Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilket halsbånd er penest?


Recommended Posts

Jeg har lovet meg selv et fint halsbånd til Tidi den dagen hun kan gå fint i bånd :aww: Etter dagens båndtrening tror jeg vi nærmer oss veldig, og jeg lurer på hvilket bånd jeg skal velge. Kelpie er jo ikke akkurat kjent som en jåle hund, så jeg er rett og slett usikker på om diamanthalsbåndet vil bli for mye bling for en slik hund. Samtidig som jeg er redd for at det andre kan bli for kjedelig, dette er som sagt belønningen min for en stor tålmodighetsprøve, da skal det være fint! :D

9p2aDzu.jpg

2JsTCZt.jpg

Illustrasjon av det gale dyret som skal kle dette smukke halsbåndet.
15801867823_1828a1f233_z.jpg

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Klematis

Jeg hadde bling på lapphunden min,og det ble helt feil. Det ble helt feil på chihuahuaen også,så alt kommer vel an på hva du liker best og synes er finest :-) Jeg hadde valgt det øverste.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

5 minutter siden, Maria skrev:

Nederste synes jeg var finest! Altså - hva så om det ikke er en typisk jålerase? Bruk bling om du liker bling! :D Bikkja bryr seg jo ikke. Hilsen hun som bruker neongrønn og turkis på papillon-tispa si :P 

Åh, minner meg på at jeg må finne fram det lyserosa myndehalsbåndet jeg har med masse bling på (perlemor-aktige steiner), jeg har ingen mellomting mellom det og de "vanlige" neonfarga greiene med refleks som brukes til daglig :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for masse svar :D Er vel egentlig litt enig med @Maria. Handler kanskje mest om hva jeg vil ha. Jeg tror hun kan kle begge deler og jeg har vel mest lyst på diamanthalsbåndet, så jeg tror det blir det. Men mulig jeg må kjøpe det andre en annen dag også, for det er kjempe fint det også!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

21 timer siden, maysofie skrev:

Jeg syntes det øverste var finest, harmonerer veldig godt med øyenfargen hennes :ahappy: 

Mulig det blir begge en dag! Hihi, klarer ikke å bestemme meg helt! Tror det blir diamant i første omgang da. Må se hva jeg føler for inne i butikken.

21 timer siden, Paranomia skrev:

Nederste :D

 

Men jeg vil og ha, hvor fant du de? 

XXL. Veldig grei pris på dem også! Finnes i svart og.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 minutt siden, Bananen skrev:

Oooh. Er det blingbling du vil ha, vil jeg anbefale Ella's Lead, både for halsbånd og kobbel (har bare erfaring med kobbelet, og det er sjitsterkt og holdbart!). :D

For øvrig - on topic; det øverste (jeg er ikke så blingete av meg).

Jeg er superenig! Ellas Lead har så fine halsbånd, veldig slitesterke -blir bare penere ved bruk, og de lager både med og uten bling :) Søk de opp på facebook, der legger de ut nesten alt de lager. Jeg har lyst på hvert eneste ett!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
    • Jeg kaster lange blikk på Arrak sine jakker. Har brukt en 100-kroners Didriksons jakke fra Finn denne våren, og bra er det, for den har fått juling. Nå som hopping og biting og riving i klær ser ut til å være en ting i fortiden i nær fremtid.. Noen erfaringer med de?   Edit: advarer også mot Hööks sin jakke. Baklomma har rette kanter og er for smal. Lite plass og ting faller ut. Helt ok budsjettjakke, men har en råd til bedre, kjøp bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...