Gå til innhold
Hundesonen.no

Paradise Hotel 2016 - tråden følger sendetid for TV


Recommended Posts

  • Svar 174
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Du har jo misforstått hele greia. En ser jo på Paradise fordi det nettopp ER sjokkerende dumt!  

På minnene mine på Facebook delte jeg dette bildet for noen år siden   

I den grad man kan misslike et menneske etter å ha sett det på TV, så missliker jeg Carl Aksel vanvittig mye. For en drittsekk... Og så hevder han fortsatt at han ikke har løyet en eneste ga

Posted Images

Skrevet
1 time siden, Lola Pagola skrev:

Jeg har på følelsen at det er Jonas egentlig, jeg vet ikke om noen andre kunne sendt ut CA? Folk er jo ganske feige der inne. Men Jonas driter i alle andre, og kjører sitt eget løp. Sandra ville vel heller sendt ut Jonas enn CA? Håper vi får vite i dag ?

Men ville Stine gitt boka til Jonas, altså?

Skrevet
1 time siden, Lola Pagola skrev: Jeg har på følelsen at det er Jonas egentlig, jeg vet ikke om noen andre kunne sendt ut CA? Folk er jo ganske feige der inne. Men Jonas driter i alle andre, og kjører sitt eget løp. Sandra ville vel heller sendt ut Jonas enn CA? Håper vi får vite i dag ?

Men ville Stine gitt boka til Jonas, altså?

Ah det er sant... hmm.. nei nå går jeg i surr, vanskelig å si. Jeg synes bare Jonas har vært litt hemmelighetsfull. Men det kan fort bare være klippingen, den er jo mildt sagt kreativ [emoji14]

Skrevet

Jeg tror det er Sandra som har boka. Hun, Stine og Malin var jo en trio. Malin tror jeg ikke ville sendt ut CA, så da står jo bare Sandra igjen. Hun sa jo også at det var kjipt at Eileen og CA røyk, men at det igrunnen var bra for hun å Jørgen i en finale å stå med Jonas og Nina. I tillegg var hun jo helt i fra seg og full av tårer når djevelen kom i dag. Sikker pga. vanskelig valg og litt spill for galleriet. Siden Eileen røyk, så håper jeg de greier å gjette hvem som er djevelen sånn at de kommer inn og Sandra da evt. ryker. Jonas synes jeg generelt virker  litt care og hemmelighetsfull, ikke noe mer nå enn før liksom. Jeg tviiiler på at Stine ville gitt han den boka. På den andre siden så var det jo egentlig CA sin feil at Stine røyk på sett og vis...så det kaaan jo være pay back, siden hun mest sannsynlig visste at Jonas ville sende ut CA. Jeg kan likevel ikke se helt for meg at Jonas ville vært såpass slem mot Nina at hun sendte ut Eileen. Det hadde jo vært mye mer fornuftig å sende ut enten Øystein eller Sandra. 

Skrevet
1 time siden, Stine skrev:

Herregud jeg er så nysgjerrig så jeg leser spoilertråden på KG :lol:

haha
Det vurderer jeg å gjøre og. 

 

Edit: Done
Jeg hadde rett i mine mistanker.

 

Edit: OT men milde måne så mye krangling pga at noen skrev "hu" og ikke "hun" da :lol:

Skrevet

Selvfølgelig er det Sandra. 

Jørgen er for feig. Maling er for dum. Jonas er alltid lugn.  Stine hadde ALDRI gitt den til Nina fordi hun vet det kunne gått utover maling og Sandra.  

Skrevet
1 time siden, Justisia skrev:

haha
Det vurderer jeg å gjøre og. 

 

Edit: Done
Jeg hadde rett i mine mistanker.

 

Edit: OT men milde måne så mye krangling pga at noen skrev "hu" og ikke "hun" da :lol:

KG på sitt beste :lol:

  • Like 1
Skrevet

Aaaargh! Ble skikkelig engasjert i går. Hadde virkelig trodd de skulle gjette riktig og komme inn igjen. På en eller annen måte liker jeg CA og.

Så det var kjipt. Da må jeg heie på Jonas og Nina.

Skrevet

Synes det var fantastisk at Carl Aksel ikke kom inn igjen, men samtidig synes jeg det var trasig at Eileen røyk ut, kanskje for godt.

Øystein altså, virker som om han ble mest lei seg fordi han mista Carl Aksel.

Er usikker på om han er smart nok til å faktisk begynne å spille selv, uten en annen som styrer alt.

Nina derimot, hun spiller veldig bra synes jeg.

Heier på henne og Jonas jeg!

Skrevet

Jeg skjønner det Nina sa om at de andre der inne burde være glad for at hun ikke sendte dem hjem, men alt de klarer å se er bare at hun sendte ut Eileen :P . Null forståelse for at de hadde skjønt at det var henne med en gang dersom hun sendte ut noen annen. 

  • Like 4
Skrevet

Gårsdagen episode var veldig spennende. 

Gøy at Stine og Nina gjorde det de gjorde, selvom jeg heier på Eileen :P 

Men Nina og Jonas kan vel få litt problemer hvis de havner i finalen. Tenker på at de andre deltagerne skal stemme på dem også, og nå er de jo ikke akkurat veldig fornøyd med valget til Nina :P 

Skrevet
7 timer siden, SandyEyeCandy skrev:

Han der Øystein, altså. :heart: Ligge og grine aleine utpå balkongen, da! :lol: Nå har han det ikke lett, gitt. :teehe: 

Åh, vi lo :heart: Stakkars fyr :lol: 

52 minutter siden, Snoffe skrev:

Gårsdagen episode var veldig spennende. 

Gøy at Stine og Nina gjorde det de gjorde, selvom jeg heier på Eileen :P 

Men Nina og Jonas kan vel få litt problemer hvis de havner i finalen. Tenker på at de andre deltagerne skal stemme på dem også, og nå er de jo ikke akkurat veldig fornøyd med valget til Nina :P 

Nei, men det er nå ikke bare de som er der nå, som skal stemme, da. Jeg tenker at sånn nesten alle som er ute, vil stemme på Nina istedet.

Det var skikkelig kult, det Stine gjorde, synes jeg :D 

Skrevet
16 minutter siden, Tinkie skrev:

Åh, vi lo :heart: Stakkars fyr :lol: 

Nei, men det er nå ikke bare de som er der nå, som skal stemme, da. Jeg tenker at sånn nesten alle som er ute, vil stemme på Nina istedet.

Det var skikkelig kult, det Stine gjorde, synes jeg :D 

Åja, da gjør det jo saken litt bedre for dem :D 

Det syntes jeg å! :D 

Skrevet

Jeg fatter og begriper ikke hvordan mange KG medlemmer oppfører seg! Det er et spill liksom, da må man jo spille for å vinne :P Også så nedsettende mange snakker om deltakerne, man aner jo faktisk ikke om folk som man ikke kjenner tåler det liksom.....  Så mye hets og drittslenging om både utseende og personlighet.

Når det er sagt heier jeg selvfølgelig på Jonas og Nina, aller helst Eileen og Jonas men det skjer nok ikke.

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, Stine skrev:

Jeg fatter og begriper ikke hvordan mange KG medlemmer oppfører seg! Det er et spill liksom, da må man jo spille for å vinne :P Også så nedsettende mange snakker om deltakerne, man aner jo faktisk ikke om folk som man ikke kjenner tåler det liksom.....  Så mye hets og drittslenging om både utseende og personlighet.

Når det er sagt heier jeg selvfølgelig på Jonas og Nina, aller helst Eileen og Jonas men det skjer nok ikke.

Er det drama på KG igjen :P:lol: 

 

Skrevet

Tror mange ikke tenker over at vi kun får se en bitte liten del av livet deres inne på hotellet. Og at mye nok er regissert av TV3 også. De fleste er jo venner utenfor hotellet.

Jeg sitter og klager og kritiserer deltakerene jeg og, men, inne i min egen stua og til bikkjene. Svjv er ikke de på sosiale medier og slarver videre om hva jeg har sagt.

Eileen tok jo et par av sine fans etter at de slang dritt til Sandra. De klagde på Sandra for hennes spill, for hva hun hadde sagt om Eileen inne på hotellet osv. Også sitter de der og skriver det samme som de klager på Sandra for. De kaller henne en mobber, men hva er de selv da?

Jeg er spent på hvilke twister som kommer i finale uka og hvem som ender opp med å stå med hverandre. Også er jeg spent på om noen slipper kula.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...