Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ett dumt spørsmål :P .Kan dere ha pynte puter liggende i sofaen? :P Har dere det? Hundene mine river de ned og jeg tar de opp og de river ned med en gang. Haha. Også må de jo ha tilgang til sofaen de også. .Så jeg har ingen pynte puter i sofaen min lengre .Har gitt opp. Hadde vært kjekt med superlim da . Limt putene fast :P 

Skrevet

Har puter, og ja de blir revet ned innimellom, plukker dem bare opp igjen :) Evt legger de til side om de er i veien i spesifikke situasjoner og legger dem tilbake senere.

 

 

Skrevet

Har puter, og hunden tror de ER limt fast :P Det går absolutt ikke an å ligge oppå dem (med unntak av å hvile hodet på en sjelden gang), så hvis det ligger ei pute på plassen hans, går det ikke an å ligge i sofaen, visstnok! Så akkurat den delen av sofaen er putefri sone ;)

Skrevet

Ikke pynteputer lenger, de tror jeg ble spist opp til slutt... Holdt i mange år, dog. Nå har jeg sofa og stol med ryggputer. Baksiden av dem er visste veldig god å ligge på, så minst en blir dratt ned hver dag :P

Skrevet

Har puter i sofaen, noe må jo samle opp hår (skinnsofa)? :P Spøk til side, de herjer ikke med putene, men ligger gjerne på dem og det hender de detter på gulvet i ny og ne, og de blir jo hårete da, så vakkert er det kanskje ikke, og ikke så pyntete heller. Men så lenge de liker putene, så får de være der. Sofaen er et hundemøbel, sånn er det bare. 

Skrevet

Jeg har pynteputene på gjesterommet, og tar de fram når vi får gjester og sofaen er pelsfri :P gidder ikke enda mer stæsj som jeg må fjerne pels fra altså, føler det er nok fra før av :icon_redface:

Skrevet

Hos meg så går ikke hundene forsiktig opp og ned av sofaen..... Her hoppes det og de leker oppi sofaen :blink: .... Må nevne at rasen er god i agility :P Men hos meg bruker alle sofaen også hundene og den er til flittig bruk her hos meg. :innocent:

  • Like 1
Skrevet

Mine to har å ligge stille i sofaen, og det er ikke lov å ligge på pynteputene, som jeg for øvrig har mange av. Skal man sprelle og styre får man gå ned på gulvet eller i sin egen seng. Sånn er det her :P 

Guest Klematis
Skrevet

Har puter i sofaen. Timmy likte å sove på dem. Biz bryr seg ikke om dem.

Skrevet

Yoshi likte å legge seg oppåbak de, det ble visst sånn fin dolp til å sove i da :aww: Han fikk egentlig ikke lov, men han var så søt de han lå med snuten utenfor, så da ble det visst lov likevell.. :lol: Men ellers så lå de i ro, fram til vi flytta de fleste til verandaen..

Neste hund skal godt få ligge i sofa om han vil, men han får ikke herje å børne rundt oppi der, så får vi se om putene holder seg på plass :) 

Skrevet

Vigdis vil allerhelst samle alle putene og ligge oppå dem :wub: Det hender det detter en og annen pute på gulvet, men det får så være, vi har ikke noen dyre puter og sofaen er da til for å brukes :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...