Gå til innhold
Hundesonen.no

Krøllebøller in the making..


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Svar 115
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Gratulerer! Håper dere får det dere vil ha! Dere skal ha engelske navn? Ellers måtte en jo gjort noe morsomt med Hvit i navnene, om dere får en sånn en. ImageCopy Hvitvasket. 

En puddel med navn High Maintenance Gratulerer og lykke til!

Imagecopy Whitewashed og Imagecopy Blackmail funker da supert

Posted Images

Guest lijenta
Skrevet

Krysser fingrene for at det er mange krøllebøller der og noen hvite så klart :)

Guest Belgerpia
Skrevet

Dag 30 etter første parring, og vi traff nok blink på den iht. UL i dag.
Malin er bekreftet drektig. Minst 4 - kanskje 5 valper.

 

Skrevet

Gratulerer! Håper dere får det dere vil ha!

Dere skal ha engelske navn? Ellers måtte en jo gjort noe morsomt med Hvit i navnene, om dere får en sånn en. ImageCopy Hvitvasket. 

  • Like 6
Guest Jonna
Skrevet
Akkurat nå, SFX skrev:

Gratulerer! Håper dere får det dere vil ha!

Dere skal ha engelske navn? Ellers måtte en jo gjort noe morsomt med Hvit i navnene, om dere får en sånn en. ImageCopy Hvitvasket. 

*fniser* Da må man ha en "ImageCopy Svarte Penger" også :P 

Skrevet

:lol: 

Det er et H-kull, og de får engelske navn, så beklager folkens, det blir ikke noe hvitvasking, svarte penger, whitewashed eller blackmail :P 

Vi lurte på Honest Mistake og Hell froze over, men det blir nok ikke det heller :lol: 

Skrevet

Åh, men Honest Mistake er et sånt navn jeg kunne gitt til en fullstendig feiltegnet valp, så kanskje jeg må stjele det navnet, siden H er min neste bokstav også?

Hvis det hadde kommet en veldig feiltegnet valp i F-kullet, så skulle den for eksempel hete Freak of Nature. 

  • Like 1
Skrevet
11 minutter siden, SFX skrev:

Åh, men Honest Mistake er et sånt navn jeg kunne gitt til en fullstendig feiltegnet valp, så kanskje jeg må stjele det navnet, siden H er min neste bokstav også?

Hvis det hadde kommet en veldig feiltegnet valp i F-kullet, så skulle den for eksempel hete Freak of Nature. 

Det er bare å stjele, vi kommer som sagt ikke til å bruke det :)  

Guest Belgerpia
Skrevet

Vi tar gjerne imot forslag på navn altså - og for å gjøre det litt vanskelig så kan vi jo nevne at Imagecopys første puddelkull hadde navn som:  Good Girl gone bad, Gone Fishing, Got Swag, Getting Jiggy with It, Great Pretender.
Så om noen kan komme opp med noe på H i samme gata, gjerne frekkere for den saks skyld - så går det fint det.
Jeg har lyst til at ei tispe skal hete Hymn for the Weekend - men Tone liker ikke Coldplay så da kan det jo bli vanskelig :)
Men strofer fra kule sanger er også et tema.

Skrevet
  • Hit and miss
  • Holy Guacamole
  • Hell in a handbasket
  • High Horse
  • Hanky Panky
  • Hold your horses
  • Hands Down
  • Hot off the press
  • Hissy Fit
  • House of cards
  • Hush-hush
  • Head over heels
  • Holy Smoke
  • Heads up
  • Helter Skelter
  • Hot as Hades
  • Hold Fire
  • Hard to come by
  • Hot Damn
  • High as a kite
  • Hang your hat on
  • Hocus Pocus
  • Hit below the belt
  • Hands down
  • High and low
  • Happy-go-lucky
  • Hit a nerve
  • Hit home
  • Hit the fan
  • Holier-than-thou

 

  • Like 2
Skrevet
37 minutter siden, AnnikenK skrev:

Hard to handle

Men det blir kanskje litt feil med tanke på utstilling eller annen hundesport :P

Vil ikke disse damene ha en hund som er en Handful da?

Skrevet

Hot Damn, tenker jeg, siden mora heter Full i Fan :lol: 

Skal det være noe handling, så måtte det ha vært Hot to Handle, men det heter jo flere andre, og da er det ikke så morsomt :P 

Skrevet
39 minutter siden, SFX skrev:

Vil ikke disse damene ha en hund som er en Handful da?

Jeg tenkte først "Handle with care", men det ble jo helt feil. Men "Handful" kan jo være en god start :P

Ellers har vi jo

Hidden talent

Hide and seek

Eller så kan jo "Handsome" være noe.

Handsome as hell

Handsome traveller

Mulighetene er mange. Jeg tror jeg hadde gått i spinn skulle jeg funnet navn til en liten flokk :frantics:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...