja, det er ganske kjedelig.

Guest Belgerpia
Skrevet
38 minutter siden, SFX skrev:

Jeg fikk beskjed at jeg måtte bare plukke bærene. Så jeg brukte en time på et kilo, og for å få saftmengder som monner så synes jeg det er en evighet, ja. Men om småkvistene ikke setter smak, er det jo selvfølgelig bare å gå hardere til verks. Jeg er ikke vokst opp med hage, jeg har ingen erfaring med dette, så jeg må bare prøve meg fram. Jeg visste ikke at jeg hadde ripsbusker før de var fulle av røde bær.

He he he du er litt morsom :) 

Stilkene setter ikke smak, de er spiselig. 

Det eneste med rips er at den tåler ikke å stå lenge etter at den er plukket. Bør saftes raskt. Innen et døgn ca. De skrumper seg for.  Prøv å lage gele. Det er godt. Om du har mye rips så kan det være verdt å plukke reint og levere på f.eks Askim bærpresseri. Og ta ut ferdig saft. :)

Skrevet
29 minutter siden, Toril skrev:

Plukk i vei,saft kokes m stilker og "alt" . Skal det bli noen saftflasker så trenger du nok mer enn en kilo bær.

 

6 minutter siden, Symra&Pippin skrev:

Her plukker man hele stilken, det har vi alltid gjort. Ta en grein i gangen så går det ganske fort. Men ja, det er ganske kjedelig.

Jeg vet jo ikke om jeg liker ripssaft, det var mer et forsøk på å få brukt opp bærene til noe annet enn fuglemat - så sånn sett var det intensjonen å forsøke med liten mengde for å se om jeg liker det. På den annen side har jeg vel da julegaver om jeg ikke liker :P Så jeg kjører på med mer rensking.

Må jeg ha en sånn, eller kan jeg bruke noe annet? De var utsolgt på CO her, og jeg finner ikke andre butikker med katalog på nett som har:

8871727038494.jpg

Nå skal jeg klippe litt gress, for innkjørselen har blitt smalere mens jeg var på ferie.

Skrevet
Akkurat nå, SFX skrev:

 

Jeg vet jo ikke om jeg liker ripssaft, det var mer et forsøk på å få brukt opp bærene til noe annet enn fuglemat - så sånn sett var det intensjonen å forsøke med liten mengde for å se om jeg liker det. På den annen side har jeg vel da julegaver om jeg ikke liker :P Så jeg kjører på med mer rensking.

Må jeg ha en sånn, eller kan jeg bruke noe annet? De var utsolgt på CO her, og jeg finner ikke andre butikker med katalog på nett som har:

8871727038494.jpg

Nå skal jeg klippe litt gress, for innkjørselen har blitt smalere mens jeg var på ferie.

Neida, du trenger ikke noe ekstrautstyr. Her er mange tips.

Guest Klematis
Skrevet

Avslapning er visst ikke mulig, det. Da er første strøket på to av veggene på soverommet malt. Og et par lister. Og nå gidder jeg ikke mer i dag. Hvor jeg skal sove i natt er jo en annen sak. Men sofaen er god den, ellers så kjøpte jeg en oppblåsbar dobbel sovemadrass for en stund siden tiltenkt f.eks hytta. Den kan jeg sikkert sove på frem til soverommet er ferdig.

Kanskje på tide med litt mat, da. Og så er det nok en liten frøken som gjerne vil lufte seg litt igjen.

Skrevet

Bra timet! Akkurat ferdig med plenklipp og raking så bøtta regnet ned her ?. En kort skur da, for nå skinner sola igjen! Vi får vel ta oss en spasertur da kanskje.

  • Like 1
Guest *Kat84*
Skrevet
3 timer siden, Turb skrev:

Både jeg og Pigg hadde blitt selvskadere om han ikke hadde fått mulighet til å løpe og blåse ut litt energi... 

Jeg også. Det merkes om det ikke har vært det han har lært som et minimum av aktivisering. Da er han så bøllete at det er ikke litt morsomt en gang :getlost: 
Aragon er litt enklere. For å si det mildt. Han foretrekker 0 aktivitet og bare litt lek han. Klarer ikke mer pga strupen stakkars. 

2 timer siden, Snøfrost skrev:

 

@*Kat84* bare sykle med ham du :) Jeg pleier å begynne med maks 2-3 km i rolig tempo, men mine er litt yngre når jeg starter. Min 1-åring var på sin første spanntur dagen før hun ble 1 år og 5 spann 4,5km var bare moro og hun ville mer :D 

Nå har riktignok ikke Siberians noe nevneverdige leddproblemer. De fleste som blir sjekket er fri både på hofter og albuer, men er det noe der så vil jeg aldri vite det før etter hunden har gått en god del km (jeg røntger ikke før etter fylte 24 mnd).

Alt nytt skal gjøres med måte. Både sykling, sporing, og etter hvert bæring av kløv :) Det skal være morro, og de skal mestre. Ikke slite seg ut de første gangene både fysisk og mentalt. Det skal være givende! 
Beauceron har ikke store problemer med leddene de heller. Men jeg har littegrann lyst til å spørre hu venninna mi om hva det siste nye innen HD (arv og miljø) hun hørte om var. Siste jeg hørte var at de som fikk utfolde seg i natur fra 8 ukers alder og fikk være hund i variert terreng uten noe hysteri hadde langt lavere forekomst av HD enn de som nærmest ble passiviserte og nektet turer frem til de var ferdige i kroppen. 
 

2 timer siden, Klematis skrev:

 

Og da blei klesvasken som nettopp hadde rukket å tørke, og stolputene mine kliss våte, ja...:blink:

 

Sånn har det vært her siden fredag. Plutselig så smeller regnet ned i bakken. Og så blir det plutselig sol og opphold igjen. Forsvinner like fort som det kommer. Men blir minst like vått som om det skulle ha regnet hele dagen :|

2 timer siden, Siri skrev:

Skitt, det hadde jeg jo glemt... :aww:. Nei, putt dem i bur - det er nok det beste ja :aww: 

Jeg er skuffet @Siri... Du som er såpass erfaren med hund burde vite bedre :aww::lol: 

1 time siden, Snusmumrikk skrev:

Det finnes brems på sykkelen da :P Ettåringen min har trukket på sykkel og ski siden han var 6 mnd han. Og det er vel strengt tatt mer normalt enn unormalt på den type hunder (alaska husky). Men vi starta med rolig tempo og kort og moro. I starten får de ikke bli slitne. De skal bare lære seg at det er gøy og hvordan det skal gjøres. Nå som han er over ett år trener jeg han fysisk også. Ikke så langt nå for tida, for vi trener opp igjen etter en varm sommer, men nå trenes han like mye for å bli i bedre form som for å lære kommandoer, passeringer og ha det moro :) Jeg driver ikke med sånn voldsomt høy fart uansett (bare morsomme, korte sprinter innimellom), men spesielt unge hunder syns jeg man bør kjøre rolig med. 

Det er viktig å ikke gi hundene tur, for da blir de bortskjemt og forlanger bare mer og mer tur :o Det verste er at jeg har fått det rådet i fult alvor. Ikke gi hundene mye tur og aktivitet i starten, for da blir de vant til det og vil forlange det. Eh ja, selvfølgelig. Noe annet skulle bare mangle. At de samtidig lærer seg at andre dager skjer det ingen ting, kommer helt naturlig hos meg.

Det er brems på sykkele ja, men ikke på hunden :lol: Han har 2 gir han. Det er Park og Turbo :P Og etter en stund i turbo så klarer han med et nødskrik å være flink gutt. Har jeg nevnt at jeg gleder meg til han begynner å bli voksen i hodet? :aww: 
Når Sjef var 6 mnd gikk han vel allerede 5-6 kilometer. Nå er vi oppe i 10-12 i løpet av en dag. Så utrent pudding er han ikke. Til enkeltes store fortvilelse som ikke forstår hvorfor jeg tar sjansen :lol: 

Akkurat nå ser jeg på TV og bare slapper av. Er ikke sikker på om jeg skal finne bok i dag eller om jeg skal finne noe på Netflix. 
Eller kanskje jeg skulle begynt å koke lever? Men da må jeg jo kjenne på lukta i timesvis. Og jeg har ikke så veldig lyst til det akkurat :x

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...