Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 3.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

På tide med ny tråd!   ____________________________________________________________________________________________________   Siden jeg er førstemann ut i denne kopierer jeg inn in

JEG FANT BUNADSØLVET MITT OMG OMG OMG ??????????? Sent fra min SM-G870F via Tapatalk

Wow!  Som noen på chatten fikk med seg så var jeg og spiste på mcdonalds i går kveld, og der sto det en fantastisk dame bak kassa som fikk så mye kjeft av han som laget burgerene. Skrev dette til Mc

Posted Images

Skrevet
1 time siden, Pixie skrev:

...har jeg endelig fått rota meg til å sette opp biltemagrinder rundt verandaen på skyggesida :) Vet Uno kommer til å elske å ligge her i sommer når sola steker på andre verandaen hele dagen! Må forbedre den litt, må bare få tak i ei solid saks som takler stripsa bedre enn den som ligger i søplebøtta nå :P

 

IMG_1024.JPG

Klosaks(sånn som er åpen fremme) er genialt til å klippe strips med. 

..og avisolere ledninger - hilsen kjæresten :ahappy:

Skrevet
12 minutter siden, Stine skrev:

Skikkelig hoven og varm på innsiden av knæra og låra :icon_confused: Skikkelig sliten idag og, så skal bli godt å finne senga snart :)

Kjekk postmann? :lol: 

  • Like 6
Skrevet
Akkurat nå, Line skrev:

Det er ikke jeg som snakker om hvor hoven jeg er og hvor sliten jeg er :lol: 

Knæra, hoven i knæra!! :lol:

Guest *Kat84*
Skrevet

Det er masse ledige stillinger å søke på for tiden :) Atter en gang ser ting veldig lyst ut :D 
Jepp, jeg er faktisk alt for mye å være fornøyd med for tiden. Jeg er sikkert skikkelig irriterende når alt er så fint og flott :lol:

Gutta har ikke giddet å være noe aktive etter turen i dag. Etter å ha vært på skogstur og komme hjem ca klokka 15 så har de stort sett ligget å sovet. Unntatt når det har vært mulighet for at det var mat på gang :P 

Skrevet

Typen har seriøst verdens verste stoffsofa som er ille pelsmagnet. Jeg -vurderer- stoffsofa neste gang også, men i et annet grovere stoff. Jeg vil egentlig virkelig ikke ha skinn igjen, jeg synes det er gørrstygt, ikke behagelig å sitte på osv, men er jo ikke til å se bort ifra at med unger, bikkjer og katter så er det jo utrolig mye enklere... Gaaah!

Skrevet
Akkurat nå, Perfect Image skrev:

Typen har seriøst verdens verste stoffsofa som er ille pelsmagnet. Jeg -vurderer- stoffsofa neste gang også, men i et annet grovere stoff. Jeg vil egentlig virkelig ikke ha skinn igjen, jeg synes det er gørrstygt, ikke behagelig å sitte på osv, men er jo ikke til å se bort ifra at med unger, bikkjer og katter så er det jo utrolig mye enklere... Gaaah!

Elsker sofaen min, men den begynner å bli seriøst slitt og skulle gjerne hatt ny, men men det må vente... 
Min er fra ikea og har holdt i ganske mange år nå - kjøpte den i 2009 og først nå det siste året den har begynt å se slitt ut

Skrevet
Akkurat nå, Turb skrev:

Elsker sofaen min, men den begynner å bli seriøst slitt og skulle gjerne hatt ny, men men det må vente... 
Min er fra ikea og har holdt i ganske mange år nå - kjøpte den i 2009 og først nå det siste året den har begynt å se slitt ut

Vedder på at om du hadde 9 hunder og to unger som klatrer konstant(både de på to og fire!)  så hadde den blitt slitt mye fortere :P Nei, må bli strengere på sofaen og vurdere stoff. Har stoff i det andre huset som fungerte greit nok når man kan ta av og vaske trekket, så det går jo... Får vente og se :P 

 

 

Skrevet (endret)
1 time siden, Tinkie skrev:

@Snoffe Det ble helt sinnsykt digg! :drool: Selv om jeg kløna og nesten ikke klarte å tenne grillen, da... :lol: 

Da vet jeg hva vi skal ha til middag på lørdag:D

 

 

Casper kom nettopp hjem etter en lang tur med mamma. Nå er han sliten og fornøyd, og jeg har ikke lengre dårlig samvittighet :ahappy: 

Har sinnsykt(!) lyst på sjokolade og kake.. Nesten så jeg vurderer å kjøre på butikken. Det er lov, sant? Ihvertfall når man er litt trist:innocent: 

 

Kom på litt mer jeg ville si :P 

 

Alle "joggebuksene" mine er blitt helt utslitt :hmm: Så må kjøpe noen nye, men de jeg vil ha har de sluttet å selge. Viste jeg skulle ha kjøpt MANGE når jeg først var i gang sist jeg kjøpte sånne bukser :aww: 

Får se om formen er god nok i morgen til å ta en tur å kjøpe et par bukser. Per i dag så vises trusen igjennom de to joggebuksene jeg har, og det er ikke hull i dem:icon_redface::fear: Lite kult! Og når man da vet at det står like ille til med trusene mine så burde jeg vel strengtatt kjøpe noen truser i samme slengen:fear::aww: 

Endret av Snoffe
  • Like 1
Skrevet
1 minutt siden, Snoffe skrev:

Har sinnsykt(!) lyst på sjokolade og kake.. Nesten så jeg vurderer å kjøre på butikken. Det er lov, sant? Ihvertfall når man er litt trist:innocent: 

 

Alltid lov, og ekstra lov om man er trist :aww: Her ble det Stratos Melky til middag i dag :P

  • Like 1
Skrevet

Kjære sonen. Jeg har nå hatt dilla på, og spist, müsli til hvert måltid i litt over en uke. Betyr dette at jeg er gravid?

  • Like 20
Skrevet
Akkurat nå, Tommy skrev:

Kjære sonen. Jeg har nå hatt dilla på, og spist, müsli til hvert måltid i litt over en uke. Betyr dette at jeg er gravid?

Kvinneguiden sier ja...

  • Like 3
Skrevet
Akkurat nå, Turb skrev:

Kvinneguiden sier ja...

Ah. Då får jeg vel bare barnesikre stikkontaktene mine først som sist.

  • Like 10
Skrevet
3 timer siden, Symra&Pippin skrev:

Vet ikke hvilken sone du bor i jeg, men her i Trøndelag planter man ikke ut eller sår før 21 mai. Ikke 20 mai, for eksempel. :aww:

Med tanke på at det fortsatt ligger is på dammene her - og snø enkelte steder - så kan det vel hende at sonen her er for litt mer hardføre planter enn de som trives i Trøndelag :aww:

2 timer siden, 2ne skrev:

Vi har så lite nært forhold at jeg glemte å fortelle han at jeg lå på sykehuset faktisk, det slo meg ikke engang at han kanskje ville vite det :P 

Nei, skulle man informert om sånt også nå liksom :lol:. Da jeg hadde to oppegående foreldre, forutsatte jeg liksom at de informerte om slike ting - om det var behov... og jeg må vel innrømme at jeg sikkert ikke hadde sagt noe om jeg havnet akutt på sykehus nå heller :aww:

Det var full krise i heimen her nå... Yasmine hadde tatt med seg Willys rå torskebit, som Willy definerte som uspiselig, opp i sofaen her på stua hvor hun lå og passet på den. Da jeg reiste meg, hoppet hun ned av sofaen og jeg fjernet hele fiskebiten. Da vi kom tilbake til sofaen, var det full krise da prinsessen ikke kunne finne igjen den uspiselige fiskebiten :frantics:Hun løp rundt og lette etter den - bare sånn at Willy ikke skulle få den, selvsagt :aww:. At hun også hadde en fiskebit liggende i sin egen matskål var helt uinteressant selvfølgelig. Unger azz... :aww:.  

  • Like 5
Guest *Kat84*
Skrevet
Akkurat nå, Tommy skrev:

Ah. Då får jeg vel bare barnesikre stikkontaktene mine først som sist.

Ja, det er like greit. Husk også på å polstre alle skarpe kanter, få barnesikret alle skuffer også ;) 

Skrevet
1 minutt siden, Tommy skrev:

Ah. Då får jeg vel bare barnesikre stikkontaktene mine først som sist.

Gratulerer! Kjenner at jeg er mest spent på om du har bestemt navn til avkommet.

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, Artemis skrev:

Gratulerer! Kjenner at jeg er mest spent på om du har bestemt navn til avkommet.

Bestemor. Det høres dumt ut nå, men det vil passe perfekt om 60 år!

  • Like 15
Skrevet
3 minutter siden, Tommy skrev:

Bestemor. Det høres dumt ut nå, men det vil passe perfekt om 60 år!

Stilig! Håper det blir en gutt!

:rofl:

  • Like 6
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...