Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 2.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fin dag 

Godt mulig noen av dere tenker dårligere om meg nå, men jeg har lyst å dele likevel... I dag fikk jeg bekreftelse på at jeg er ferdig med frivillig gjeldsordning  Nå gleder jeg meg stort til sånn

Da er bursdagsgave nummer to hentet! Si hei til Goliat

Posted Images

Skrevet
9 minutter siden, Line skrev:

En orm er vel strengt tatt bare hale med hode på? Da høres det bedre ut å si man kappen halen av den enn at man kappet hodet av den :lol: 

 

Er det vanskelig å skifte sikringer i bil?

Det var bare enden på den altså, ikke hodeenden, men den andre enden... håper den ormer seg videre og vokser ny halestuss...

Skrevet

Dere som har sett Stranger Things, hvor skummel er den? Jeg vil se den, men er superpysete og må se alene. Hva slags filmer kan man sammenligne den med f.eks? Jeg blir skada for måneder og år av enkelte filmer og serier :P

Skrevet
Dere som har sett Stranger Things, hvor skummel er den? Jeg vil se den, men er superpysete og må se alene. Hva slags filmer kan man sammenligne den med f.eks? Jeg blir skada for måneder og år av enkelte filmer og serier [emoji14]

Super 8, E.T, med et snev av Stephen King? Ikke så veldig skummel :)

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, mokken skrev:

Niks, det klarer du fint :) 

Godt å høre. Da må jeg bare finne ut hvilken sikring det er og kjøpe riktig. Er jeg heldig så kanskje gutta på Thorshov faktisk fikser det for meg :P

Morskjærligheten vil ingen ende ta...

 

 

  • Like 7
Guest Klematis
Skrevet

Jaja, fikk da sovet et par timer på sofaen, gått tur med Bizi, og begynt på plenklipping før det regna såpass at det bare var å kaste inn håndkleet for kvelden.

Det ble eksklusive vaktelegg fra svigerinna mi til middag, de er bittesmå, ser ut som godis, og er bedre enn vanlig egg, synes jeg.

Leste ut "Et helt halvt år" i natt, så da får jeg se om jeg får startet på "Etter deg", i kveld.

Skrevet
24 minutter siden, Wednesday skrev:
På 28. juli 2016 at 3:13 PM, Krutsi skrev:

Får fortsatt ikke bort quoten :(

Det er fordi du tenker på meg hele tiden :aww::heart: 

Skrevet
40 minutter siden, tmp skrev:

Har noen sett Portkode på NRK, svensk serie? Har ikke sett tv på mange uker, men nå sitter jeg alene hjemme og må finne noe å titte på :ahappy: Er det verdt å begynne å se?

Jeg så ved en tilfeldighet de siste episodene i sesong 2, jeg likte den :)

  • Like 1
Skrevet
30 minutter siden, Lola Pagola skrev:

Super 8, E.T, med et snev av Stephen King? Ikke så veldig skummel :)

Det er vel ikke så galt. :) Er den bra da?

9 minutter siden, Krutsi skrev:

Det er fordi du tenker på meg hele tiden :aww::heart: 

Helt sant :lol: 

  • Like 1
Skrevet
30 minutter siden, Lola Pagola skrev: Super 8, E.T, med et snev av Stephen King? Ikke så veldig skummel [emoji4]

Det er vel ikke så galt. [emoji4] Er den bra da?

9 minutter siden, Krutsi skrev: Det er fordi du tenker på meg hele tiden :aww:[emoji813] 

Helt sant [emoji38] 

Veldig bra ? tror du vil like den.

  • Like 1
Skrevet

@Wednesday jeg likte veldig godt Stranger Things. Mer litt småcreepy enn virkelig skummel. Veldig morsom serie, håper Netflix lager mer sånt :D 

  • Like 3
Guest Snusmumrikk
Skrevet (endret)
57 minutter siden, Line skrev:

En orm er vel strengt tatt bare hale med hode på? Da høres det bedre ut å si man kappen halen av den enn at man kappet hodet av den :lol: 

 

Er det vanskelig å skifte sikringer i bil?

Skal vi være veldig pirkete, så er ikke en stålorm en orm i det hele tatt :lol:

Nå sitter jeg langt inni skogen i ei åpen koie ved finskegrensa og syns det er fryktelig moro at jeg faktisk har mobildekning her. Det hadde jeg ikke trodd :o Det ble to overnattinger her, så trasker jeg og bikkjene videre og slår opp teltet ved et vann i morgen :)

Endret av Snusmumrikk
Skrevet

Vet at stålorm er øgle, men fremdeles litt dårlig samvittighet pga halespissen... :P 

  • Like 2
Skrevet

Guttene begynner i barnehagen igjen på mandag, men det er ennå 3 uker til jeg begynner på skolen! Gjett om jeg skal ligge på sofaen da. Bare at valpen kommer om rett over en uke da. Kanskje det ikke blir så mye ligging likevel :aww: 

  • Like 8
Guest Jonna
Skrevet

Dæven jeg er dårlig på å kjede meg blitt :P Eller mange ville vel ikke sagt at jeg har ikke gjort noe i dag, men føles slik :lol: 

Skrevet

Dette er Maffe. 
Hun er søt. 
Hun er også veldig snill. 
Hun er også bitte litt rampete. 
Slik som i dag, mens jeg stod i dusjen, hoppet hun opp mot doreullen som henger på veggen. 
Nei, sier jeg (jeg er en av de som sier Nei, fy osv til hundene mine).
Hun stopper. 
Legger seg ned. 
Ser på meg. 
Ser enda litt mer på meg. 
Reiser seg opp. 
Hopper opp mot rullen og får tak i enden. 
Og jeg, jeg står med shampoo i håret og ser dorullen på veggen bli mindre og mindre etter som Maffe forsvinner lengre vekk fra badet.

taff.jpg

  • Like 31
Guest Jonna
Skrevet

"Here's the thing. Life is an endless series of trainwrecks with only brief commercial-like breaks of happiness."

Må bare elske Deadpool :lol: :heart:

Skrevet
21 minutter siden, Justisia skrev:

Dette er Maffe. 
Hun er søt. 
Hun er også veldig snill. 
Hun er også bitte litt rampete. 
Slik som i dag, mens jeg stod i dusjen, hoppet hun opp mot doreullen som henger på veggen. 
Nei, sier jeg (jeg er en av de som sier Nei, fy osv til hundene mine).
Hun stopper. 
Legger seg ned. 
Ser på meg. 
Ser enda litt mer på meg. 
Reiser seg opp. 
Hopper opp mot rullen og får tak i enden. 
Og jeg, jeg står med shampoo i håret og ser dorullen på veggen bli mindre og mindre etter som Maffe forsvinner lengre vekk fra badet.

taff.jpg

Bra jobbet Maffe :jump:

  • Like 1
Skrevet

Akkurat nå er jeg stuptrøtt, men jeg må få inn en jobbsøknad som må inn sendes i dag. Trodde den skulle inn i august jeg, men heldigvis så dobbeltsjekket jeg datoen og det er visst i dag. Jeg er virkelig ikke med i verden for tiden. :yawn: 

Skrevet
2 timer siden, Cavalierflat skrev:

Det som er rart med ferie, er at jeg har gått rundt og trodd at det har vært lørdag i hele dag. Blir en ekstra lørdag i morgen da :ahappy:

Det som er rart med å ha lærerferie er at man går rundt og tenker: Er det torsdag? Eller kanskje lørdag? Eller er det rett og slett framdeles forrige uke?

  • Like 10
Skrevet

Hoppet over mangemange sider nå, så har helt sikkert gått glipp av kjempemasse spennende! :lol:

Ei uke i London var helt himmelsk, og jeg ble hodestups forelsket i hele byen. Vi fikk bare utforska under halve "sentrum" og noen attraksjoner, så neste gang blir det andre halvdelen! 

Her om dagen var jeg en tur til @Sanne og samboeren for å gå på Pokèmonjakt mens gubben rydda hjemme.. Lite visste jeg at det var ei felle! Ei gave-felle! Kom nemlig hjem til at gubben hadde ordna bursdagsgaven min noen dager på forhånd, en splitter ny stasjonær PC!! :wub: Jeg elsker den! Og så blir bursdagsgave nr to hentet i morgen! :bananas:

  • Like 13
Skrevet
7 timer siden, Turb skrev:

Søren, hadde håpet for oppdretter sin del at jeg fikk sendt inn veterinærregistreringene til hunddata. Måtte jo være enklest for henne å få all kullstatistikken på et og samme sted. Jeg prøver når jeg får AD resultatene og ser hva de sier.

Ja litt kjedelig, men for å være helt ærlig hadde jeg bestemt meg før jeg fikk resultatene at uansett hva han endte opp med så kom jeg til å behandle ham som om han var fri. Han er ikke en hund man begrenser, da tror jeg vi begge kommer til å gå på veggen og begynne med selvskading :P så ev litt oftere sjekker hos fysio og kiropraktor enn det jeg ellers hadde gjort, ellers kommer han til å leve normalt (ev så normalt som en kelpiegalning kan :P ). Han er ikke noen tung hund og han er godt musklet så jeg tror ikke han kommer til å få noen problemer med det. 

Behandle han som fri, men start gjerne nå med forebyggende kosttilskudd som glukosamin og grønnleppemusling. Og sørg for god muskulatur, særlig i bakparten:)
Ganzie er minst en c, muligens D med forkalkninger (uoffisielle røntgenbilder, tar nye annet hvert år for å følge med) og hun er nå 13,5 år og har hatt et særdeles aktivt liv og jeg har aldri tatt spesielt hensyn til leddene mtp aktivitet.
De siste årene har hun vært litt stiv når det er kalt eller regner, men det er lov for en gammel dame, og jeg sørger for å holde henne varm, bruker my BOT og ull når det er kaldt.
Hun er fortatt vill og gal, og det eneste hun ikke gjør mer er sykkelturer og skiturer, samt kjettingtrekk. 
Men hun er med på lange fjellturer, joggeturer (ikke så lange, eieren har for dårlig kondis:lol:) og alt annet vi finner på.
 

5 timer siden, Argyr skrev:

...har jeg delt et par håndfuller bringebær med hundene. De synes godt at jeg kan slippe dem utenfor gjerdet så de kan plukke flere selv, men jeg vet at kattene gjør fra rundt der og da ville det blitt spist noe helt annet enn bringebær, vet jeg. :pinch:

Nomnom, bær:D Ganzie elsker denne årstiden, det er mat overalt:blissysmile: Turer med henne løs kan ta veldig lang tid:lol:
Så hun er veldig furten når vi går visse strekninger, der må hun nemlig ha munnkurv:pinch: Sånn går det når man anser kattebæsj som en delikatesse:aww:

  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...