Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva av hundeutstyr kunne du aldri vært foruten?


Recommended Posts

Sele, flexiline, litt pelsutstyr/annet stelleutstyr og klær generelt (er vel helt avhengig av å minst ha en genser, ett dekken og en dress).

Bruker også bilbelte med sele til hunden mye, da vi ikke selv har bil er det lettest.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Beltet ( non-stop ), trekksele og elastisk bånd. Jeg har alltid vært stor tilhenger av belter siden jeg kjøpte mitt første til Loke for typ 10 år siden.  Jeg hater å ikke ha hendene frie når jeg går tur , jeg fatter ikke at ikke alle bruker det ! Bikkjene får ekstra trim når de trekker , jeg slipper å stresse med at bikkjene trekker, jeg har hendene frie til bæsjeposer etc. 

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mens vi har omtrent sluttet å bruke sele og belte fordi jeg liker ikke at bikkja trekker så innmari. Med halsbånd går han relativt pent (dvs trekker nesten ikke), så da blir det mest sånn :)

Så for oss: halsbånd, kobbel og bilbur er det mest nyttige for oss. Og kongen. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

På 18. februar 2016 at 3:12 PM, Monab88 skrev:

Uten noe som helst tvil: blåseren!:heart: Jeg vurderer å kjøpe en ny å ha i reserve snart, for hvis den jeg har nå slutter å virke så er det helt krise!

Hvilken anbefaler du @Monab88? Er det verdt å kjøpe for røytingen?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Anektdotisk erfaring sier at individ er av større betydning enn rase, fordi så mange faktorer spiller inn. Miljø vel så viktig som genetikk. Jeg har hatt to typiske gneldreraser, hvis første egenskap folk forbinder med dem er bjeffing, og ingen av de to lagde lyd. Så har jeg hatt en nusselig liten cavalier som var den verste gneldrebikkja ever. Den jeg har nå skulle liksom med letthet kunne trenes til å halse bare til spesifikke oppgaver og ellers tie. Treningen går fremover, men noen lydighet- og bruks-stjerne blir han antagelig aldri med meg i andre enden av båndet, mest pga lyden, som jeg overhodet ikke har kontroll over av-og-på-knappen på.  Har vokst opp med mange mynder i omgangskrets: afghansk, borzoi, irsk ulvehund, skotsk hjortehund og saluki. Disse går vel alle under ekstra store, men de var ekstra ålrighte også. Veldig lettvinte og greie hunder om en bare vil ha en for selskap, tur og kos, men noe upraktisk størrelse på dem alle. Golden og schæfer individer jeg vokste opp med var henholdsvis gjennomsnittlig bjeffete va nær taus,  men jeg har hørt skrekkeksempler av masete gneldreschæfer uten sidestykke også. Life is like a box of chocolates?       
    • Mange. Hva definerer du som "ekstra store"? Generelt sett er det spisshunder og vokterhunder som har litt lyd. Vokterhunder bjeffer sjelden mye, men de kan si fra når det er noen på døra/tomten/veien etc. Puddel og noen gjeterhunder kan også ha noe lyd, særlig i arbeid. Retrievere, fuglehunder, mynder, de store spanielene for eksempel.
    • De aller fleste hunder kan være familiehunder, det er få raser som ikke egner seg til det blant dagens brukshunder. Det handler mer om kapasitet og aktivisering i hverdagen generelt.
    • Hvilke større hunderaser over 15 kilo har ikke så mye lyd? Må også ikke være blant de som er ekstra store. 
    • Hvilke brukshunder kan også være familiehunder blant gruppe 1 ? Gjetere.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...