Gå til innhold
Hundesonen.no

St.Zamba's Downtown Dacapo aka Chibs


Recommended Posts

Skrevet

Nå har jeg vært velsignet med det nyeste tilskuddet til hundeflokken i over syv måneder, så jeg kan jo presentere den lille klompen min.

Han heter altså på fint, St.Zamba's Downtown Dacapo, til daglig bare Chibs. Han har fått sitt navn etter karakteren i Sons Of Anarchy, i håp om at han skal være lojal og holde ut med meg lenge. Chibsvalpen er en korthåret sankt bernhardshund etter en kombinasjon jeg har stor tro på, selv om han ser ut som en rar ponni akkurat nå. Så ja, planen er at han skal bli utstillingshund når han blir stor og vi har allerede tjuvstartet og stilt i valp fire ganger med 3xBIR valp. Så får vi se da om jeg klarer å motivere meg selv til å trene litt lp med ham. Jeg har i alle fall en mål om å gå en prøve eller to med ham etter hvert. Hans motivasjon er det ingenting å si på i hvert fall.

chibs09_zpsjexwyyty.jpg

Dagen etter ankomst. Selveste 17. mai.

Chibs02_zpssze0otbu.jpg

Her med storebror, Cujo, som han dessverre ikke fikk ha så veldig lenge.

chibs10_zps7ymxb7ts.jpg

Gutten har fått presang. Sin første tønne.

chibs16_zpswmbx3mcn.jpg

Tre måneder. 

chibs07_zps8vtzfuhd.jpg

På ferie i Lofoten.

chibs08_zpspbxlmif3.jpg

Mor har vært hos slakteren og hentet "litt" hundesnacks.

chibs15_zpsofqndgdl.jpg

Akkurat fire måneder og på sin første utstiling i Nesbyen.

chibs13_zpsjl2jo8ef.jpg

Lystapportør. Han var ikke vanskelig å be, verken med vanlig apport eller med metallapport.

chibs17_zpsbcy15tie.jpg

Seks måneder. Han vokser både fort og gale.

chibs03_zpspzgho9uu.jpg

Her er bilde tatt for et par dager siden. Gamlemor Venus på snart 13 år og ungfolen på nesten 10 måneder.

 

  • Like 18
Skrevet

Han er helt skjønn:wub:. Hele slekten hans er det!! 

Gutta her har gleden av å leke med broren hans rett som det er,nydelig han også.Med et herlig gemytt !!!!! 

  • Like 1
Skrevet
3 timer siden, LØJ skrev:

Aww..for et snilt ansikt:heart: Han vokser vel inn i de øra etterhvert?

Hehe, om han vokser inn i dem vil tiden vise. De ørene lever sitt eget liv akkurat nå i hvert fall. Men ansiktet lurer deg ikke, han er en vennlig sjel :ahappy:

3 timer siden, Toril skrev:

Han er helt skjønn:wub:. Hele slekten hans er det!! 

Gutta her har gleden av å leke med broren hans rett som det er,nydelig han også.Med et herlig gemytt !!!!! 

Takk! Ja, det finnes ikke tvil i mitt hjerte. Han er så snill og god :heart:

3 timer siden, Shlush skrev:

Ser så myk og god ut :-D 

Han er veldig myk og god :D Perfekt å ha i sengen.

2 timer siden, Sofie & Aska skrev:

Så fin!!! Så nydelig han var med den mørke fargen!

Hva skjedde med Cujo? :(

Takk :ahappy: 

Cujo var syk og hadde gått med sykdom siden han var liten. Uten å gå så mye inn på diagnose så fikk han åpne sår rundt om kring på kroppen uten noen åpenbar grunn. Han klødde voldsomt, hadde stadig tilbakevendende hudbetennelser, ørebetennelser og øyebetennelser. Men det verste var oppkast. Han kastet opp daglig. Holdt ikke på mat eller vann. Han ville ikke spise og hvis jeg ikke tvangsforet ham, raste han ned i vekt. Etter et halvt år med tvangsforing og et helt liv med sykdom og prøvetaking alle veier hos veterinær, fikk han til slutt slippe. Det var forferdelig og samtidig en lettelse. Det er fryktelig å se hunden sin visne bort slik.

Skrevet
1 time siden, Emilie skrev:

 

Takk :ahappy: 

Cujo var syk og hadde gått med sykdom siden han var liten. Uten å gå så mye inn på diagnose så fikk han åpne sår rundt om kring på kroppen uten noen åpenbar grunn. Han klødde voldsomt, hadde stadig tilbakevendende hudbetennelser, ørebetennelser og øyebetennelser. Men det verste var oppkast. Han kastet opp daglig. Holdt ikke på mat eller vann. Han ville ikke spise og hvis jeg ikke tvangsforet ham, raste han ned i vekt. Etter et halvt år med tvangsforing og et helt liv med sykdom og prøvetaking alle veier hos veterinær, fikk han til slutt slippe. Det var forferdelig og samtidig en lettelse. Det er fryktelig å se hunden sin visne bort slik.

Så fælt :( Håper valpen holder seg frisk :)

Skrevet
På 10.1.2016, 13.23.01, Trillian skrev:

Så lekker! Utrolig stilig med mørk farge!

Tusen takk! Tror de fleste av kullsøsknene hans hadde den fargen også. Fått det fra farssiden.

På 10.1.2016, 14.26.57, Lmari skrev:

Nydelig <3

Tusen takk!

På 10.1.2016, 15.05.45, Sofie & Aska skrev:

Så fælt :( Håper valpen holder seg frisk :)

Ja, det er aldri trivelig med syke dyr. Det er for det meste bare vondt. Ja, håper denne lille fjompen holder seg frisk og fin i mange, mange år :)

Skrevet

Fineste Chibsi ❤️ For de som lurer, så har Chibs en doktorgrad i å gå i veien - jeg har aldri møtt en hund (bortsett fra Arthur) som er så lite bevisst sin egen størrelse :P Vi er så heldig at vi har hele to gigantiske "iveiengåere" i hus❤️ 

Og siden Emilie ikke har lagt inn bilde av brødrene Arthur og Chibs, gjør jeg det :) Riktig nok ganske lenge siden, da Chibsi er større enn Arthur nå. Hva skjedde med den lille søte dingsen?? 

9B72E71D-8ECC-448D-9981-A53E4E5CA148_zps

  • Like 11
Skrevet
På 11.1.2016, 21.28.29, Stine skrev:

Herligheten så søt :wub: Så utrolig leit å høre om Cujo :hug:

Tusen takk :heart:

På 12.1.2016, 17.17.50, Red Merle skrev:

Chibs er så søt, også så svær stor han har blitt! Arthur også, svæær! Man kan sikkert brette mine 4 ganger inni en av de og det er fortsatt god plass... Jeg er facinert !:icon_redface::D

Takk! Ja, haha, de er vel ca 130 kg til sammen de to, så det går nok noen collier og aussier inni der :P

På 12.1.2016, 19.13.40, Poter skrev:

Åååå :wub::lol: Håper du får ha ham i maaange, mange år!! 

Takk! Ja, jeg satser på det. Han har i hvert fall bare holdt seg frisk så langt :ahappy:

13 timer siden, jma skrev:

Han er kjempesøt! ??

Tusen takk :D

12 timer siden, Toril skrev:

Nydelige trioen :wub:

Tusen takk, Toril :heart:

  • Like 1
  • 2 months later...
Skrevet

Gutten har blitt ett år. Tiden går fort. Men jeg skal ikke lyge, det er helt greit at valpetiden er over :innocent: 

IMG_20160328_012640_zpsbjf4gmho.jpg

IMG_20160328_012032_zpsdoiiqw9f.jpg

IMG_20160326_152619_zpsvmxtryvk.jpg

Han har arvet pusen til Venus...

IMG_20160327_142849_zpsgcevuccx.jpg

God påske!

  • Like 7

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...