Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har lovet meg selv et fint halsbånd til Tidi den dagen hun kan gå fint i bånd :aww: Etter dagens båndtrening tror jeg vi nærmer oss veldig, og jeg lurer på hvilket bånd jeg skal velge. Kelpie er jo ikke akkurat kjent som en jåle hund, så jeg er rett og slett usikker på om diamanthalsbåndet vil bli for mye bling for en slik hund. Samtidig som jeg er redd for at det andre kan bli for kjedelig, dette er som sagt belønningen min for en stor tålmodighetsprøve, da skal det være fint! :D

9p2aDzu.jpg

2JsTCZt.jpg

Illustrasjon av det gale dyret som skal kle dette smukke halsbåndet.
15801867823_1828a1f233_z.jpg

  • Like 1
Skrevet

Nederste :D PS kan jeg tipse deg om en gruppe som heter DogdesignEH på facebook. Hun lager noen seriøst fine blinghalsbånd.

  • Like 1
Guest Klematis
Skrevet

Jeg hadde bling på lapphunden min,og det ble helt feil. Det ble helt feil på chihuahuaen også,så alt kommer vel an på hva du liker best og synes er finest :-) Jeg hadde valgt det øverste.

Skrevet

Nederste synes jeg var finest! Altså - hva så om det ikke er en typisk jålerase? Bruk bling om du liker bling! :D Bikkja bryr seg jo ikke. Hilsen hun som bruker neongrønn og turkis på papillon-tispa si :P 

  • Like 5
Skrevet
5 minutter siden, Maria skrev:

Nederste synes jeg var finest! Altså - hva så om det ikke er en typisk jålerase? Bruk bling om du liker bling! :D Bikkja bryr seg jo ikke. Hilsen hun som bruker neongrønn og turkis på papillon-tispa si :P 

Åh, minner meg på at jeg må finne fram det lyserosa myndehalsbåndet jeg har med masse bling på (perlemor-aktige steiner), jeg har ingen mellomting mellom det og de "vanlige" neonfarga greiene med refleks som brukes til daglig :icon_redface:

Skrevet

Takk for masse svar :D Er vel egentlig litt enig med @Maria. Handler kanskje mest om hva jeg vil ha. Jeg tror hun kan kle begge deler og jeg har vel mest lyst på diamanthalsbåndet, så jeg tror det blir det. Men mulig jeg må kjøpe det andre en annen dag også, for det er kjempe fint det også!

  • Like 1
Skrevet
21 timer siden, maysofie skrev:

Jeg syntes det øverste var finest, harmonerer veldig godt med øyenfargen hennes :ahappy: 

Mulig det blir begge en dag! Hihi, klarer ikke å bestemme meg helt! Tror det blir diamant i første omgang da. Må se hva jeg føler for inne i butikken.

21 timer siden, Paranomia skrev:

Nederste :D

 

Men jeg vil og ha, hvor fant du de? 

XXL. Veldig grei pris på dem også! Finnes i svart og.

  • Like 1
Skrevet
1 minutt siden, Bananen skrev:

Oooh. Er det blingbling du vil ha, vil jeg anbefale Ella's Lead, både for halsbånd og kobbel (har bare erfaring med kobbelet, og det er sjitsterkt og holdbart!). :D

For øvrig - on topic; det øverste (jeg er ikke så blingete av meg).

Jeg er superenig! Ellas Lead har så fine halsbånd, veldig slitesterke -blir bare penere ved bruk, og de lager både med og uten bling :) Søk de opp på facebook, der legger de ut nesten alt de lager. Jeg har lyst på hvert eneste ett!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...