Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har lovet meg selv et fint halsbånd til Tidi den dagen hun kan gå fint i bånd :aww: Etter dagens båndtrening tror jeg vi nærmer oss veldig, og jeg lurer på hvilket bånd jeg skal velge. Kelpie er jo ikke akkurat kjent som en jåle hund, så jeg er rett og slett usikker på om diamanthalsbåndet vil bli for mye bling for en slik hund. Samtidig som jeg er redd for at det andre kan bli for kjedelig, dette er som sagt belønningen min for en stor tålmodighetsprøve, da skal det være fint! :D

9p2aDzu.jpg

2JsTCZt.jpg

Illustrasjon av det gale dyret som skal kle dette smukke halsbåndet.
15801867823_1828a1f233_z.jpg

  • Like 1
Skrevet

Nederste :D PS kan jeg tipse deg om en gruppe som heter DogdesignEH på facebook. Hun lager noen seriøst fine blinghalsbånd.

  • Like 1
Guest Klematis
Skrevet

Jeg hadde bling på lapphunden min,og det ble helt feil. Det ble helt feil på chihuahuaen også,så alt kommer vel an på hva du liker best og synes er finest :-) Jeg hadde valgt det øverste.

Skrevet

Nederste synes jeg var finest! Altså - hva så om det ikke er en typisk jålerase? Bruk bling om du liker bling! :D Bikkja bryr seg jo ikke. Hilsen hun som bruker neongrønn og turkis på papillon-tispa si :P 

  • Like 5
Skrevet
5 minutter siden, Maria skrev:

Nederste synes jeg var finest! Altså - hva så om det ikke er en typisk jålerase? Bruk bling om du liker bling! :D Bikkja bryr seg jo ikke. Hilsen hun som bruker neongrønn og turkis på papillon-tispa si :P 

Åh, minner meg på at jeg må finne fram det lyserosa myndehalsbåndet jeg har med masse bling på (perlemor-aktige steiner), jeg har ingen mellomting mellom det og de "vanlige" neonfarga greiene med refleks som brukes til daglig :icon_redface:

Skrevet

Takk for masse svar :D Er vel egentlig litt enig med @Maria. Handler kanskje mest om hva jeg vil ha. Jeg tror hun kan kle begge deler og jeg har vel mest lyst på diamanthalsbåndet, så jeg tror det blir det. Men mulig jeg må kjøpe det andre en annen dag også, for det er kjempe fint det også!

  • Like 1
Skrevet
21 timer siden, maysofie skrev:

Jeg syntes det øverste var finest, harmonerer veldig godt med øyenfargen hennes :ahappy: 

Mulig det blir begge en dag! Hihi, klarer ikke å bestemme meg helt! Tror det blir diamant i første omgang da. Må se hva jeg føler for inne i butikken.

21 timer siden, Paranomia skrev:

Nederste :D

 

Men jeg vil og ha, hvor fant du de? 

XXL. Veldig grei pris på dem også! Finnes i svart og.

  • Like 1
Skrevet
1 minutt siden, Bananen skrev:

Oooh. Er det blingbling du vil ha, vil jeg anbefale Ella's Lead, både for halsbånd og kobbel (har bare erfaring med kobbelet, og det er sjitsterkt og holdbart!). :D

For øvrig - on topic; det øverste (jeg er ikke så blingete av meg).

Jeg er superenig! Ellas Lead har så fine halsbånd, veldig slitesterke -blir bare penere ved bruk, og de lager både med og uten bling :) Søk de opp på facebook, der legger de ut nesten alt de lager. Jeg har lyst på hvert eneste ett!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...