Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Aska har aldri hatt sin egen seng :icon_redface:

Hun har riktignok en wet dog eller hva de heter nå igjen-matte som hun liker ganske godt å ligge på. Hun ligger for det meste i sofaen og når kjæresten er borte får hun til og med sove i sengen. Men jeg tenkte å kjøpe en hundeseng til henne nå, så kanskje hun ligger litt mindre i sofaen. 

Jeg har egentlig tenkt å kjøpe canelana, men synes de ser litt tynne ut - er de det? Hun har jo allerede en matte..

Har også tenkt på biabed med saueskinn oppi - men selve saueskinnet er jo ganske dyrt. 

Vil helst ha noe i ull. Er det noen som har noen gode tips? Jeg ønsker en som ser forholdsvis fin ut, og ser for meg at Aska ønsker en med en kant rundt - hun ligger ALLTID med hodet inntil kanten på sofaen og på puten. 

Skrevet

Her i huset har vi biltema sin biabed kopi med noe oppi, feks saueskinn. Senga er ganske tynn i seg selv, men med noe oppi blir den jo veldig bra. :) Mine bruker ikke senga uansett da, det er enten sofaen eller gulvet :P På natten har de egen madrass og egen dyne :) 

  • Like 1
Skrevet

Jeg har biltema seng med dyne og ikea-saueskinn i til whipppeten :) 

Kjøpte opprinnelig biltemasengen til border collien jeg hadde, og han ville ikke ha tepper eller noe oppi. Likte den akkurat som den var. Whippeten derimot er som prinsessen på erten :P 

Skrevet

Her i huset er Molly Mutt som er den klare favoritten! Riktignok verken i ull eller med kant rundt, men en kan få kjøpt en kant som festes på :)

Skrevet

Fant en billig memoryfoam seng på wish.com. Regner med den kommer om ikke altfor lenge, håper den har noenlunde kvalitet. Den er helt flat da, så ser for meg å ha den i sofaen eller ta inn buret igjen og ha den inni der og lage "kanter" av noen tepper eller noe. Han skulle vel helst hatt gamlesenga si, men den var helt tygget i stykker etter valpe og unghundtiden hans. Dritgod seng da med fuskepels på innsiden og skinn på utsiden. Mamma som kjøpte den en gang i verden, kosta vel rundt 2 lapper. Troooor den var fra Karlie, men skal ikke si det sikkert. 
Kan i hvert fall anbefale senger som er noe ala dette. 

12186380_10153177038545423_3563981801650

  • Like 1
Guest Yellow
Skrevet

Jeg har biltemas senger som jeg bruker håndklær, fake saueskinn fra Ikea eller ekte skinn i (flere på en gang i den største han har). Kommer innimellom over ekte skinn veldig billig, men vet ikke om de gjerne er store nok til å passe i en Schæferseng, da. :) 

Skrevet

Kjøpte biltema-seng idag. 

I tillegg kjøpte jeg et billig jukse-ullteppe til å legge oppi. Har tenkt å bestille canelana-ulltrekk til den. 

45333_10153704992970831_5592348765329711

Her ligger hun i den fordi jeg spurte henne om å gjøre det...

Noen timer senere:

12540738_10153705199045831_8457141203698:ermm:

 

  • Like 7
Skrevet

Vi har biltemaseng med teppe i, biabed med teppe i og i buret har de en vanlig dyne med dynetrekk. Har også vetbed på gulvet foran sofaen. De veksler på å ligg overalt, selv om de har tilgang til sofaen :) 

jeg synes det er greit å ha "løse" tepper i sengene isteden for trekk, da begge to (spesielt Aron) gjerne tar tak i teppet med munnen og går rundt og rundt til det blir en slags topp, så legger han seg med hodet på den, og bruker den som pute :P 

Skrevet

Foreløpig har hun ikke lagt seg frivillig i senga en eneste gang. Hun legger seg heller i sofaen. 

Hun har vetbed i gangen og det ligger hun gjerne på, men bare hvis jeg er på badet, soverommet eller ute. Når jeg er hjemme sitter er jeg jo oftest på stua, og tenkte hun skulle hatt sengen på stua. Kanskje jeg burde flytte sengen feks til gangen, og se om hun ligger litt i den da? Kanskje hun må skjønne at den er behagelig. For nå legger hun seg jo bare i sofaen som hun pleier. 

Skrevet

Har en Biltema seng. Men hunden bruker den aldri! Eneste han bruker den til er når han tygger bein eller får frossen vom...

Føler det var en god investering[emoji23]

Sent fra min SM-G920F via Tapatalk

Skrevet
22 timer siden, Sofie & Aska skrev:

Foreløpig har hun ikke lagt seg frivillig i senga en eneste gang. Hun legger seg heller i sofaen. 

Hun har vetbed i gangen og det ligger hun gjerne på, men bare hvis jeg er på badet, soverommet eller ute. Når jeg er hjemme sitter er jeg jo oftest på stua, og tenkte hun skulle hatt sengen på stua. Kanskje jeg burde flytte sengen feks til gangen, og se om hun ligger litt i den da? Kanskje hun må skjønne at den er behagelig. For nå legger hun seg jo bare i sofaen som hun pleier. 

Min la seg nesten aldri i biltema sengen med mindre jeg hadde stoort fake saueskinn i, før jeg fikk Canelana trekket. Nå ligger hun en god del der. Tror det ble for kaldt uten.

Skrevet
3 minutter siden, WelshenNemi skrev:

Min la seg nesten aldri i biltema sengen med mindre jeg hadde stoort fake saueskinn i, før jeg fikk Canelana trekket. Nå ligger hun en god del der. Tror det ble for kaldt uten.

Her er teorien motsatt, men ull regulerer jo begge veier. Vår ene som ikke vil ligge i noen senger og sånn fordi det er for varmt ligger gladelig i sengen om det har ulltrekket til canelana på.

Skrevet
32 minutter siden, soelvd skrev:

Her er teorien motsatt, men ull regulerer jo begge veier. Vår ene som ikke vil ligge i noen senger og sånn fordi det er for varmt ligger gladelig i sengen om det har ulltrekket til canelana på.

Min er generelt ekstremt frossenpinn:P

Skrevet

Jeg har stor ekte biabed som jeg kjøpte i Sverige for noen år siden, den har nå overlevd to valpetider, det er jeg ganske fornøyd med. Blitz har tygget litt på det ene hjørnet men. Nemi ligger litt i den, Blitz bruker den stort sett bare til å leke i. I tillegg har de en molly mutt seng med fakepelsmadrass oppå. Den bruker de også litt. Sofaen er dog mest brukt. Nemi har også en madrass kjøpt på Hööks som ligger på gangen som hun ligger mye på når hun er alene hjemme.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...