Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

 Tradisjon tro, siden ingen andre har laget tråd, vis meg vinneren av din rase!

Alltid morro å se bilder, og å diskutere de :)

BIR Australian Shepherd
GCH Wind Spirit Rod's Amazing Grace
DN38463901.jpg
Liker den godt, ganske så min type aussie egentlig.

BIM
GCH Hearthside Riveredge Sure Is Summum
DN31947503.jpg



BIR Korthåret Collie
Sugarnspice Creekwood Ooh La Latte
DN41824301.jpg
Vel, den ser jo ikke ut som en hest med hodet på stylter, sånn som de pleier å gjøre, men den kunne hatt bedre front. Nå er jeg ikke så god på rasen at det gjør noe men. Elsker fargen!

BIM
GCH Kirkhaven Sandman Dream Chaser
DN18183201.jpg





Sånn er det å kjede seg en fredagskveld, så kom igjen, fyr løs!
Her finner siden til Westminster der finner man resultater og bilder.

  • Like 1
Skrevet

Flotte Avatars Smooth Criminal, som er mye penere enn han ser ut som på bir-bildet:

WS38236701.jpg.514111d144b6caa316cf8fb3a

 

BIM-tispa, Casmor's Just On Time:

WS40250703.jpg.66e19370215f2fb516543704a

  • Like 2
Skrevet

BIR på briard: CH Deja Vu Popsakado It Is What It Is, ei tispe jeg har likt utrolig godt hver gang jeg har sett henne både på bilder og video - hun burde etter min mening ha vunnet også i fjor. Jeg så også video av hennes første runde med gjeting en gang tidligere - og det så veldig bra ut. Dessverre virket hun redd dommeren og utilpass på videoen fra gruppefinalen, og det var jo en skikkelig nedtur :(. Jeg måtte se rasebedømmelsen og da, og da var hun ikke sånn heldigvis.

DN37132701.jpg 

BIM ble GCH Mon Amies Georgie Porgie Puddin And Pie - han vet jeg ingen ting om, annet enn at han også deltok i fjor. Han virker litt for mye for meg, litt "overdone" på et vis... jeg vet ikke helt, men det er vel noe med hvordan han bærer hodet og halsen jeg ikke helt er komfortabel med. Jeg mener jeg syntes han var bra da jeg så ham i fjor, uten å få noen wow-følelse. 

DN33003901.jpg 

  • Like 1
Skrevet

TS21836701.jpg

TS15638301.jpg

Aaalt for mye pels, dette er jo ikke funksjonelt (eller pent) i det hele tatt (men så skamklipper jo jeg min hund både titt og ofte så jeg skal kanskje ikke uttale meg om noe som helst :P)

  • Like 1
Skrevet

Shiba, fotografen har kuket med lyset og det ødelegger. Hannen synes jeg ser kjempefin ut, sikkert tispa også, men lyset er så lyst at du nesten ikke ser hu :P 

BOB: GCH Dragon House Mr. Jones

56c8298b13c46_GCHDragonHouseMr.Jones.jpg

BOS: Dragon House Kan-I Chung

 56c8298a7317b_DragonHouseKan-IChung.jpg.

 

Den andre rasen min finnes ikke i USA, dvs. den og American Akita er regnet som en og samme rase, og siden amerikaneren er hundre ganger mer "showy" og "flashy" enn japaneren, så er det stort sett den typen man ser i ringen. De er separerte raser i UKC, men det trur jeg vel blir litt som Norske Hunders Landsforbund?

Men jeg slenger ut bilder uansett..

Akita (Am. akita). Jeg aner ikke hvordan de skal se ut :P Men synes de ser fine ut, til og med belly-tuck på tispa!

BOB: GCH Cr - Wicca's Trade Secret 

56c82a8042763_GCHCr-WiccasTradeSecret.jp

BOS: CH Ronan's Without Faith It's Impossible At Shinto's.

56c82a7f99025_CHRonansWithoutFaithItIsIm

 

  • Like 2
Skrevet

Labrador BIR:

image.jpg.475bde8c905e2c259f799ed20671c5

 

Labrador BIM:

image.jpg.6c21196fc10df084dc1c348bcff618

Ikke akkurat en yndig og feminin tispe (BIM)... Begge er tunge og grove, men syns likevel jeg har sett verre før, hannen ser i det minste ut til å være hakket slankere enn tidligere vinnere.

 

  • Like 2
Skrevet

Vel, jeg er glad for at denne typen aussie har fått eget navn, og blitt registert og anerkjent av AKC. Lettere å skille den ut fra aussie mtp avl og søppelavl på søte små aussies.

Miniature American Shepherd

BIR
GCH Dynasty's Triple Crown
DN35791201.jpg
Liker den ikke, ubalansert og rar for min del. Kan jo være bildet.

BIM
GCH Coal Dust Love That Lady In Red CM
Coal-Dust-Love-That-Lady-In-Red-Cm.jpg
Lå ikke noe bilde på westminster siden, så googla den, om dette er samme hund, så kan jeg ikke fatte at den ikke ble BIR.

Skrevet
4 timer siden, Meg skrev:

 

BOB og BOS Siberian husky

westminstbir.jpg

westminstbim.jpg

Hannen var jo grei nok, men ganske stor og tung når man så den i ringen. Allikevel en av de bedre som var der. Den beveget seg i det minste ganske greit.

Tispa skal jeg ikke si noe om :P

Skrevet

Bir dalmatiner: litt lite bryst/front for min del, ser ikke så muskuløs ut, fremskutt skulder og litt lite vinkler. Litt lite kjønnspreg også 

Merry Go Round Coach Master

NP23221001.jpg

  • Like 2
Skrevet

BIR, 13 in. 
HP49017701.jpg

BIM, 13 in. 
HP48118501.jpg

BIR, 15 in.
HP46800503.jpg

BIM, 15 in.
HP45579601.jpg

Forstår ikke helt systemet og de engelske forkortelsene osv, så aner ikke hvem som ble BIM. :lol:
EDIT: Eller har jeg kanskje misforstått? Ser det står best of variety på bildet. :lol: *meg ikke forstå* 
EDIT 2: Sånn, nååå tror jeg at jeg fant det ut. :P 

Skrevet

HP44842002.jpg

BIR Belisarius Jp Sassy Girl, vant gruppa og ble BIS2 (kjent borzoioppdretter som var BIS dommer, så kanskje ikke sååå overraskende :P). Borzoi har bare vunnet gruppa 3 ganger før, så det var litt gøy, da. Tispa er ikke min kopp te, synes hun er veldig lite typete og smaaaal. Hode er ikke pent en plass og bakbeinsvinkla harmonerer ikke akkurat med fronten. Hun er søt da, koser seg i ringen :)

 

HP37997001.jpg

BIM Zoiboys Encore.

En bedre hund i mine øyne. Fint kjønnspreg, elsker overlinja, selv om han er litt lang. Encore har en haug titler i open field og i racing, gøy når en dual ch gjør det så bra :) Oppdretterne hans er dessuten verdens hyggeligste, dette fortjente de :)

 

Skrevet
På 20 February 2016 at 11:07 AM, Ingvild skrev:

Labrador BIR:

image.jpg.475bde8c905e2c259f799ed20671c5

 

Labrador BIM:

image.jpg.6c21196fc10df084dc1c348bcff618

Ikke akkurat en yndig og feminin tispe (BIM)... Begge er tunge og grove, men syns likevel jeg har sett verre før, hannen ser i det minste ut til å være hakket slankere enn tidligere vinnere.

 

Fant flere bilder av hannen, og kan ikke si at jeg er imponert.

wp875d45c6_05_06.jpg

Noe mastiffaktig over hodet synes jeg.

page_294.jpg

 

  • Like 1
Skrevet
3 timer siden, Shlush skrev:

Bim dalmatiner 

Etter min mening enda værre :-p

Shamrock N Highlander Doretta 

@Lola Pagola hva syns du?

2016216152316864.jpg

Ikke bra... krysset ser merkelig ut,  overvinklet/merkelig vinklet bak (kunne vært doberman omtrent), I det hele tatt ikke en bra hund sett ut i fra dette bildet iallefall.Mulig den har greit hode men det er vel det peneste jeg kan si :P

Skrevet
29 minutter siden, Artemis skrev:

Fant flere bilder av hannen, og kan ikke si at jeg er imponert.

wp875d45c6_05_06.jpg

Noe mastiffaktig over hodet synes jeg.

page_294.jpg

 

Meget tung, sløvt uttrykk :-/

Skrevet
3 timer siden, Rocket skrev:

BIR, 13 in. 
HP49017701.jpg

BIM, 13 in. 
HP48118501.jpg

BIR, 15 in.
 

Hva skjer med forbeina til BIM hunden?? Den ser jo skummelt dårlig konstruert ut både forran og bak syns jeg...

  • Like 1
Skrevet
47 minutter siden, Artemis skrev:

Fant flere bilder av hannen, og kan ikke si at jeg er imponert.

wp875d45c6_05_06.jpg

Noe mastiffaktig over hodet synes jeg.

page_294.jpg

 

Typisk tunge, mastiffliknende labradors, slik de liker dem i junaiten. Ikke akkurat mine favoritter, likevel ser disse mer  normale ut enn tidligere vinnere.

Skrevet
2 minutter siden, MarieR skrev:

Hva skjer med forbeina til BIM hunden?? Den ser jo skummelt dårlig konstruert ut både forran og bak syns jeg...

Ikke godt og si, lurer på om akkurat labbene er litt synsbedrag iom den fremste forsvinner litt i den bak, men den så jo ikke sånn kjempe ut den andre heller. 
Nei jeg hadde ikke helt sansen for den der. Må jo ha vært bedre vinklede hunder med. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...